Klasika88
12.03.10,20:55
Ahojte...
vypisujem dan.priznanie prvykrat FO typ B...prijem zo zavisl.cinnosti
a zivnosti...
vsekto by bolo oky...len som sa zastavila pri odd. VI. kde krizikom zaskrtavam
pod riad.11... pri prijmoch par. 6. ods. 1 az 2 atd.
pri primoch par. 6 ods. 3 atd.

viem ze mas zaskrtnut to prve policko ale nie je mi jasne co napisat vo vyske ????? danovnik neplatil poistne /ani ZP ani SP/ takze len sumu 40 percent ako pausalne vydavky ???...

diky...cim viac na to pozeram tym viac tomu nerozumiem...

Pekny vecer
kukučka
12.03.10,20:07
zaškrtneš len to, že použil paušálne výdavky, máš ich uvedené v príslušnom riadku. Ak neplatil odvody, dáš tam nulu. Funguje tam kontrola:
príjmy x % + odvody = výdavky
ak máš odvody 0, tebe sa budú výdavky rovnať %

doplním ešte radu, ktorú som už dnes písala: stiahni si DP z www.kros.sk pôjde ti to skoro samo
Klasika88
12.03.10,20:17
diky...som netusila ze zaskrtnem pausalne vydavky...len som ich vyratala...z prijmu a dala do VI odielu riadok 2 stlpec dva...

nieco som v tom DP prehliadla...hlavne tie percenta paus.vydavkov...
hmmm...
PS : ucim sa mucim sa :-)

diky ....
Klasika88
12.03.10,20:30
nerozumiem stale tomu

VI odd. riadok 2..stlp. 1 prijmy 1852,00 €
slp. 2 vyavky 740,80 € = 40 percent

zaskrtnem policko / pri primoch parag. 6 ods. 1 az 2. atd.....suma ?
ked neplatil odvody ZP a SP...

uvazam percentualne niekde v DP percenta....myslim tych 40 percent...ci DU si to prekontroluje podla uvedenej sumy...

Ach...jajjjj.....
EMILY04
12.03.10,20:39
Nie, percentá sa nikde neuvádzajú. Podľa druhu svojej živnosti by si mala vedieť koľko percent si môžeš do výdavkov v percentách odpočítať.
kukučka
12.03.10,20:39
text platí pre obidve okienka, do ľavého dáš x - krížik, nie číslo znamená áno, použila som PV, nič viac ani aké, ani koľko,
to pravé je suma zaplatených odvodov, dáš tam nulu, je to pomocný riadok ku kontrole, ktorú som ti opísala v predchádzajúcom príspevku
Klasika88
12.03.10,20:41
diky...uz mi to je jasne...
sorry za primit.otazky...ale uz som z toho vedla ako jedla...

este raz diky...

zelam vsetko dobre...pekny vikend
kukučka
12.03.10,20:49
všetci sme raz začínali, len by ma zaujímalo, či ti tvoj program nerobí DP? alebo máš len pár položiek? pozri moje dnešné príspevky o DP, nebudem sa opakovať
Klasika88
12.03.10,20:59
Ja robim PU v s.r.o....mam nejaku :-) prax, vela veci sa ucim v ucte...robim na SW Monexy S ...majitel vsak neplati aktualizacie...
takze sa trapim ako viem...mzdy mi padli do naplne prace z oblakov...s tym nemam vela skusenosti...vela pozeram zakony a na nete ...takze si vies predstavit aky "gulas" z toho niekedy mam...
DPH robim rucne...no rucne..na drsr...aj DP na drsr...a stane sa ze niekedy sa poriadne zamotam... "tesim sa na DP PO"...hmmm...
takze som taky maly ucen mucen...

PS : bavi ma ked niecomu rozumiem, ked nerozumiem, ma to
privadza do sialenstva :-)

jasne pozriem si tv. dalsie prispevky...

diky....have a good time...
kukučka
12.03.10,21:12
no nezávidím ti, ja to už mám chválabohu za sebou
mimotemy radšej pomlčím
Klasika88
12.03.10,21:20
aj ja uz mlcim... ako Ty..lebo vies o com pisem aj medzi riadkami...

PS : Hlavný rozdiel medzi dobrým a zlým strelcom je, že dobrý strelec je zlý strelec, ktorý neprestal strieľať.

:-)
kukučka
12.03.10,21:27
a vieš aký je rozdiel v speve medzi vrabcom a slávikom?
vrabec študoval diaľkovo ;)
Klasika88
12.03.10,21:44
no som ten vrabec...ale uz prcham...vela hodin..toto malo byt asi v sukromnej poste...ale co...situacia prinasa dalsie situacie...

PA...off