justafa
13.03.10,21:20
ahojte mam nepochopitelny problem.. mam w xp, pripajam sa na jednu wifi siet. mam pristupovy kod dostupny, pise mi ze signal mam vynikajuci. otvori mi prehliadac a ked napisem do googlu co chcem vyhladat zrazu mi napise ze chyba neda sa pripojit.. neviem uz co vyskusat a kde by mohol byt problem
Vlado40
13.03.10,20:24
Signál môžeš mať , ale nemusíš byť pripojená.Daj si pripojiť na tú sieť.
Fero11
14.03.10,06:41
V dolnej liste by mala byt ikonka bezdrotovej siete. Ak na nu 2x kliknes, tak sa ti zobrazi zoznam sieti. Pre istotu este v tom okne klikni na zobrazit zoznam sieti (alebo tak nejak to tam je).
Ak tam je ta siet o ktorej hovoris, tak klikni na nu a dole v okne daj pripojit. Bude ta pytat ten kluc, tak ho tam zadaj a cakaj az ti napise, ze je pripojene.
salvosko
14.03.10,11:43
Mozes byt pripojeny na WiFi ale ak ta router nepusti dalej napriklad ak je zapnuty MAC filtering tak to nezisis len tak ze ti nic vonka nejde pingnut.
Skus dat Win+R, potom cmd ENTER, potom ping www.google.com ENTER do toho cierneho okna a daj vysledok sem.
justafa
15.03.10,07:00
takze do cieneho okna som zadala co som mala a vysledok je: google is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
Fero11
15.03.10,07:05
zle bolo zadane. Musis do cierneho okna dat

ping google.com
justafa
15.03.10,07:08
v dome kde sa nachadzam ma znamy internet cez wifi. Jemu ide vsetko OK. Mne aj ked viem kluc nie. Treba odpisat nejake hodnoty z jeho pc nastaveni do mojho pc alebo je to len v tom mac filteringu? Ak je zapnuty mac filtering, co treba robit?
justafa
15.03.10,07:10
toto je uz v poriadku? ping request could not find host google. please check the name and try a gain
Vlado40
15.03.10,07:25
Ak sa pripájaš na wifi sieť , ktorá má zapnutú kontrolu MAC adries , tak sa nepripojíš.Na akú sieť sa vlastne pripájaš?Kto poskytuje tú wifi sieť ?
TomasHC
15.03.10,07:29
Takto cez net je tazke radit. ITckar to na mieste vyriesi za 5 minut, my sa tu budeme natahovat tyzden...
Fero11
15.03.10,07:29
toto je uz v poriadku? ping request could not find host google. please check the name and try a gain
hej to je v poriadku aspon co sa zapisu tyka, ale nepinguje to, lebo nemas konektivitu
Fero11
15.03.10,07:34
v dome kde sa nachadzam ma znamy internet cez wifi. Jemu ide vsetko OK. Mne aj ked viem kluc nie. Treba odpisat nejake hodnoty z jeho pc nastaveni do mojho pc alebo je to len v tom mac filteringu? Ak je zapnuty mac filtering, co treba robit?
No ak AP ktore ponuka internet ma MAC filter, tak pokial nema tvoju MAC v zozname povolenych, tak na NET sa nedostanes. Ak mas kluc a kamaratovy to ide, tak sa pozri aku ma MAC odpis si ju a skus to s jeho MAC adresou (on nech sa v tom case nepripaja) ak ti to pojde, tak ma aktivovany MAC filter.

Alebo mozno je jednoduchsie sa spytat toho co ponuka wifi, ze co je vo veci (teda ak to nechces robit nejak mimo neho :) )
justafa
15.03.10,07:39
je to v anglicku, nejaka siet character. a co by som k tomu potrebovala, aby ma pripojilo? poziadat niekde o pristup? viem ze takto je to tazko riesit cez net, ale nemam inu moznost :( nechapem len tomu preco to ide znememu bez problemov a ked pride domaca s notebookom alebo jej deti tiez sa pripoja. napr. prvu stranku google mi niekedy otvori, ale ked zadam do google nieco co potrebujem vyhladat, vtedy uz nenajde server...
salvosko
15.03.10,07:41
Prvu stranku ti otvori z cache.
Toto vyzer na 99% na MAC filtering, treba na wifi routery pridat MAC adresu tvojho pocitac na zoznam povolenych.
Vlado40
15.03.10,07:42
Treba skúsiť nastaviť protokol siete internet , tak ako má kamarát.Ak máš XP tak sa pozri či máte zapnuté rovnaké zabezpečenie a šifrovanie.

Niečo také :
justafa
15.03.10,07:47
ako zistim mac adresu mojho pc?
protokol siete internet je iP adresa? tu sme dali automaticky, mame ju rovnaku.
ja mam xp on tusim vistu. to rovnake zabezpecenie a sifrovanie na mojom a jeho pc zistim kde?
Fero11
15.03.10,07:56
mac zistis, ze do toho "cierneho okna" napises

ipconfig/all