testerASD
13.03.10,19:28
Ahojte, ake mate skusenosti s podnikanim pre 2 a viac ludi ? Vacsina ludi ma nazor, ze radsej sam ako dvaja .. ale na druhej strane ked to samemu nejde tak treba niekoho na pomoc :P .. a v tomto bode treba zistit ako si zabezpecit to,aby bol kazdy spokojny za kazdych okolnosti .. da sa to vobec ? viem ze su zmluvy rozneho druhu .. ale nic take mi nenapada kde by jeden bol vo vyhode a ten druhy bol tiez spokojny :)
Danila
13.03.10,18:45
Ahojte, ake mate skusenosti s podnikanim pre 2 a viac ludi ? Vacsina ludi ma nazor, ze radsej sam ako dvaja .. ale na druhej strane ked to samemu nejde tak treba niekoho na pomoc :P .. a v tomto bode treba zistit ako si zabezpecit to,aby bol kazdy spokojny za kazdych okolnosti .. da sa to vobec ? viem ze su zmluvy rozneho druhu .. ale nic take mi nenapada kde by jeden bol vo vyhode a ten druhy bol tiez spokojny :)Tak toto sa fakt asi nedá.:)Tá prvá podmienka by ako tak bola splnená v komunizme. Ten je fuč. A tá druhá podmienka NIKDY! Každý chce byť prvý a ten druhý už nikdy nie je spokojný. Ale verím, že prídeš na ďalší geniálny nápad.;)
pavol54
14.03.10,08:34
Starí ľudia hovorili "Spolky čertove volky" Radšej si požičať, hoci aj od súrodenca, a zaplatiť za vykonanú robotu dohodnutú odmenu, hoci aj príbuzným. "lebo však potom zo zisku" nikdy nefunguje ani fungovať nebude. Lebo vždy sa bude niekto cítiť nedocenený, alebo doplácajúci na toho druhého.
linko1
14.03.10,09:12
na podnikanie je jeden málo a dvaja moc :-)
každopádne radšej sám
rickman
14.03.10,10:14
Ahojte, ake mate skusenosti s podnikanim pre 2 a viac ludi ? Vacsina ludi ma nazor, ze radsej sam ako dvaja .. ale na druhej strane ked to samemu nejde tak treba niekoho na pomoc :P .. a v tomto bode treba zistit ako si zabezpecit to,aby bol kazdy spokojny za kazdych okolnosti .. da sa to vobec ? viem ze su zmluvy rozneho druhu .. ale nic take mi nenapada kde by jeden bol vo vyhode a ten druhy bol tiez spokojny :)

Je to o ludoch. Uz len to, ze uvazujes o nejakej zmluve, nie je dobry signal.

Podla mna je potrebne si jasne stanovit to, co kto bude robit a ako sa jeho napln prace bude menit. Co som cital, vacsinou taketo partnerstva stroskotaju na tom, ze jeden ma pocit, ze robi viac nez ten druhy.
profesional
14.03.10,19:45
Tak myslim ze na toto pomoze najlepsie kvalitna SPOLOCENSKA ZMLUVA. Kazdemu z nej bude jasne ake ma prava a povinnosti voci podniku.
Ice dive
14.03.10,20:05
Tak myslim ze na toto pomoze najlepsie kvalitna SPOLOCENSKA ZMLUVA. Kazdemu z nej bude jasne ake ma prava a povinnosti voci podniku.
V prvom rade je to o ľudoch, ako sa poznajú, či si dôverujú, či jeden druhého nepodozrieva, že ho chce obabrať:D
Zmluva podľa mňa nič nevyrieši, keď to má stroskotať, tak to stroskotá a je jedno či bola alebo nebola nejaká zmluva...
najlepšie partnerstvá na podnikanie sú tie, ktoré vznikli skôr ako samotný podnik a spoločným úsilím...no a vtedy zmluvu netreba:D
durisovad
14.03.10,20:18
Spolok je dobra vec, ale dvaja su do neho moc. To hovorievala moja stara mama.
Stanislav 1975
14.03.10,20:21
Ja zasa tvrdím, že už nikdy by som nešiel pracovať k alebo s rodinným príslušníkom- konať obchodne s rodinou je veľmi zlé,lebo vždy niekto z tých dvoch na to doplatí...
To je moj názor...
profesional
14.03.10,21:45
V tomto suhlasim. Ti co sa daju spolu do biznisu:

Nesmu byt rodina - znica Vas to

Nesmu byt susedia - jeden z Vas sa bude musiet odstahovat

Nesmu byt doverni priatelia - skor alebo neskor budete mat chut pocas hadok strategickeho vyznamu vytoahnut na toho druheho spinu z minulosti.

Takze dvaja a viac ano, ale ziadna z vyssie uvedenych kombinacii.
fch
15.03.10,03:47
...určite sám. Keď budeš potrebovať k sebe človeka, na trhu ich je dosť. Je jedno či budeš potrebovať odborníka, robotníka alebo iba správcu-dohliadača na to aby sa dialo to čo chceš Ty a podľa teba. Ver tomu že aj toto funguje a takmer v každej firme
Dantess
15.03.10,07:27
V tomto suhlasim. Ti co sa daju spolu do biznisu:

Nesmu byt rodina - znica Vas to

Nesmu byt susedia - jeden z Vas sa bude musiet odstahovat

Nesmu byt doverni priatelia - skor alebo neskor budete mat chut pocas hadok strategickeho vyznamu vytoahnut na toho druheho spinu z minulosti.

Takze dvaja a viac ano, ale ziadna z vyssie uvedenych kombinacii.
Ja podnikam s priatelkou a v biznise sa nehadame. Ak si clovek dopredu rozdeli svoju ulohu, tak nema co skypat. Ona robi ucty, ja marketing a makame zhruba rovnako obaja. Ja by som sa skor bal putit do podnikania s niekym neznamym. Ja svojej rodine verím a ak aj budem niečo nové rozbiehať určite s niekym z rodiny.
testerASD
16.03.10,19:26
vidim ze vela ludi ma nazor ze radsej sam .. avsak presne nad tymito vecami som uvazoval a preto som sa rozhodol ze najdem uplne niekoho cudzieho a spisem poriadnu zmluvu, kde bude kazda drobnost ... alebo sa rozhodnem, ze mu zaplatim za pracu a je to .. ale vdaka, aspon ste mi potvrdili ze rozmyslam dobre :)