dadka9
13.03.10,10:40
Prijemny dobry den,

rada by som sa informovala, ci ako obcan SR musim podat danove priznanie aj na SR, ak mam trvaly pobyt na uzemi CR, kde zijem, pracujem. Na SR sa nezdrziavam a ani nemam ziaden prijem zo SR. Dakujem za odpoved.

Daniela
Anik
13.03.10,09:42
nie si povinná
bonaparte7
13.03.10,11:36
Dobry den,

rad by som sa informoval, ci ako obcan SR musim podat danove priznanie aj na SR, ak mam 365 dni pobyt na uzemi CR, kde zijem, pracujem. Na SR sa nezdrziavam a ani nemam ziaden prijem zo SR. Dakujem za odpoved.

bonaparte7
Monika Kováčová
13.03.10,11:39
posudzuje sa stredisko životných záujmov /rodina, byt... /. Ak je vaše stredisko životných záujmov v ČR, vybavte si daňovú rezidenciu v ČR, následne nemusíte podávať DP v SR.
Kvaka
13.03.10,11:57
Mám skúsenosť z predminulého roku, dcéra má trvalý pobyt v SR, ale žije a pracuje už 3 roky v ČR, vydala sa tam, vlani si vybavila daňovú rezidenciu ČR, a aj keď má trvalý pobyt v SR, a zákon jej ukladal povinnosť podať DP tu, vzťahovala sa na ňu medzinárodná zmluva, ktorá mala vyššiu účinnosť ako zákon, preto DP za rok 2007, v ktorom mala príjmy výlučne v ČR, na Slovensku nepodávala. Neviem, ako to platí teraz, ale asi rovnako.
bonaparte7
15.03.10,14:58
posudzuje sa stredisko životných záujmov /rodina, byt... /. Ak je vaše stredisko životných záujmov v ČR, vybavte si daňovú rezidenciu v ČR, následne nemusíte podávať DP v SR.
Ďakujem, som veľmi rád, že ste mi poradila. Moc krát vďaka !!!!
bonaparte7
15.03.10,14:59
Mám skúsenosť z predminulého roku, dcéra má trvalý pobyt v SR, ale žije a pracuje už 3 roky v ČR, vydala sa tam, vlani si vybavila daňovú rezidenciu ČR, a aj keď má trvalý pobyt v SR, a zákon jej ukladal povinnosť podať DP tu, vzťahovala sa na ňu medzinárodná zmluva, ktorá mala vyššiu účinnosť ako zákon, preto DP za rok 2007, v ktorom mala príjmy výlučne v ČR, na Slovensku nepodávala. Neviem, ako to platí teraz, ale asi rovnako.
Veľmi pekne ďakujem !!!