slnkadar
12.03.10,17:04
Dobrý den, začala som podnikať v službách s dotáciou z ÚP. Možem sa teraz v začiatkoch, ked sa mi nedarí sa celkom rozbehnúť, niekde hocikde zamestnať? brigádne alebo ako zamestnanec, hovorím o mesiaci dvoch, abych sa finančne trocha udržala...kým sa rozbehne moja živnosť...Dakujem za odpoved
Zoltán Kovács
12.03.10,16:08
AK v zmluve s UP o dotácii to nemáš zakázané, tak môžeš.
Timka1
12.03.10,16:11
Dobrý den, začala som podnikať v službách s dotáciou z ÚP. Možem sa teraz v začiatkoch, ked sa mi nedarí sa celkom rozbehnúť, niekde hocikde zamestnať? brigádne alebo ako zamestnanec, hovorím o mesiaci dvoch, abych sa finančne trocha udržala...kým sa rozbehne moja živnosť...Dakujem za odpoved

v minulosti sa to nedalo, ale viem, že od roku 2009 už je to možné, popri živnosti, na ktorú si dostal dotáciu, byť zamestnancom či už na dohodu alebo na hlavný PP
immortal2020
14.03.10,06:22
urcite sa da zamestnat aj normalne na zmluvu ja tiez robim - akurat koncim kurz skusky atd... a hovorili ze sa da aj normalne zamestnat na zmluvu alebo pripadne robit nieco uplne ine na zivnsot ... len musis dodrzat vsetko co mas v PZ ...
terezamaria
14.03.10,09:58
Dobrý den, začala som podnikať v službách s dotáciou z ÚP. Možem sa teraz v začiatkoch, ked sa mi nedarí sa celkom rozbehnúť, niekde hocikde zamestnať? brigádne alebo ako zamestnanec, hovorím o mesiaci dvoch, abych sa finančne trocha udržala...kým sa rozbehne moja živnosť...Dakujem za odpoved

Pokiaľ nemáš v zmluve o poskytnutí dotácie z ÚPSV a R vyslovene uvedené, že
dotácia bola poskytnutá na vytvorenie a udržanie podnikateľskej činnosti a PP mimo podnikania nie je povolený, tak v pohode sa môžeš zamestnať či na pracovnú zmluvu alebo dohodu o pracovnej činnosti.

Na rozbehnutie Tvojej činnosti v službách použi patričnú reklamu na viacerých miestach / letáky, miestne noviny, okresné noviny a pod./, aby ľudia mali o Tvoje služby väčší záujem.