kamila magalova
14.03.10,16:52
Zdravím šikovní poraďáci. Chcela by som poprosiť niekoho či by mi neporadil ako a čo by bolo pre mňa najvhodnejšie a potrebné .Ide o to že mám maloobchodnú predajňu a chcela by som ju zmeniť na malo aj veľkoobchod.Budem meniť aj priestor za väčší.Obchod sa týka šatstva.Zatiaľ nikoho nezamestnávam ale asi budem potrebovať min.1 človeka potom ku sebe.Prosím čo všetko a kde k môjmu plánu potrebujem? Nemám čas na lustrovanie po nete za informaciami kedže sa ešte starám aj o rodinu takže budem každému povdačná za radu a príspevok.
Timka1
14.03.10,15:54
predovšetkým živnosť ak nemáš na:

kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
kamila magalova
14.03.10,19:15
Timka ďakujem za radu.Takže rozšírenie živnosti resp jej zmena...a myslíš že môžem ostať ako živnostník alebo mám prejsť na sro?A to už potom budem zrejme aj platca DPH? alebo ako to vlastne je? Moc sa nevyznám podnikať som začala len od januara:)
profesional
14.03.10,20:04
1. Vseobecnejsie je bezpecnejsie mat s.r.o. Pri s.r.o. rucis zavazky z podnikania a za sposobene skody len prostriedkami vlozenymi do s.r.o )povedane zjednodusene). Ako zivnostnik zodpovedas za zavazky a skody CELYM SVOJIM MAJETKOM. V tak sialenej krajine ako je tato by iba blazon riskoval cely svoj majetok. Nikdy nemozes vediet kedy sa vynori nejaky novy uradnicek so stempelom a bude tvrdit ze si zase cosi nepotrehla v zmenach v legislative a sup sup mastna pokuta.

To ci si zivnostnik alebo s.r.o. nema na to ci budes alebo nebudes platca DPH ziadny vyplyv.
kamila magalova
15.03.10,19:06
Dakujem za další posun v mojom vedomí (vedení):) Nuž mám v tom riadny guláš heh. Chápem už rozdiel medzi živnost . a s.r.o.Ale ešte nechápem kedy som a kedy nie som platca DPH resp.kedy musím byť a kedy nie? A ešte- nie je zriadenie a fungovanie sro komplikovanejšie ako jednoduchá živnosť?