Lipican
13.03.10,15:59
Dobrý deň, prišiel nám list z firmy ktorá vymáha pohľadávky, konkretne v našom prípade sa domáha vykonávanie zrážok zo mzdy do určitej cieľovej sumy. Najprv som myslel že zrážky môžme robiť len na základe exekučného príkazu ale právnička nám zistila že sa zmenil zákon a musíme robiť zrážky aj v tomto prípade. Ale k veci, má tu niekto excelovsku kalkulačku na výpočet zrážky zo mzdy v mojom prípade? Ide o dohodára, ktorý je platený s hodinovou sadzbou, ďakujem za odpoveď. Milan
rodina1
13.03.10,15:28
Dobrý deň, prišiel nám list z firmy ktorá vymáha pohľadávky, konkretne v našom prípade sa domáha vykonávanie zrážok zo mzdy do určitej cieľovej sumy. Najprv som myslel že zrážky môžme robiť len na základe exekučného príkazu ale právnička nám zistila že sa zmenil zákon a musíme robiť zrážky aj v tomto prípade. Ale k veci, má tu niekto excelovsku kalkulačku na výpočet zrážky zo mzdy v mojom prípade? Ide o dohodára, ktorý je platený s hodinovou sadzbou, ďakujem za odpoveď. Milan
Napr.
rodina1
13.03.10,15:29
MarcelkaT
13.03.10,15:31
Tak ako napísala rodina1, takáto excelovská tabuľka existuje, ja som ju tiež už využila. A preštudovala som aj EXEKUCIA - výpočet. Pomohlo mi veľmi.
hanelie
16.03.10,12:59
táto tabuľka je iná /stiahnutá z porady -

v predchádzajúcej nie je kolónka: zraziť v plnej výške

čm - 60%zo žm - vyž.osoby - 150%žm = zraziť v plnej výške + 1/3 z danej sumy150%žm..... pri neprednostných exe = zrážka zo mzdy