miroh
14.03.10,14:13
Chcel by som kolegovi poskytnut svoju koncesnu listinu na taxisluzbu, ale neviem za akych podmienok by to slo ci ho musim mat riadne zamestnaneho-platit za nho odvody alebo len na neaku dohodu. Popripade aby si vybavil zivnost na neaku pracu ohladom dopravy a vystavil by mi fakturu. Taxikarcenie by prevadzkoval na svojom aute. Dakujem .
jurga
14.03.10,13:34
Myslím,že na svojom aute musí mať svoju koncesiu. Na Tvojom aute môže byť zamestnanec,alebo na dohodu.Na tvojom aute môže mať aj živnosť vodič cudzieho mot. vozidla a Tebe fakturovať.Na vydanie koncesie je potrebné mať skúšku odb.spôsobilosti,takže ju nemôžeš len tak niekomu dať.Pripadá do úvahy aj formálny prepis auta na teba.Mám koncesiu 20r.
miroh
14.03.10,13:51
Ved na jednu konc. listinu mozem podnikat s piatimi autami. Len sa neviem dopracovat k tomu ako to funguje. Ja som z Humenneho a viem ze v Košiciach to tak funguje ze viac aut podnika na jednu koncesiu.
Trochu sa odmlcim ale budem vam povdacni za kazdu pomoc.
profesional
14.03.10,19:59
Jedine ze bude jazdit pre teba ako tvoj zamestnanec. Ziadna ina legalna cesta neexistuje.

Koncesia je prenositelna len v pripade ak novy subjekt splna vsetky podmienky ako mal povodny subjekt. Musi s tym suhlasit prislusny obvodny urad. Avsak prenosom koncesie povodny koncesionar koncesiu straca a nadobuda ju novy. Koncesia je druh zivnosti. Tj. da sa preniest alebo dedit ale len za zakonnych podmienok a pri prenose prechadza z jedneho na druheho a ten prvy o nu teda prichadza.

V pripade ak mu len tvoje auto oznacis svojimi nalepkami, tak dojde k poruseniu zakona a on sa dopusti nedovoleneho podniaknia, co je trestne.
mona091
14.03.10,20:15
koncesia je tvoja licencia, na jej zaklade mozes zamestnavat roznou formou svojich pracovnikov, za ktorych zodpovedas v rozsahu vydanej koncesie a samozrejme ostatnych pracovnopravnych vztahov,

Ty nemozes svoju licenciu preniest, si zivnostnik, a mas vydane opravnenie v rozsahu koncesie,
a na jej zaklade, mozes uskutocnovat prepravu maximalne s 5. autami, nemusia byt tvoje, ale za vsetky povinnosti pri ich prevadzkovani zodpovedas Ty,