Katarina_S
14.03.10,11:25
Prosim o radu :confused:,

ako nastavim heslo na mojom wifi routri (znacka belkin).
Aby sa mi tam nikto iny nemohol prihlasit.
Od poskytovatela internetu mam viacero IP adries na viac notebookov. Treba to nastavit na vsetky IP adresy?

Dakujem velmi pekne za pomoc
arizona
14.03.10,10:37
Vlado40
14.03.10,10:43
Prosim o radu :confused:,


Od poskytovatela internetu mam viacero IP adries na viac notebookov. Treba to nastavit na vsetky IP adresy?

Dakujem velmi pekne za pomoc

To nechápem ? Viacero IP adries na viac notebookov.
salvosko
14.03.10,11:40
Znova prilis malo informacii ... aky presne typ routera?
Cital si k nemu navod? V navodoch to vacsinou byva popisane.
Viacero IP? Staci jedna IP pre router, ostatne su lokalne.
Tym padom nejaky divny setup, tazko potom poradit.
Katarina_S
16.03.10,15:37
Dakujem, pozriem tie ostatne linky
kupila som router individualne, k nemu nebola uvedena ziadna IP adresa
od poskytovatela internetu sme dostali 5 IP adries...preto neviem ktoru pouzit...resp ako to funguje
Katarina_S
16.03.10,15:39
co sa tyka navodu...je k tomu jedine CD, kde sa vlastne nastavi router, aby sa k nemu mohol pripojit pocitac...a zadava sa tam IP adresa...a je to taky skor navod...ktory sa sam nastavi...okrem zadania IP adresy sa to nacitava samostatne
kergulaan
17.03.10,18:36
No nastavit Wifi aby sa tam nikdo iny neprihlasil je dost tazke.
Osobne sa do nastavovania nevyznam ale velmi dolezite v ramci zabezpecovanie je napr. sifrovanie.
Mozem odkazat na clanok kde su dobre uvedene kroky ako zabezpecit wifinu aby sa nepripajali iny ludia> http://myego.cz/item/jak-zabezpecit-domaci-wifi-router-sit-wpa-wep (je tam aj navod ako zabezpecit wifi na jednotlivych pocitacoch i ked len pre Vistu)
Napr. ja co byvam v panelaku som vo svojom okoli nasiel okolo 10 wifin a 7 z nich by som to 2 hod.{dokopy} rozkodoval a pripojil.
Ak som poradil zle ospravedlnujem sa ale na otazku ako zabezpecit wifi aby sa na nu pripojil len dotycny clovek je na google vela odpovedi.

PS: Pisal som z otcovho profilu tak potom sa ho nepytajte na dodatocne veci :D
Fero11
17.03.10,19:00
Ak zapnes WPA2, vypnes SSID a vyfiltrujes MAC a zmenis heslo do administracie, tak sa ti do wifi nikto nedostane.
A ty machri co by to dokazali, tak 1000% nemaju zaujem o panelakove wifiny
salvosko
17.03.10,20:01
Napr. ja co byvam v panelaku som vo svojom okoli nasiel okolo 10 wifin a 7 z nich by som to 2 hod.{dokopy} rozkodoval a pripojil.
Blbost, v p[ripade WPA2 je dekodovanie radovo v rokoch pokial nepouzijes farmu z PS3 na ktorej ako jedine bola prelomena WPA2 sifra ruskymi machrami.
Staci zapnut WPA2 a si na 99.99999% zabezpecena.
mecky
17.03.10,20:21
ako som sa aj ja sam pred nejakou dobou poucil vypinat SSID neni moc dobre riesenie. odhalit ho nieje ziadny problem, moze sposobit problemy s rychlostou pripojenia do siete, v ojedinelych pripadoch aj prenosovou
ako hlavny problem vidim ale ten ze ked niekto blizko teba spusti wifi a kedze tvoju nevidi tak kludne moze vysielat na tom istom kanali a krasne sa rusite :)
na wpa a wpa2 ak sa nemylim tak su vedene utoky slovnikove, takze to ciste zalezi od kvality hesla
nejake slabsie miesta vo wpa existuju, ale co mam vedomost tak to nevedie k zisteniu kluca, len dekryptovaniu urcitych paketov

treba sa urcite vyhnut WEP ktorej prelomenie je s vhodnou vybavou zalezitost 10-15min
Vlado40
17.03.10,20:26
Ak zapnes WPA2, vypnes SSID a vyfiltrujes MAC a zmenis heslo do administracie, tak sa ti do wifi nikto nedostane.
A ty machri co by to dokazali, tak 1000% nemaju zaujem o panelakove wifiny

