tinkas
14.03.10,19:08
ahojte poraďaci, chcela by som sa uistiť v nejakých veciach...sme prepravná spoločnosť a prepravu uskutočnujeme v rámci EU. je potrebené rozlišovať odkial kam ide kamion (sa preprava uskutočnuje?)?
1. ak je preprava zo SVK do štátu EU(mimo SVK) jedná sa o paragraf 43 ods 1?
2. ak je praprava zo štátu EU na SVK, alebo zo štátu EU do štátu EU (mimo SVK) ide o paragrat 15 ods.1

a obidva typy sa udávaju do súhrnného výkazu?

strasne rada by som pocula váš názor...lebo ja som z toho uz magor..:) dakujem kraaasne....:)
tinkas
15.03.10,07:40
nikto mi neviem pomoct? :(
IvoM
15.03.10,08:21
prepravné služby
ahojte poraďaci, chcela by som sa uistiť v nejakých veciach...sme prepravná spoločnosť a prepravu uskutočnujeme v rámci EU. je potrebené rozlišovať odkial kam ide kamion (sa preprava uskutočnuje?)?
1. ak je preprava zo SVK do štátu EU(mimo SVK) jedná sa o paragraf 43 ods 1?
2. ak je praprava zo štátu EU na SVK, alebo zo štátu EU do štátu EU (mimo SVK) ide o paragrat 15 ods.1

a obidva typy sa udávaju do súhrnného výkazu?

strasne rada by som pocula váš názor...lebo ja som z toho uz magor..:) dakujem kraaasne....:)










Tinkas, pozri si témy na porade, je tu toho veľa a najmä trošku pri čítaní zákona uvažuj, ako môže byť §43 Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru z tuzemska do iného ČS služba.:) Od 1.1.2010 platí pri službe preprava tovaru ktorú poskytuje plátca DPH základné pravidlo v §15.1 s výnimkami podľa §16.5. a §16.6.

Samozrejme §43 a §15.1 idú do súhrnného výkazu.
andrea
22.03.10,09:45
Prosím Vás o vyjadrenie: nechodím veľmi často na stánku Porady, ale teraz som pri prečítaní predchádzajúcich príspevkov zneistela. Prosím niekoho o vyjadrenie:
1)Ja ako platca dph vykonam prepravu tovaru z SK do PL. Fakturujem to slovenskému odberateľovi s DPH, ale do výkazu súhrného to nedávam......je to správne??????
2) ak si objednam prepravu z špedičky ČR platca DPH ČR20000000, preprava sa vykona z ČR na SR, pride mi faktúra od českej firmy bez DPH. Ja im FA uhradím a samozdaním???? alebo ako to vlastne je???? dávam to do súhrného výkazu???? čím viac čítam tým som sprostejšia. Prosím niejakú dobrú dušu, aby mi poradila, či to robím správne????..... veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď.....