Miky1
06.10.05,06:04
Poraďte. Kúpil som od firmy, ktorá je platcom DPH staršiu Aviu. Po prepise som im dal peniaze oproti podpisu s tým, že faktúru a príjmový doklad mi pošlú. Od tej chvíle zaujali "polohu mŕtveho chrobáka". Takže auto je prepísané na moju firmu, peniaze som v hlúpej dôvere už zaplatil, ale účtovný doklad, okrem podpisu, že peniaze prijali, nemám. Som platcom DPH. Ako ho zaradiť do účtovníctva?
ondrejvla
06.10.05,05:25
Poraďte. Kúpil som od firmy, ktorá je platcom DPH staršiu Aviu. Po prepise som im dal peniaze oproti podpisu s tým, že faktúru a príjmový doklad mi pošlú. Od tej chvíle zaujali "polohu mŕtveho chrobáka". Takže auto je prepísané na moju firmu, peniaze som v hlúpej dôvere už zaplatil, ale účtovný doklad, okrem podpisu, že peniaze prijali, nemám. Som platcom DPH. Ako ho zaradiť do účtovníctva?
Miky, na základe toho, že máš MV prepísané na Polícii na svoju firmu a podpis, že peniaze prijali, Ti odporúčam prefotiť uvedené doklady a zaslať im urýchlene list, v ktorom ich vyzveš, že z dôvodu porušenia zákona o DP a zákona o DPH a nedodržania podmienok zakúpenia MV a dodania daňových dokladov si nútený celú záležitosť oznámiť daňovému úradu. Zároveň im oznám, že prípadne sankcionovanie zo strany DÚ budú musieť uhradiť v plnej výške, a že celú záležitosť odovzdávaš svojmu právnemu zástupcovi. Ľady by sa mali pohnúť.
pyton
06.10.05,05:28
Miky1 a pripomenul si im to vôbec??? Možno stačí jeden telefonát.
Miky1
06.10.05,11:40
Pripomenul? 100x. Odkazovač, fax, telefon - povedia O.K. a nič sa nedeje.
Johanka
06.10.05,12:46
Osobná návšteva ?
ondrejvla
06.10.05,13:16
Osobná návšteva ?
Ja by som to asi tiež riešila osobnou návštevou, daj si podpísať buď list v znení, aký som ti navrhovala, alebo nech ti podpíšu vyhlásenie, že odmietajú vydať daňový doklad. Keď sa inak nedá...
Miky1
06.10.05,13:29
Tak by to fungovalo za normálnych podmienok. Osobne ich neviem zastihnúť, v telefone povedia - "samozrejme pošleme" - a nič sa nedeje. Keby sa vyjadrili jednoznačne - nepošleme, nedáme! - tak by to bolo jednoduchšie. Neexistuje možnosť zaradiť Aviu aj bez ich dokladu?
Alena Kašičková
06.10.05,13:39
Poraďte. Kúpil som od firmy, ktorá je platcom DPH staršiu Aviu. Po prepise som im dal peniaze oproti podpisu s tým, že faktúru a príjmový doklad mi pošlú. Od tej chvíle zaujali "polohu mŕtveho chrobáka". Takže auto je prepísané na moju firmu, peniaze som v hlúpej dôvere už zaplatil, ale účtovný doklad, okrem podpisu, že peniaze prijali, nemám. Som platcom DPH. Ako ho zaradiť do účtovníctva?
Aký doklad "oproti podpisu" máš. Predpokladám, že si SZČO - tak si mal mať
VPD. Čiže doklad o predaji máš, prepis auta tiež, súhlasím dať dotaz na Daňový
úrad-písomný- udať, že ti po niekoľkonásobnom urgovaní ešte nezaslali faktúru.
Kópiu by som zaslala aj tej firme.
Nechápem prečo si nevystavil Kúpnu zmluvu. Potom by si mal pokoj.
Miky1
06.10.05,14:47
Po bitke je každý generál !
Nešlo o veľkú sumu (40000)a pôsobili dôveryhodne. Všetko sa zdalo veľmi jednoduché a ..vot problema. Poučenie do budúcna. Nič sa nedá robiť - hlupák sa učí na vlastných chybách. Buďte múdrejší.
bepo
06.10.05,15:48
A na polícii to ako zaregistrovali bez kúpnej zmluvy a faktúry? Kópia faktúry sa prikladá na políciu.
ondrejvla
06.10.05,16:56
Máš pravdu, po bitke je každý generál, ale keď nemáš žiaden doklad, nemôžeš zaradiť do majetku. Skutočne sa čudujem, že ti to zaregistrovali na Polícii, tam je tiež potrebné prikladať buď faktúru, alebo kúpnu zmluvu.

Ja bez dokladov nevidím žiadnu možnosť dať do majetku!
Miky1
06.10.05,17:52
Políciu nezaujíma za koľko ako ap. Maju súhlas majiteľa na prepis a to je všetko.Majiteľ odhlásil, ja som prihlásil. Urobili zmenu. Tak to funguje. Oni naozaj nie su povinný skúmať kúpne zmluvy.
ondrejvla
06.10.05,18:06
Políciu nezaujíma za koľko ako ap. Maju súhlas majiteľa na prepis a to je všetko.Majiteľ odhlásil, ja som prihlásil. Urobili zmenu. Tak to funguje. Oni naozaj nie su povinný skúmať kúpne zmluvy.
Teraz už nie je povinnosť pri firemnom vozidle predložiť doklad o nadobudnutí? Ja viem, že oni nie sú povinní skúmať zmluvy, ani predtým neskúmali, len ju žiadali pri prepise firemného vozidla. Keď sme predávali ako predajcovia MV, museli sme to dávať našim odberateľom, i keď išlo o ojazdené MV.
Tak potom ti už skutočne neviem iné poradiť, len ich oznámiť na DÚ že ti nedali daňový doklad, no a ty si uznáš DPH až potom, keď dostaneš faktúru. Lenže čo so zaradením, DPH, nákladmi...
Vieš čo, keď je mrcha on, buď aj ty!