Xantypa
13.03.10,17:06
Ako zaúčtovať výdaj z banky (2,36 eur) o ktorom mi chýba doklad. Vôbec neviem čo to je :confused:. Ďakujem
Timka1
13.03.10,16:07
Ako zaúčtovať výdaj z banky (2,36 eur) o ktorom mi chýba doklad. Vôbec neviem čo to je :confused:. Ďakujem

v JÚ na osobnú spotrebu - VNZD
Xantypa
13.03.10,16:12
Myslela som v PÚ.
Timka1
13.03.10,16:14
Myslela som v PÚ.


to by som riešila cez 365/221 - ostatné záväzky voči spoločníkom a vyrovnáš to vkladom do pokladne 211/365

aj keď je to smiešna suma
Xantypa
13.03.10,16:21
Jedná sa však o organizáciu nezriadenú za účelom podnikania a účtujúcu v sústave PÚ, ktorá tento účet 355 nemá v účtovnej osnove :-D ..... tak už fakt neviem, ktorý účet na to použiť.
Timka1
13.03.10,16:23
Jedná sa však o organizáciu nezriadenú za účelom podnikania a účtujúcu v sústave PÚ, ktorá tento účet 355 nemá v účtovnej osnove :-D ..... tak už fakt neviem, ktorý účet na to použiť.

a nepýtala si sa dotyčných čo platili kartou za čo to je a kde je doklad? keby pohľadali možno nájdu
Xantypa
13.03.10,16:27
Pýtala som sa.... už si nepamätajú.... Ich to nezaujíma aké sú s tým starosti keď stratia doklad alebo zabudnú povedať čo platili.... a čo je na tom zaujímavé, je to prevod na iný účet, nie je to platba kartou.... a teraz som objavila taký istý prevod, na taký istý účet, ale už v sume 73 eur :-( Spracovávam účtovníctvo takejto neziskovke raz za rok, tak oni nevedia čo bolo včera a nie čo bolo pred troma mesiacmi :-(
Paula
13.03.10,16:39
A kto tam môže dať a podpísať platobný príkaz? Všetci ? Tak ak sa nepamätajú, nech si tie zmätky vyfackujú v závetrí a kolektívne vezmú na seba zodpovednosť za úžasný chod svojej neziskovky. Možno niekto aj z domu si len tak "prikazuje" cez IB.:cool:
Ja by som ich zrušila, nestoja Ti za stratu duševného zdravia.
IvetaH
13.03.10,16:41
Ja by som to dala ako dotáciu pokladne. A ak bude manko v kase 2,36€ určite to niekto dorovná.
Timka1
13.03.10,16:44
Ja by som to dala ako dotáciu pokladne. A ak bude manko v kase 2,36€ určite to niekto dorovná.

Iveta to bol prevod na iný účet, ja som si tiež myslela spočiatku, že platené kartou .....
majú v tom bordel, ja by som to nerobila, lenže keď už to zobrala asi sa s tým bude musieť popasovať
nejakým spôsobom zistiť čie je to číslo účtu a možno by sa rozpamätali čo a komu platili, tým pádom by si vyžiadali opis faktúry
Xantypa
13.03.10,17:03
Ďakujem za podporu.... viem, máte pravdu vo všetkom. Len bez Vašej rady a pomoci sa nepohnem.... fakt neviem ako to vyriešiť. Potrebujem im uzatvoriť r. 2009, nech to už mám za sebou :-( ... nemáte ešte nejaké riešenie?
adi11
13.03.10,17:08
Ako zaúčtovať výdaj z banky (2,36 eur) o ktorom mi chýba doklad. Vôbec neviem čo to je :confused:. Ďakujem
nemoze to byt inkaso / poplatok za zahranicnu platbu, potom rovno do nakladov
Paula
13.03.10,17:16
Ďakujem za podporu.... viem, máte pravdu vo všetkom. Len bez Vašej rady a pomoci sa nepohnem.... fakt neviem ako to vyriešiť. Potrebujem im uzatvoriť r. 2009, nech to už mám za sebou :-( ... nemáte ešte nejaké riešenie?


Rozhodnúť musia oni. Nech láskavo na výpis z účtu napíšu, ako žiadajú zaúčtovať , popátrať musia oni .Ty nemôžeš a nemáš ani povinnosť rozhodovať za nich, ide o ich gazdovanie. Keď bude nejaká kontrola, kto bude zodpovedný?
IvetaH
02.04.10,14:25
Prosím ešte mi poraďte, či musím robiť ID k výberu z bankomatu alebo z bankového účtu Mám klienta, ktorého neviem naučiť, ža tie doklady z banky potrebujem. Málokedy ich doručí. Výber z účtu mám 261/221 - tu mám výpis ale potom je príjem do pokladne 211/261 a tu robím ID. Niekedy mám pocit, že zbytočne.
Stefan2005
02.04.10,15:12
Prosím ešte mi poraďte, či musím robiť ID k výberu z bankomatu alebo z bankového účtu Mám klienta, ktorého neviem naučiť, ža tie doklady z banky potrebujem. Málokedy ich doručí. Výber z účtu mám 261/221 - tu mám výpis ale potom je príjem do pokladne 211/261 a tu robím ID. Niekedy mám pocit, že zbytočne.

A takýto doklad potom máš kam zaradený? Medzi interné doklady alebo medzi pokladničné príjmové doklady? Pri výbere z bankomatu sa mi tiež pár krát stalo, že napriek požiadavke o vydanie potvrdenia nič nevydalo, ale sa pekne ospravedlnilo - Prepáčte, potvrdenku nie je možné vydať. Takéto prípady účtujem nie cez ID, ale cez PPD...
IvetaH
02.04.10,15:34
Veď áno, účtujem 211/261 cez pokladňu, ale prílohu nemám žiadnu tak som si vyrábala ID, ale som ich nezaúčtovala ako ID. Tvorili mi len tú chýbajúcu prílohu.
Stefan2005
02.04.10,16:03
... prílohu nemám žiadnu tak som si vyrábala ID...

príloha (ani chýbajúci doklad) predsa nie je synonymum ID
IvetaH
14.04.10,11:31
Dobrý deň, už to mám "upratané", a ešte prosím vás potrebujem vedieť, či musím zakladať aj príkaz na úhradu. Dôvod na to nevidím a šanón by sa mi stenšil o polovicu.
Ďakujem
liba2
14.04.10,12:30
Dobrý deň, už to mám "upratané", a ešte prosím vás potrebujem vedieť, či musím zakladať aj príkaz na úhradu. Dôvod na to nevidím a šanón by sa mi stenšil o polovicu.
ĎakujemJe to interná vec ÚJ. Niekde je dôležité, kto podpísal príkaz do banky; niekde tomu vôbec nevenujú pozornosť, resp. súhlas sa dáva priamo na faktúru; pri elektron. úhradách myslím si že ani nie je žiadny príkaz. Treba to zahrnúť do internej smernice.