danulka0011
13.03.10,07:03
Dobry den,
rada by som sa opytala.
Koncim s obchodnou prevadzkou, a moja kamaratka si bere z uradu prace prispevok na podnikanie. Mame v obchode este pokladnu a zariadenie system do predajne na vesanie textilu. Ona by ho chcela od nas kupit.
Avsak pocula, ze z toho prispevku musi kupit len NOVU POKLADNU a NOVE ZARIADENIE do predajne.
To akoze naozaj?
NEstaci ked jej ja ako firma vystavim fakturu a ona to pri zdokladovani potom predlozi na urade prace? To fakt skumaju ci je to nove alebo nie??
Poradte niekto...
Zoltán Kovács
13.03.10,06:56
Príspevok sa musí použiť na nákup nových vecí. Nemôžu byť použité.
danulka0011
13.03.10,10:35
takze ona musi mat kupenu fungel novu pokladnu
a fungel nove zariadenie do predajne??
ona ho nemoze kupit teda niekde pod rukou, s tym ze sa vystavi faktura na predaj napr. zariadenia, stendrov a tak ?
linko1
13.03.10,12:23
Príspevok sa musí použiť na nákup nových vecí. Nemôžu byť použité.

len nové
ady23
16.03.10,17:07
nech si da do podnikatelského plánu napr. nájomné, odvody do zdravot. poisťovne, upravu predajne a pokladňu a regale môže kupiť aj staršie pokiaľ na to nevyužije dotáciu. Ja som to tak spravila.
frndzalica
18.03.10,21:04
mám s týmito odrbmi z ÚP skúsenosti. Pravda je taká, že zákon resp. pravidlá nezakazujú kúpu použitého náradia a pod., to len úradníčky resp.zamestnanci ÚP ti povedia že nie. Ak sa nenecháš odbyť ako ja a vysmeješ ich že prečo nie keď použitý mám za polovicu čím len ušetrím tak sa len zasmejú že to už ako chcete zaevidovať v účtovníctve? Lebo oni predpokladajú, že kúpiš niečo od kamaráta len tak bez dokladu čo je pochopiteľné, že to sa nedá zaplatiť z prípevku keď to nevieš zdokladovať a navyše hodnota by mohla byť schválne vyššia len preto aby si peniaze z príspevku "vytiahla". Príklad: Určitý tym notebooku stojí v obchode 600€ a kamoš ti preda použitý akože za 800€ čím si z príspevku vytiahla 800€ no v skutočnosti si mu zaň dala len 400€.

Navrhujem kúpu spomínaného stroja zahrnúť v podnikateľskom pláne myslím tým komplet typ, rok, výroby, kúpa od akého subjektu za akú cenu. Aby sa nebáli že to kúpiš podstatne drahšie ako nové aby si ich "neodrbala". Poprípade tak ako pri prenájme doložiť zmluvu o budúcej zmluve resp. budúcom obchode-predaji.

V podstate ide o ochotu resp.výšku IQ zamestnancov ÚP. Ak sú to tatal k....i nepodarí sa ti to, ale ak im to jasne vysvetlíš čo od koho za čo chceš kúpiť a že o tom máš budeš mať faktúru nemal by byť problém.