Ja si pre istotu zmením aj IP adresu routra.
mecky
17.03.10,20:30
Ja si pre istotu zmením aj IP adresu routra.
tak toto nema naozaj nijaky zmysel
salvosko
17.03.10,21:25
Neviem co tu riesite ... akoze sorry.
Daj si WPA2 sifrovanie s nejakym slusnym heslom napriklad Jr3a2lk#!Hr a si za vodou.
MAC je len otrava a da sa lahko obist lebo sa da zmenit.
Heslo do routera si mozes zmenit ale to predpoklada prelomenie WPA2.
IP je o nicom, ked to desifruje zisti IP a prisposobi sa.
Staticka IP to iste ako o riadok predtym.
Jedine este VPN zabalit do toho ale to je uz paranoja a skor enterpise riesenie ako na doma.
Tu ide aj o to ze stale sa vynalozene prostriedky musia vratit a predpokladam ze asi nikto doma neprenasa az take dolezite data a napriklad internet banking aj tak musi byt SSL sifrovany (zo zakona ak dobre viem) takze teoreticky aj ked by niekto prelomil WPA2 musi ist aj cez SSL ked uz sa bavime o peniazoch.
Ale uplne kludne ludia pouzivaju pristup na maily priamo a nie IMAP/SMTP over SSL (alebo TLS) a to im nevadi. Este ze google mail bezi len cez SSL.
TomasHC
18.03.10,06:00
Neviem co tu riesite ... akoze sorry.
Daj si WPA2 sifrovanie s nejakym slusnym heslom napriklad Jr3a2lk#!Hr a si za vodou.
MAC je len otrava a da sa lahko obist lebo sa da zmenit.
Heslo do routera si mozes zmenit ale to predpoklada prelomenie WPA2.
IP je o nicom, ked to desifruje zisti IP a prisposobi sa.
Staticka IP to iste ako o riadok predtym.
Jedine este VPN zabalit do toho ale to je uz paranoja a skor enterpise riesenie ako na doma.
Tu ide aj o to ze stale sa vynalozene prostriedky musia vratit a predpokladam ze asi nikto doma neprenasa az take dolezite data a napriklad internet banking aj tak musi byt SSL sifrovany (zo zakona ak dobre viem) takze teoreticky aj ked by niekto prelomil WPA2 musi ist aj cez SSL ked uz sa bavime o peniazoch.
Ale uplne kludne ludia pouzivaju pristup na maily priamo a nie IMAP/SMTP over SSL (alebo TLS) a to im nevadi. Este ze google mail bezi len cez SSL.

Suhlasim hlavne s tou poslednou castou o SSL/TLS na mejli...

Aj na moj webhosting leziem zasadne cez SFTP a iba z povolenenho IP rozsahu...
salvosko
18.03.10,09:59
Vsade chodim kryptovane kde sa da okrem HTTP klasickeho ;)
Artemis Fowl
18.03.10,18:49
Blbost, v p[ripade WPA2 je dekodovanie radovo v rokoch pokial nepouzijes farmu z PS3 na ktorej ako jedine bola prelomena WPA2 sifra ruskymi machrami.
Staci zapnut WPA2 a si na 99.99999% zabezpecena.

Preco blbost vsak prave tych sedem z desiatich wifin maju WEP...
Ale taktiez by om odpoucal WPa2 a silne heslo.

BTW> teraz uz pisem zo svojho profilu.
sfinks
27.03.10,06:28
WEP a WPA ani nepouzival to je otazka 2 minut zlomit toot sifrovanie .. skor pouzivaj WPA2 s AES princip je ten ze pri dekodovani by musel dotycny najst take 2 provocisla ktore po ich vynasobeni tvorilo kod ktory sa sifruej spojenei ..a toto najst je takmer, teda este sa to enpodarilo rozlomit ;) to ze si mas dat nejaky rozsh IP adries, alebo na MAC adresy spravit pripojenie je blbost ... kedze MAC adresa sa da odchytit za par sekund a ked mas MAC adresu tak zistit IP adresu zaraidenia je uz brnkacka :)
a este heslo si nastav take aby niekto nevedel desifrovat jedoducho teda aby si tam mala znaky, cislice a pismena napr !@3$12JaJ)(*& a si zahojena ;)
Fero11
27.03.10,09:56
WEP a WPA ani nepouzival to je otazka 2 minut zlomit toot sifrovanie .. skor pouzivaj WPA2 s AES princip je ten ze pri dekodovani by musel dotycny najst take 2 provocisla ktore po ich vynasobeni tvorilo kod ktory sa sifruej spojenei ..a toto najst je takmer, teda este sa to enpodarilo rozlomit ;) to ze si mas dat nejaky rozsh IP adries, alebo na MAC adresy spravit pripojenie je blbost ... kedze MAC adresa sa da odchytit za par sekund a ked mas MAC adresu tak zistit IP adresu zaraidenia je uz brnkacka :)
a este heslo si nastav take aby niekto nevedel desifrovat jedoducho teda aby si tam mala znaky, cislice a pismena napr !@3$12JaJ)(*& a si zahojena ;)
tomu skutocne nerozumiem

