Tita
13.03.10,12:21
Ahojte, súrne potrebujem poradiť, či si ako s.r.o. môžeme dať do nákladov žiarovky, nábytok, svietidlá a podobne, ak sídlo firmy je byt
- máme s vlastníkom bytu - otcom zmluvu o výpožičke, na základe ktorej máme od požičiavateľa závazok odovzdať miestnosť č. 1 do bezplatneho uživania.
Tým že pracujeme na počítačoch spotrebovávame aj viac elektriny, ... a neviem ako to môžem dostať do nákladov.
Prosííííím poradte mi nejaké riešenie.

vdaka vopred
Tita
13.03.10,15:47
Nikto nevie????!!! nikto z vás nemá taký prípad, že robí weby a dáva - nedáva si do nákladov eletrinu a podobne ak robí z domu?
IvetaH
14.03.10,06:17
Robím z domu, ale do nákladov si nedávam nič. Nestojí to za tú námahu a potom vybavovačky s DRSR.
liba2
14.03.10,06:35
Ahojte, súrne potrebujem poradiť, či si ako s.r.o. môžeme dať do nákladov žiarovky, nábytok, svietidlá a podobne, ak sídlo firmy je byt
- máme s vlastníkom bytu - otcom zmluvu o výpožičke, na základe ktorej máme od požičiavateľa závazok odovzdať miestnosť č. 1 do bezplatneho uživania.
Tým že pracujeme na počítačoch spotrebovávame aj viac elektriny, ... a neviem ako to môžem dostať do nákladov.
Prosííííím poradte mi nejaké riešenie.

vdaka vopred
Ak ide o konkrétnu miestnosť v byte, teda o pracovňu-kanceláriu, potom zariadenie pracovne (nábytok) sa môže zaúčtovať do nákladov - to nesúvisí s bytom; rovnako kanc. technika, žiarovky a iné...
Spotreba elektriny sro-čkou, pokiaľ sa nedá odmerať a nemáte doklad od elektrární vystavený na sro-čku (a to určite nie), nemôže sa dať do nákladov.
Tita
14.03.10,13:30
Dakujem:DDD pomohli ste mi.
V súvislosti so zariadením, kúpili sme ho v roku 2008:( nanešťastie nás to napadlo až teraz. Viete mi poradiť, máme urobiť kúpno predajnú zmluvu a akože spoločník predá nabytok firme??? dá sa to? či to vyzerá smiešne?

Počítač, notebook sme už riešili takýmto sposobom, tak či to už nebude veľa:( kupno predajných zmluv.
Danila
14.03.10,14:47
Dakujem:DDD pomohli ste mi.
V súvislosti so zariadením, kúpili sme ho v roku 2008:( nanešťastie nás to napadlo až teraz. Viete mi poradiť, máme urobiť kúpno predajnú zmluvu a akože spoločník predá nabytok firme??? dá sa to? či to vyzerá smiešne?

Počítač, notebook sme už riešili takýmto sposobom, tak či to už nebude veľa:( kupno predajných zmluv.Na jednu miestnosť a na moje gusto je už všetkého priveľa......:)
abel
14.03.10,14:55
Stretávam sa s takýmito požiadavkami ale ak sa pýtaš, tak ti odpoviem: mne to pripadá smiešne, keď pri kúpe klient nevie, že to kupuje pre firmu.
Čo sa týka spotreby elektriny - museli by ste mať doklad o jej úhrade, a to buď prenajímateľovi, alebo faktúra za el. energiu by bola písaná na firmu ( napr. samostatný elektromer).
Tita
14.03.10,15:01
Ved hej...aj mne to príde blbé, sro máme založenú len od minuleho roka, vtedy sme riešili zriadovacie naklady...a vobec mi to nenapadlo...bola síce založená, ale nefakturovali sme nič, v podstate som len zaúčtovala bankové poplatky a uzavrela rok...až tento rok 2009 je ako tak funkčná - vyrába a preto nás štve že sme na niektoré náklady nemysleli.:)
Vdaka, potrebovala som počuť názor skúsenejších.