lukina
14.03.10,18:39
Prijemny vecer,

je tu, prosim, niekto kto by mi vedel poradit postup pri nahrávaní a vydaní CD?
domenico.office
14.03.10,18:03
Ťažko jednoznačne odpovedať na tak nepresnú otázku, takže skúsme. Nahratie obsahu CD v nahrávacom štúdiu do výslednej podoby, dať si nalisovať CD, vytlačiť obaly, rozdistribuovať do obchodnej siete, či ponúknuť prostredníctvom netu.
lukina
14.03.10,18:33
Dakujem za reakciu. V podstate mi to staci len okrajove.Nieco som si nasla na nete asi takto:
nahrávka CD
mastering
grafické spracovanie a návrh CD,bookletu
výroba bookletu
napálenie CD( lisovanie)
potlač CD
domenico.office
14.03.10,18:42
Takže okrajovo sme sa stretli v tom, aké sú kroky, pretože, ak by sme išli do podrobností, bolo by treba vedieť, o aký žáner by šlo, podľa toho vybrať vhodné štúdio, ako naložiť s autorskými autorskými právami, či je lepšie si vybrať už zabehnutého vydavateľa, či urobiť si to vo vlastnej réžii....tých otázok je mnoho.
lukina
14.03.10,18:51
To je samozrejme. Budeme riesit neskor.Najskor musime samozrejme zistit pribliznu cenu, pohladat peniazky :o)napr.dotacie a rozhodnut kedy a ci sa do toho pustit. Mozno sa este na vas obratim s nejakymi otazkami, ak mozem, vidim, ze urcite viete o com to je. Dakujem pekne
domenico.office
14.03.10,18:59
Držím palčeky. Presvedčiť investora, že práve toto je ten pravý projekt, bude najzložitejšia časť úlohy..... Pretože ruku na srdce.... predaj CD nie je žiadny zárobkový obchod.
Senty2059
15.09.10,07:48
Ak si neznáma mala by si si spraviť najprv ako také meno. Pretože len tak vidať CD vdnešnej dobe nič neznamená. Vydáš na svoje náklady a garantujem ti že náklady speť neuvidíš.
angelic eyes
20.01.11,07:32
AHOJ,

PRECITALA SOM SI TVOJU OTAZKU A CO SA TYKA CELEJ PROBLEMATIKY, MAM S TYM SKUSENOSTI PRIAMO, TAKZE POKIAL CHCETE MAT SKUTOCNE KVALITNE CD, MASTER A NASLEDNE DOBRE DOHODNUT PODMIENKY VYDANIA, MUSITE RATAT SO SUMOU NIE MENSOU AKO 10000 EUR, STANDARDNE SA TO MOZE POHYBOVAT AJ V SUME 2X VYSSEJ. NAKLADY USETRITE, POKIAL PRIDETE DO STUDIA DOBRE PRIPRAVENI, S PREDNAHRATYMI RIEFMI, MOTIVMI... V KAZDOM PRIPADE POKIAL MATE ZAUJEM PRESADIT SA NA TRHU A MAT KVALITNE CD, ODPORUCAM NAJST DOBREHO PRODUCENTA A HLAVNE HUDOBNEHO REZISERA. PENIAZKY MOZETE ZOHNAT VO FORME SPONZORINGU, KEDY SPONZOR/PARTNER PROJEKTU BUDE MAT LOGO NA CD A BUDE PREZENTOVANY AKO PARTNER VRAMCI PROMO AKTIVIT ALEBO MOZETE MAT INVESTORA, KTORY TO PONIME CISTO OBCHODNE, TEDA AKO BIZNIS, Z KTOREHO MOZE ZAROBIT PENIAZE. NEZABUDAJTE AJ NA ADMINISTRATIVNE VECI OKOLO TOHO - REGISTRACIE NA AUTORSKYCH ZVAZOCH, INTERPRETACNYCH ZVAZOCH APOD.

ANGELIC EYES