Mária Poláková
14.03.10,08:52
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť s týmto problémom.
Syn je študent, vykonával v roku 2009 brigádu - práca o brigádnickej činnosti. Vyplnením tlačiva daň.prizn. FO typ A, môže požiadať o vrátenie zaplatenej dane. Ale ako má postupovať, pokiaľ mal aj príjem z kapitálového majetku oddiel VII. DP "úroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek". Pravde podobne musí vyplniť DP FO typ B a zdaniť vyššie uvedené príjmy. Ako potom požiada o vrátenie dane zaplatenej zamestnávateľom. V DP FO typ B som takú možnosť nenašla.
Ďakujem za odpoveď.
mysimis
14.03.10,07:57
Bude vypĺňať DP typ B s tým, že príjmy z brigádnickej činnosti napíšete do r. 34 a daň podľa toho na základe akého § bola zrazená /píše sa to v potvrdení/ do r. 99 alebo 101. Výšku úrokov napíšete do oddielu VII do r. 2 /ak sú z účtu alebo vkladnej knižky/. Uplatníte mu nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70 € a daň mu vrátia.
Timka1
14.03.10,07:57
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť s týmto problémom.
Syn je študent, vykonával v roku 2009 brigádu - práca o brigádnickej činnosti. Vyplnením tlačiva daň.prizn. FO typ A, môže požiadať o vrátenie zaplatenej dane. Ale ako má postupovať, pokiaľ mal aj príjem z kapitálového majetku oddiel VII. DP "úroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek". Pravde podobne musí vyplniť DP FO typ B a zdaniť vyššie uvedené príjmy. Ako potom požiada o vrátenie dane zaplatenej zamestnávateľom. V DP FO typ B som takú možnosť nenašla.
Ďakujem za odpoveď.

vyplňuje DP typ B, v ktorom uvádza príjmy zo závislej činnosti do V oddielu a do VII oddielu uvádza príjmy z kapitálového majetku. Zrážkovú daň uvádza v X oddieli r. 99
Mária Poláková
14.03.10,12:34
Ďakujem za radu. Presne takto som postupovala, zrazený preddavok na daň je podľa § 35, takže som ho napísala do riadku 101. Ale stále mi nie je jasné nasledovné. K príjmu zo závislej činnosti som pripočítala príjem z kapitálového majetku mínus na danovníka, z čoho som následne vypočítala daň. Od dane som odrátala zrazený preddavok, ktorý študentovi zamestnávateľ strhol zo zárobku. Ale v konečnom dôsledku, tento preddavok mu má byť vrátený, alebo daň, ktorú má zaplatiť z príjmov z kap. majetku ma byť krátená o tento preddavok. Zamotávam sa do toho stále viac. Neviem či som to podala zrozumiteľne a či je jasné o čo mi vlastne ide.
veronikasad
14.03.10,12:45
Do ktorého riadku si uviedla daň z úrokov, ktoré mu zrazila banka ?
Mária Poláková
14.03.10,13:09
nejdená s o úroky v banke, ale úrok z požičaných peňazí.
Daň som uviedla do riadku 78.