Lulaaa
06.10.05,09:43
Ahojte. Chcem sa opýtať vediem JÚ. FO prerušila živnosť k 15.6.05. Má auto ale nie je zaradené do majetku firmy, ale je prepísané na firmu./z FO súkromná na FO firmu/. Zároveň sa platí povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel /platí sa to každý štvrťrok/ a pýtam sa mám právo si dať do daňových výdavkov ostatné mesiace čiže od 7-12/05? Ďakujem.
Daska
06.10.05,08:25
Ak prerusila zivnost ku 16,6,2005 tak podla mojho nazoru v ziadnom pripade, uz to neni vydavok na dosiahnutie prijmov....
torven
06.10.05,09:23
Nerozumiem vete: Má auto ale nie je zaradené do majetku firmy, ale je prepísané na firmu./z FO súkromná na FO firmu/.
Tak vlastne na koho je to auto a kde je, či nie je zaradené?
V prípade, že živnostník preruší činnosť, výdavky spojené so zákonným ručením si neuplatňuje.
Lulaaa
06.10.05,15:52
Chcem sa poďakovať za odpoveď aj tak som spravila aj s ostatnými výdavkami, len som sa chcela uistiť či to robím správne.
A auto bolo iba prepísané a nie kúpené preto nie je zaradené v majetku nemala som obstarávaciu cenu vozidla.
Manual
06.10.05,16:17
...Má auto ale nie je zaradené do majetku firmy, ale je prepísané na firmu./z FO súkromná na FO firmu/.
Tak ako bolo spomínané už vyššie, to auto visí niekde vo vzduchoprázdne. Predsa ak je prepísané na firmu je firemné a treba ho zaevidovať do knihy DM a viesť ho v evidencii majetku firmy so všetkými náležitosťami.
Pekný večer želám...