kolomankraslan
13.03.10,13:36
Dobry den chcel by som sa spytat manzelka nema zamestnanie a vyzera to takto v roku 2003 bola na materskej dovolenke po troch rokoch nastupila do prace v roku 2006, v roku 2007 nastupila na dalsiu matersku dovolenku a po roku sla pracovat pracovala do konca leta 2009 a potom ju prepustili kde hned si nasla druhu pracu a robila tam do januara 2010. Potom sa dostala na urad prace lebo zamestnavatel skoncil svoju cinnost. Timto sa chcem spytat ci z uradu prace ma narok na nezamestnanecke peniaze, lebo ze jej povedali ze ma narok iba na socialne. Kde to uz od roku 2003 nebola nezamestnana .
Ako je to tak presne? prosim poradte nam dakujeme.
ivka70
13.03.10,13:09
Ta materska v roku 2007, 2008 bola pocas trvania zamestnania?
A kedy presne sa bola zaregistrovat na Urade prace?
kolomankraslan
13.03.10,17:22
mala zamestnanie potom sla na matersku . A zaregistrovat sa bola vo februari
ivka70
13.03.10,19:31
mala zamestnanie potom sla na matersku . A zaregistrovat sa bola vo februari

Dolezite je, ci ukoncenie PP bolo pred materskou , pocas nej alebo az po materskej a rodicovskej dovolenke.

Jedine v pripade, ze PP bol ukonceny az po materskej a rodicovskej jej vznikne narok na podporu v nezamestnanosti.

Podla toho, co pises, tak jej PP skoncil a az potom isla na MD. Teda roky MD sa jej v tom pripade nepocitaju do potrebnych 3 rokov z poslednych 4 rokov a teda nema ani narok na podporu v nezamestnanosti.