ovoda
13.03.10,11:57
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
monika74
13.03.10,11:19
tomu hovorím snímka dňa :)

moja mama od skončenia pedagogickej školy robila učiteľku v MŠ ale také dačo nikdy nespomínala...mimochodom, ak by som bola rodič dieťaťa, ktoré je bežným objektom fotenia dotyčnej učiteľky určite by ma zaujímalo, čo s tými fotkami robí. Kto by mi zaručil, či k tým fotkám nie sú pripojené aj osobné údaje môjho dieťaťa? Kto mi zaručí, že celý jej archív fotiek a poznámok sa nedostane do nepovolaných rúk? :( :confused:
Stanislav 1975
13.03.10,13:07
ta pani ucitelka patri s prepacenim na psychiatriu,toto totiz normalny clovek nerobi.
zdenka131
13.03.10,14:47
Želám pohodový deň.

Podľa Občianskeho zákonníka sa môžu písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy, týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.

Privolenie nie je potrebné ak sa predmetné záznamy použijú na úradné účely na základe zákona alebo na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani takéto použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

To, čo vaša kolegyňa robí sa dá považovať za neoprávnený zásah do súkromia. Upozornite ju na to, že porušuje zákon.
Hepi
13.03.10,15:27
Nie je to preto, že nevie rozdýchať, že už nie je pani riaditeľka? A možno chce týmto dokázať, že niečo nie je v poriadku, že počas jej riaditeľovania to bolo lepšie. Treba sa na ňu posťažovať vyššie a bude pokoj.
alaya1
13.03.10,16:37
Ja som sa stretla so zapnutym diktafonom v kabelke v zborovni,, skoda, ze som na to prisla az neskoro:)
Stanislav 1975
13.03.10,16:40
Ja som sa stretla so zapnutym diktafonom v kabelke v zborovni,, skoda, ze som na to prisla az neskoro:)

To fakt??? Toto by som ja osobne nerozdychal tak lahko-to uz je drzost ako Brno...
pepsikova
13.03.10,18:40
..teda ja by som si niekde zohnala fajnový foťák a milú kolegyňu by som pri tejto činnosti nafotila..určite by ju zaujímalo, prečo to robím..no a vysvetlila by som jej to tak, že ona to jej fotenie nemá zaplatené v náplni práce, tak nech jej láskavo prerobia pracovnú zmluvu..nech nerobí zadarmo..no..a že túto náplň práce dám odsúhlasiť aj rodičom detičiek..
..ale to by sa už tak veselo netvárila,mrcha..no..
Danila
13.03.10,18:52
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .Zavolaj do JOJ-ky a bude sranda.;) Tínedžeri versus dôchodcovia......
Ilika
13.03.10,19:54
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .


...táto osoba je psychicky labilná a preto by ju trebalo poslať na lekárske vyšetrenie, či je vôbec spôsobilá pracovať s malými deťmi ?! :eek:
Paula
13.03.10,20:39
Odpoveď ohľadom konania dotyčnej asi pozná pani riaditeľka.;) Z príspevku nevieme, čo na to ona, predsa to nie je načisto mimo jej zorného poľa .
erzet
13.03.10,20:44
tomu hovorím snímka dňa :)

moja mama od skončenia pedagogickej školy robila učiteľku v MŠ ale také dačo nikdy nespomínala...mimochodom, ak by som bola rodič dieťaťa, ktoré je bežným objektom fotenia dotyčnej učiteľky určite by ma zaujímalo, čo s tými fotkami robí. Kto by mi zaručil, či k tým fotkám nie sú pripojené aj osobné údaje môjho dieťaťa? Kto mi zaručí, že celý jej archív fotiek a poznámok sa nedostane do nepovolaných rúk? :( :confused:
ale ona fotí kolegyne.
monika74
14.03.10,08:52
ale ona fotí kolegyne.

"fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) "....ak fotí kolegyne vonku s tým aby zdokumentovala, koľko detí majú, tak logicky na tých fotkách sú aj deti....
ovoda
14.03.10,10:55
Pani riaditeľka sa to dozvedela v piatok aj so mnou nakoľko som jej zástupkyňa a chceme to čo najskôr riešiť . Ďakujem moc za všetky odpovede .Ohľadom fotenia detí - ona vie že bez písomného súhlasu rodičov sa to nesmie tak by sa to dalo kvalifikovať ako hrubé porušenie disciplíny - aspoň myslím , ešte neviem moc "chodiť" v takýchto právnych veciach ( zástupkyňov som len pár dní ) ale snažím sa pozerať si zákony a odpovede nachádzam aj tu na PORADE .
alaya1
14.03.10,15:35
mimotemy
Pedagog by mal ovladat aspon zaklady slovenskeho pravopisu...to len na okraj..
ovoda
14.03.10,18:23
Sorry , aj ja som len človek , a to - v - mi tam ušlo , ale ani vaše mimo témy nie je bez chyby !
KATA50
14.03.10,18:45
Áno, je to na písomné napomenutie s upozornením na možnosť výpovede. Takéto správanie by sa nemalo trpieť na pracovisku.
Vebi34
14.03.10,20:38
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
...bolo tu spomenutých množstvo zaujímavých, užitočných rád, ale aj zábavných, s ktorými súhlasím a nie som určite sama. Len by som pridala, že ak fotí kolegyne s deťmi v práci a vykonáva množstvo ďalších činností, ktoré jej neprináležia z pracovnej náplne, neplní si svoje pracovné povinnosti. Ďalší dôvod na napomenutie, samozrejme, že písomné. Silu rodičov netreba v tejto veci podceňovať. Určite pomôžu, možno aj cez školskú radu. Mať príjemné prostredie v práci je na nezaplatenie.
Stanislav 1975
14.03.10,20:41
...bolo tu spomenutých množstvo zaujímavých, užitočných rád, ale aj zábavných, s ktorými súhlasím a nie som určite sama. Len by som pridala, že ak fotí kolegyne s deťmi v práci a vykonáva množstvo ďalších činností, ktoré jej neprináležia z pracovnej náplne, neplní si svoje pracovné povinnosti. Ďalší dôvod na napomenutie, samozrejme, že písomné. Silu rodičov netreba v tejto veci podceňovať. Určite pomôžu, možno aj cez školskú radu. Mať príjemné prostredie v práci je na nezaplatenie.

Veru pravda, s pani riaditeľkou by mali "zatočiť" rodičia-akože ja by som jej svoje určite povedal,keby moje deti fotila ani neviem prečo...
Vebi34
14.03.10,21:09
Hm, ešte by bolo zaujímavé, ak máte momentálne nižší počet detí v triedach, navodiť situáciu možnosti zavretia pol triedy. V tom prípade odchádza preč dôchodkyňa. Po troch mesiacoch ju môžte nanovo otvoriť. Alebo to len tak pustiť túto poplašnú správu do ovzdušia a uvidíte, čo sa bude robiť.:-)
branislavp
15.03.10,03:31
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
Nerozumiem tomu, a za čo ju držia v zamestnaní, keď s nikým nekomunikuje a vykonáva činnosť fotografa. Z toho usudzujem, že ide o protekčný prípad, s ktorým asi ťažko niečo urobíš. To je sila.
Sabadka
15.03.10,06:13
...táto osoba je psychicky labilná a preto by ju trebalo poslať na lekárske vyšetrenie, či je vôbec spôsobilá pracovať s malými deťmi ?! :eek:

... a podľa nového zákona 317/2009 má na to zamestnávateľ plné právo, pretože ak nie je po psychickej stránke v poriadku stráca spôsobilosť na výkon pedagogickej činnosti. ;)
monika74
15.03.10,07:13
som sa tak zamyslela nad tou ex-riaditeľkou...by som takto nechcela skončiť - nemyslím tým, že neuspejem na konkurze a neobhájim si pozíciu riaditeľky - ale že takýmto spôsobom naruším aj pracovné a zrejme aj medziľudské vzťahy na pracovisku...ja rozumiem, že je ťažké odísť do dôchodku, človek sa môže cítiť nepotrebný, nezaujímavý a nebudem ďaleko od pravdy ak napíšem, že niektorí majú pocit, že sú neviditeľní....ale ak nechcem, aby ma brali ako nepotrebného dôchodcu, tak by som si určite zvolila iný spôsob ako dať najavo, že som ešte potrebná a môžem aj ja niečo ponúknuť...skúsený človek (zámerne nepíšem starý, lebo ani vysoký vek vám nezaručí, že ste skúsený, pokiaľ ste celý život na sebe nepracovali) môže ponúknuť bohaté vedomosti, menej skúsený zasa dynamiku a nové pohľady na určité veci...len treba nájsť spôsob ako to skĺbiť, aby to bolo na úžitok obom stranám a nie ako príčina rozbrojov...
alaya1
15.03.10,07:22
Mna by ale zaujimal aj pohlad druhej strany na tuto vec, skoda, ze asi tu nechodi, tak mozeme len dedukovat, preco to robi.
monika74
15.03.10,07:27
nuž asi sa to ťažko dozvieme, zadávateľka témy píše, že citujem: "s nikým nekomunikuje ani nezdraví "....zrejme má dôvod...bolo by zaujímavé, či komunikovala a zdravila sa pred skončením funkčného obdobia riaditeľky...a to nehovorím, aký nepekný výchovný príklad dáva ďeťom v škôlke...deti sa tak akurát môžu naučiť, že keď sme nahnevané na niekoho, sa nezdravíme a ani nekomunikujeme a preto si netreba zachovať ani základnú slušnosť...:confused::rolleyes::(