Anajo
14.03.10,11:18
Dobrý deň, ako vychovávateľka ŠKD som bola zaradená do 8.platovej triedy-pracovná trieda jeden, rada by som vedela aké podmienky musím spĺňať, aby som mohla mať pracovnú triedu dva. ďakujem
pe.pe
14.03.10,10:30
Želám pekný deň,
pracovná trieda 2 je určená len pre špecifickú skupinu PZ, ide najmä o tých PZ, ktorí pracujú v špeciálnych šk. zariadeniach (špeciálne MŠ, ZŠ, SŠ, reedukačné zariadenia a pod., kvalifikačným predpokladom je povinná špec. pedagogika) PZ štandardných škôl sú zaradení v triede 1. Skôr sa treba zaujímať o zaradenie do vyššej platovej triedy. Či vykonaním 1. atestácie, či VŠ štúdiom.
Prikladám link na tému o zaraďovaní, v príspevku 12 Sabadka vložila zaraďovanie PZ do plat. tried.

http://www.porada.sk/t127490-p2-platova-trieda.html
ivica01
25.03.10,19:04
Obraciam sa na Vás o radu, ukončila som vysokoškolské vzdelanie II. stupňa Technológia vzdelávania so zameraním na riadenie školy. V roku 2009 som získala akademické vzdelanie PaedDr.zamestnávateľ ma zaradil ako nekvalifikovanú do 9.platovej triedy, napriek tomu, že mám stredné odborné vzdelanie pedagogické - SPgŠ Levice (1986) a pracujem ako učiteka MŠ už 23 rokov a funkciu riaditeľky zastávam z toho 8 rokov. Cítim sa ohrozená v svojej pracovnej pozícii a diskriminovaná, lebo v tejto pozícii nemôžem sa ďalej vzdelávať a získavať kredity.Naozaj zákon povoľuje spraviť z kvalifikovanej - nekvalifikovanú? Podľa legislatívy by som mala byť zaradená do 11.platovej triedy.Môj zamestnávateľ tvrdí, že MŠ SR ich školí inak. Kde je pravda!