gaba07
13.03.10,12:33
Ahojte,

chcela by Vas poprosit o radu. Ked spracuvavam raz za rok dvom ludom JU a nemam zivnost aku zmluvu som povinna alebo mozem uzavriet? Zmluvu o dielo alebo o vykonani prace? Najlepsie by bolo take aby nemuseli za mna platit ziadne odvody.

Za odpoved vopred dakujem.
Monika Kováčová
13.03.10,11:41
Máš živnosť? Ak nie, tak dohodu o vykonaní práce, resp. o pracovnej činnosti. Ale predpokladám, že ako samostatný účtovník /dľa profilu/ máš živnosť. Vtedy môže byť aj zmluva o dielo, resp. iná zmluva v zmysle obchodného zákonníka.
gaba07
13.03.10,11:47
nie nie nemam zivnost...pracujem v jednej uct. firme na dohodu a toto mam taky mali nenarocny bonus ako privyrobenie si...dohodu o vykonani prace nechcem lebo tam by za mna museli odvadzat nejake percenta do SP a kedze nemam zivnost nemozem ist podla obch. zakonika ...alebo sa mylim?
Monika Kováčová
13.03.10,11:50
nie nie nemam zivnost...pracujem v jednej uct. firme na dohodu a toto mam taky mali nenarocny bonus ako privyrobenie si...dohodu o vykonani prace nechcem lebo tam by za mna museli odvadzat nejake percenta do SP a kedze nemam zivnost nemozem ist podla obch. zakonika ...alebo sa mylim?
nemýliš :)
Paula
13.03.10,11:57
nie nie nemam zivnost...pracujem v jednej uct. firme na dohodu a toto mam taky mali nenarocny bonus ako privyrobenie si...dohodu o vykonani prace nechcem lebo tam by za mna museli odvadzat nejake percenta do SP a kedze nemam zivnost nemozem ist podla obch. zakonika ...alebo sa mylim?


To musí byť závratne vysoký nenáročný bonus, keď by ich tie nejaké percentá do SP zruinovali.
Monika Kováčová
13.03.10,11:58
ale napr. z bonboniéry a kávy sa úrazové a garančné poistenie neplatí...
Paula
13.03.10,12:12
ale napr. z bonboniéry a kávy sa úrazové a garančné poistenie neplatí...


A tým pádom prípadný úraz pri ich konzumácii tu nikto negarantuje. Zamrníkovala som si a idem pracovať;) .
gaba07
13.03.10,14:04
naozaj neexistuje nejaka zmluva aby sa dala obist SP? a zaroven si mohli dat do N to co mi zaplatia?

to s kavou bolo dobre...
tak dakujem za poradenie :)