Zdenusko
13.03.10,16:23
Pekny den,
Poprosim o navod ci info ako prehlasit odberatela energii na rodinnom dome.
Kupili sme dom a treba nahlasit a odcitat stav meracov + urobit zmenu odberatela.Co najjednoduchsi sposob prosim../da sa to aj telefonicky?/ Voda,plyn,elektrika.
Dakujem
dalid
14.03.10,14:22
Plyn:
http://www.spp.sk/zakaznici/domacnosti/novy-zakaznik/novy-zakaznik-s-existujucim-pripojenim/

Prihlásenie môžete realizovať:
osobne, návštevou najbližšieho Zákazníckeho centra SPP,
písomne, zaslaním na adresu SPP
faxom, na číslo 02/58 69 90 00,
e-mailom, na adresu zakaznickalinka@spp.sk, súčasťou ktorého bude naskenovaná vyplnená a podpísaná žiadosť o zmenu odberateľa na odbernom mieste (ak sa zákazník dal zastupovať tak aj naskenované plnomocenstvo).


Elektrina - nepises odkial si, takze neviem od koho budes odoberat elektrinu (zapad, stred, vychod??). Napisem ti stred ;):
Stredoslovenska energetika:
http://www.sse.sk/portal/page/portal/stranka_SSE/domacnosti/zmluvny_vztah/ako_vybavit pozri zmena odberatela na existujucom odbernom mieste.

Vodárne - opat neviem- aka je to spolocnost v tvojom regione?? Asi osobne..
Laco-monter
14.03.10,19:25
POZOR ! Pri zmene odberateľa energii trva Rozvodný Zavod na pripojení podĺa nových predpisov!

To znamená elektromer musí byť zabudovaný v oplotení aby bol prístupny z verejne prístupného miesta-chodníka.

to znamená projekt+realizacia+ rozvodna skrińa+kabel najmenej 1600 eur.

Ak toto nebude splnené NEPREPÍŠU užívateĺa.
ajuschka
22.03.10,10:38
POZOR ! Pri zmene odberateľa energii trva Rozvodný Zavod na pripojení podĺa nových predpisov!

To znamená elektromer musí byť zabudovaný v oplotení aby bol prístupny z verejne prístupného miesta-chodníka.

to znamená projekt+realizacia+ rozvodna skrińa+kabel najmenej 1600 eur.

Ak toto nebude splnené NEPREPÍŠU užívateĺa.

ahoj Laco,
Teraz som narazila na tvoj prispevok, a mam podobny problem. kupujem dom (okr. GA) a tiez tieto vsetky veci budem riesit. Cize ak sa meni majitel domu, treba prerobit hodiny na oplotenie a vsetky tieto veci? nestaci jednoducho elektrarnam nahlasit noveho vlastnika?

dakujem za info
dalid
22.03.10,10:47
Najlepsie sa bude priamo informovat u nich na zakaznickej linke!
http://www.zse.sk/index.php?www=sp_detail&id=66&id_left_navigation=78
ajuschka
22.03.10,11:24
tak som tam teda volala, a povedali mi ze nie je potrebne dat si prerabat tu rozvodovu skrinu a platit za to, ze pokial sa tam teraz nejdu menit istice a podobne veci, tak staci len prehlasit odberatela telefonicky. ZSE potom posle novu zmluvu a tak dalej
deane7
23.03.10,06:01
to znamená projekt+realizacia+ rozvodna skrińa+kabel najmenej 1600 eur.Ak toto nebude splnené NEPREPÍŠU užívateĺa.
Teoreticky. No prakticky sa dá aj jednoducho. Ja som mal elektromer na dome 40 metrov od bránky. Keď robili ulicu a bola rozkopaná som využil situáciu a strčil som tam do zeme kábel a do plotu som zamuroval skrinku, priniesol mi ju kamarát, mala štítok síce ale keby aj nemala nič sa nedialo. Od tej skrine som do domu zakopal aj nový kábel a priviedol ho k rozvádzaču elektromer som vybral, prehodil do novej skrine v plote a zapojil. Zavolal som príbuznému aby mi ho prišiel zaplombovať. Nikoho to nezaujímalo, energetici majú dušu na mieste, sú radi že majú elektromer tam kde chcú a mňa to nestálo ani desatinu z toho čo píšeš. No pri normálnom oficiálnom postupe je to tak, ako píšeš.
(Aj tak možno, aj tak možno. Alebo vyjadrené matematicky - rovnica má nekonečne veľa riešení) :D)
sysula
24.03.10,10:37
Mam podobny problem, po kupe bytu, kde vsade je potrebne nahlasit zmenu majitela? Dakujem.
deane7
24.03.10,12:17
Pri zmene odberateľa netreba prerábať tie veci, ale ak by bývalý odberateľ odhlásil odber a potom by nový chcel znovu prihlásiť to by už bol asi problém. Ale tie veci sa riešia hlavne vtedy, ak sa robí napr. výmena el. vedenia a pod, teda pri celkovej rekonštrukcii. No v takom prípade by to robil dodávateľ energie na vlastné náklady. U nás tak urobili plyn, všetko platili SPP. Len ja keďže som nechcel aby mi nechali starú trubku od nového plynomera k domu, tak som si zaplatil novú hadicu ktorú mi strčili do starej trubky (40 metrov) a na dome mi ju napojili. Stálo ma to 7 tis.