adka32
14.03.10,13:42
Dobrý deň, chcela by som Vás moc poprosiť o radu. Moji rodičia majú vkladnú knižku, sú dôchodcovia, okrem dôchodku nemajú žiadne príjmy - chcem im spraviť daňové priznanie - vrátili by im daň z úrokov na vkladnej knižke. Mám však jednu dilemu - knižka je písaná na dvoch.
Musím podať daňové priznanie na každého zvlášť, kde každému dám do daňového priznania 1/2 príjem úroky + 1/2 strhnutá daň
alebo stačí keď vypíšem jedno daňové priznanie napr. na otca.
Ostatnému všetkému rozumiem, len tu som sa stopla a neviem kudy kam :)
Veľmi pekne ďakujem za rady - ak si samozrejeme v tomto hektickom účtovnom čase nájdete niekto na mňa čas.
adka32
14.03.10,16:24
... prosím, neviete mi niekto poradiť ...
ata111
14.03.10,16:37
Pozri si stránku DRSR, je tam čerstvé usmernenie http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/vratenie_dane.pdf
Vypísala by som len jedno DP napr. na otca - doklad priložíš podľa usmernenia. Na oboch by som príjem delila len v tom prípade, ak by to bolo výhodné /úroky nad 2012 €/.
adka32
14.03.10,18:07
usmernenie som čítala, všetko priložím čo mám, napíšem to celé na otca ... veĺmi pekne ďakujem za odpoveď ... už som to tu kedysi nejaký ten rok dozadu čítala, celý deň to hľadám, ale nenašla som a tiež ma tlačí čas, ako všetkých :-)) takže, jedno daňové ...
Zita5
14.03.10,18:27
usmernenie som čítala, všetko priložím čo mám, napíšem to celé na otca ... veĺmi pekne ďakujem za odpoveď ... už som to tu kedysi nejaký ten rok dozadu čítala, celý deň to hľadám, ale nenašla som a tiež ma tlačí čas, ako všetkých :-)) takže, jedno daňové ...

Tu sme riešili podobný prípad
http://www.porada.sk/1333668-post38.html
adka32
14.03.10,18:50
ďakujem, presne toto som hľadala - len som sa potrebovala uistiť
Chobot
14.03.10,19:11
Dobrý deň, chcela by som Vás moc poprosiť o radu. Moji rodičia majú vkladnú knižku, sú dôchodcovia, okrem dôchodku nemajú žiadne príjmy - chcem im spraviť daňové priznanie - vrátili by im daň z úrokov na vkladnej knižke. Mám však jednu dilemu - knižka je písaná na dvoch.
Musím podať daňové priznanie na každého zvlášť, kde každému dám do daňového priznania 1/2 príjem úroky + 1/2 strhnutá daň
alebo stačí keď vypíšem jedno daňové priznanie napr. na otca.
Ostatnému všetkému rozumiem, len tu som sa stopla a neviem kudy kam :)
Veľmi pekne ďakujem za rady - ak si samozrejeme v tomto hektickom účtovnom čase nájdete niekto na mňa čas.

Trochu tomu nechápem, ako je možné písať VK na dve osoby. VK ako aj účet môžu mať len jedného majiteľa. Takže si myslím, že majiteľom bude len jeden z nich a druhý bude spoludisponent.
adka32
14.03.10,19:44
Mám to pred sebou - je to SPOROknižka kapitál Slovenská sporiteľňa, založená rok 2003 - a na prvej strane sú mená oboch mojich rodičov - bez uvedenia kto je majiteľ a kto je dispondent - sucho len mená s adresou


Slovenská sporiteľňa a.s.

SPOROknižka kapitál

Čislo vkladnej knižky


xy
adresa
xz
adresa
Zita5
14.03.10,19:52
Stále platí pre Vás moja priložená odpoveď. Chobot sa len pozastavil nad tým, že VK je na oboch .To situáciu v BSM nemení .
adka32
14.03.10,19:54
...áno, viem a ešte raz ďakujem :-)