aaasuper
12.03.10,21:44
Pri daňovom priznaní typu B - SZČO, ktorý si uplatňoval výdavky 40 % z príjmov je potrebné k daňovému prikladať aj výkazy príjmov a Výdavkov, VMaZ?
Ja som ho nedávala:)
Je povinnosť ho dávať?
ďakujem
Lenka1979
12.03.10,20:46
Pri daňovom priznaní typu B - SZČO, ktorý si uplatňoval výdavky 40 % z príjmov je potrebné k daňovému prikladať aj výkazy príjmov a Výdavkov, VMaZ?
Ja som ho nedávala:)
Je povinnosť ho dávať?
ďakujem

Nie, nedáva sa.
aaasuper
12.03.10,20:56
ďakujem.
Vôbec som si to neuvedomila, či ju treba, len z okolia "stavbári", ktorí si uplatňujú paušálnu daň hromadne kupujú aj výkazy.
Pekný večer.
Zita5
12.03.10,21:04
nikulik
28.03.11,09:40
Ahojte, poprosim vas velmi pekne o radu. Nahodila som r.2010, robim v ALFE, vytlačim si danove priznanie a obidva vykazy. Ale chcela by som si to aj odkontrolovat, a kedze som začiatočnik tak nechapem tomu trosku.
Napr. vo vykaze Prij. a Vydav. mi ukazuje sumu 26590 prijmy-z toho 1 euro mi dalo do ostatne prijmy a zvysok je za predaj vyr.a sluzieb.
A teraz moja otazka. Nechapem to 1 euro, ako by som to skontrolovala odkial sa to tam zaplietlo?
A takisto tu sumu 26590 prijmy to by mali byt prijmy ktore mame prijate z odberat.faktur za vyr.a sluzby?
katka s.
28.03.11,09:46
Do výkazov ti naťahuje údaje z peňažného denníka (výkaz o príj.a výd.) a z pomocných evidencií -knihy pohľad.a záväzk.(výkaz o majetku a záväzkoch). Príjmy máš všetko čo ti zaplatili odberatelia bez dane + iné príjmy (napr. úroky). To 1 euro hľadaj v peňaž. denníku, možno to je niečo z bank. výpisov.
nikulik
28.03.11,10:12
To znamena ze ked si vezmem penazny dennik tam na konci co je vsetko spolu zratane z toho by som to vsetko mala vycitat?
Lebo napr. na urokoch mi to v r.2010 robi 0,92 prijmy. Nie je to euro ale uz aspon viem ze tam patria napr. uroky.
renata_k
28.03.11,10:25
S veľkou pravdepodobnosťou to budú tie úroky, pretože číselné údaje vo výkazoch sa zaokrúhľujú na celé eurá.
nikulik
28.03.11,10:56
Dakujem baby, ste supeeeeer :D
nikulik
31.03.11,18:33
Prosim vas, a tieto dva vykazy su u zivnostnika prilohou danoveho priznania?
Zita5
31.03.11,18:35
Prosim vas, a tieto dva vykazy su u zivnostnika prilohou danoveho priznania?

Áno , ak vedie účtovníctvo .Pri použití paušálnych výdavkov alebo daňovej evidencie sa nezostavujú a nie sú prílohou k DP.
nikulik
31.03.11,19:16
Ved to Zitka, ze som si bola ista ze su prilohou danoveho priznania a na DP som zaškrtla 1 bod, ze vedie normalne uctovnictvo, a szčo isiel na danovy urad a tam mu povedali ze bud sa podava danove priznanie alebo tie dva vykazy. tak dal len danove priznanie. ale nie je to somarina? ved tie vykazy su sucastou DP. teraz uz fakt neviem co to stvaraju na tom danovom.
IVEB
01.04.11,11:19
Ved to Zitka, ze som si bola ista ze su prilohou danoveho priznania a na DP som zaškrtla 1 bod, ze vedie normalne uctovnictvo, a szčo isiel na danovy urad a tam mu povedali ze bud sa podava danove priznanie alebo tie dva vykazy. tak dal len danove priznanie. ale nie je to somarina? ved tie vykazy su sucastou DP. teraz uz fakt neviem co to stvaraju na tom danovom.

Lenže ak si na DP zaškrtla bod 1 to znamená , že si neviedla počas roka riadne účtovníctvo , ale len daňovú evidenciu a preto sa k takémuto DP nepodávajú výkazy. Ak viedol riadne účtovníctvo tak sa neoznačí žiadna možnosť na DP a podávajú sa aj výkazy.
Zita5
01.04.11,19:50
Ved to Zitka, ze som si bola ista ze su prilohou danoveho priznania a na DP som zaškrtla 1 bod, ze vedie normalne uctovnictvo, a szčo isiel na danovy urad a tam mu povedali ze bud sa podava danove priznanie alebo tie dva vykazy. tak dal len danove priznanie. ale nie je to somarina? ved tie vykazy su sucastou DP. teraz uz fakt neviem co to stvaraju na tom danovom.

Téma roku 2009 .. platí ohľadom Výkazu o príjmoch a výdavkoch a Výkazu o majetku a záväzkoch aj pre daňové priznanie za rok 2010 - teda kto tieto výkazy neodovzdáva ako prílohu daňového priznania .

http://www.porada.sk/t134743-uctovne-vykazy-kto-ich-v-roku-2009-neodovzdava-ako-prilohu-k-dp.html
nikulik
04.04.11,11:26
Dakujem vam velmi pekne,takze som tam nemala mat nic zaskrtnute. Moja chyba, ale to pre moju nepozornost lebo niekde mi tu radili v jednej teme, a som si to zle precitala.
Myslite, ze teraz musim podat dodatočne DP,alebo staci ak tam szčo pôjde a zmaze ten krizik na dan.priznani? a samozrejme dolozi vykazy.
IVEB
04.04.11,17:03
Ja by som v prvom rade zašla za svojou správkyňou dane a vysvetlila jej svoj omyl. Skôr si myslím , že by bolo potrebné podať dodatočné DP a doložiť výkazy,ale človek nikdy nevie. Dajte vedieť , ako sa to vyriešilo , na poučenie do budúcna .
nikulik
05.04.11,11:08
Dakujem, urcite dam vediet. :)
nikulik
08.04.11,19:41
Ahojte, takze szčo bol na danovom a spravkyna mu povedala, ze este ho nema nahodeneho tak mu vzala tie dva vykazy a ze mu to tam doplni a ten krizik vymaze. takze netrebalo dodatočne DP. pekny vecer.
Paula
08.04.11,19:48
Ahojte, takze szčo bol na danovom a spravkyna mu povedala, ze este ho nema nahodeneho tak mu vzala tie dva vykazy a ze mu to tam doplni a ten krizik vymaze. takze netrebalo dodatočne DP. pekny vecer.



:)