Uz si skusal niekedy odchytit MAC adresy ? Ano ide to, robi sa to cez ethereal, ale taky obycajny uzivatel sa o to moc nezauma a napis nam co by sa stalo potom ak by sa v LAN ojavila 2x ta ista MAC
sfinks
27.03.10,14:31
Mal som pocit ze sa bavime o WLAN ... ale to je vpodstate jedno .. az mas na sieti 2 pc ktore maju rovnake Mac adresy, vtedy ti DHCP server nevie pridelit IP adresu, ale ked ju nahoou prideli tak vacsinou je ot tak ze na danu MAC adresu prideli rovnaku IP a ked su 2 IP adresy rovnake v sieti tak oba pocitace halsia chybu na sieti .. lebo smerovac tym padom nevie kde mas smerovat data ci na zaraidenia 1 alebo zariadenie 2.
Tak az sa mame bavit o beznom uzivatelovi tak potom staci aj WEP sifrovanie ... bezny uzivatel nebude dekodovat ...
Pri AES je dlzka kluca vacsinou 128, 192 alebo 256 bitov.
mecky
27.03.10,14:51
ked si IP manualne z povoleneho rozsahu (ak nieje pevne naviazana MAC na IP) tak sa da funguvat v aj s rovnakou mac

WEP rozbije hocikto kto si najde na nete navod
ako rozbijes WPA za 2min?
PotPalo
28.03.10,22:02
WEP rozbije hocikto kto si najde na nete navod


Tak a teraz ste mi nasadili chrobáka do hlavy:D:D:D. Idem hľadať ten návod:D:D:D.
sfinks
29.03.10,02:41
ani daleko nemusis chodit na youtube staci kliknut na prvy link :) ked pravdaze zadas tu spravnu variatu vyhaldavania; )
mirecxyz6758
12.08.10,08:38
dobrý den, na tomto fore, som po prvy krat ..... no moja otazka sa tyka zabezpecenia wifi routera /belkin/, cize to hodim sem.

napisal by som k tejto teme. zabezpecit wifi, nieje az take jednoduche. dokonca ani ja, nemozem povedat, ze mam 100 percent. zabezpecenu wifi, ajked bezny uzivatel napriklad z vchodu sa mi nedostane ....
pri starom adsl routri, som mal 4 ochranne metody ....

1. heslo do routeru
2. uzivatelom nastavene mac adresy
3. spojenie mac z ip.
4. samotny kod wifi siete .....

moja otazka / da sa v routeri belkin nastavit /spojenie,pridelenie mac s ip ...,,,


dakujem za odpoved ....
arizona
12.08.10,08:52
dobrý den, na tomto fore, som po prvy krat ..... no moja otazka sa tyka zabezpecenia wifi routera /belkin/, cize to hodim sem.

napisal by som k tejto teme. zabezpecit wifi, nieje az take jednoduche. dokonca ani ja, nemozem povedat, ze mam 100 percent. zabezpecenu wifi, ajked bezny uzivatel napriklad z vchodu sa mi nedostane ....
pri starom adsl routri, som mal 4 ochranne metody ....

1. heslo do routeru
2. uzivatelom nastavene mac adresy
3. spojenie mac z ip.
4. samotny kod wifi siete .....

moja otazka / da sa v routeri belkin nastavit /spojenie,pridelenie mac s ip ...,,,


dakujem za odpoved ....
Daj si do vyhľadávača "belkin" , je to veľa príspevkov;)
Vlado40
12.08.10,13:03
moja otazka / da sa v routeri belkin nastavit /spojenie,pridelenie mac s ip ...,,,
dakujem za odpoved ....

LAN > DHCP Client List-reserve
mirecxyz6758
12.08.10,14:57
LAN > DHCP Client List-reserve

oki diky, lenze mam pocit, ze ked vypnem pc, vlasne resetujem router, tak si tieto nastavenia nepameta.... ze klient reserve, sa vymazu ....
Vlado40
12.08.10,15:18
oki diky, lenze mam pocit, ze ked vypnem pc, vlasne resetujem router, tak si tieto nastavenia nepameta.... ze klient reserve, sa vymazu ....

Reset routra je nastavenie routra do základných nastavení od výrobcu.Po resete si to nepamätá žiadný router.
Fero11
12.08.10,16:36
oki diky, lenze mam pocit, ze ked vypnem pc, vlasne resetujem router, tak si tieto nastavenia nepameta.... ze klient reserve, sa vymazu ....
router nieje zavisli na PC a pamata si vsetko az pokym ho neresetnes (odpojit od el. energie ho mozes, nastavenia sa uchovaju)
To co chces ty je tkzv. zviazanie MAC adresy s IP adresou.
Belkin nepoznam, takze v tom ti neviem poradit, ale uz ti odpovedal Vlado40
Vlado40
12.08.10,17:56
Router