emr
14.03.10,18:50
Ahojte,

rychla otazka.

Situacia:
1. prve 4 mesiace 2009 som bol dobrovolne nezamestnany a platil som si teda odvody do zdravotnej poistovne ako samoplatitel (cca 25 eur/mesiac, spolu cca 100 euro)
2. zvysnych 8 mesiacov som bol SZCO a platil som si zdravotne ako SZCO (cca 41 eur mesacne)

Otazka:
Su zdravotne odvody, ktore som zaplatil ako samoplatitel, danovo uznatelny vydavok?
Ak ano, kde v priznani to uviest? Zatial som to dal (dokopy s odvodmi za obdobie ked som bol uz SZCO) do odielu VI. (prijmy/vydavky z podnikania a samost. zarob. cinnosti). Obavam sa ale, ze tuna to nepasuje a sem ma ist iba to, co je relevantne pre obdobie, ked uz som bol SZCO. A nevidim, kde inde by som to mohol uviest.

Any ideas?
Zdenka175
14.03.10,17:55
Výdavky na poistné nesúviseli so SZCO, tak by som to do nákladov nedávala.
Stanislav 1975
14.03.10,17:59
podla mna si to nemozes dat do nakladov
emr
14.03.10,18:05
Výdavky na poistné nesúviseli so SZCO, tak by som to do nákladov nedávala.

Do vydavkov SZCO to nepasuje, to sa domnievam aj ja. Otazka ale ostava: da sa to uviest niekde inde?
Kedze tu ide o vypocet dane z prijmu fyzickej osoby a to poistne bolo vydavok tejto fyzickej osoby, logika veli, ze niekde by sa to malo dat uviest. Na druhej strane, tento vydavok nie je viazany na ziadny konkretny prijem, ani k ziadnej zarobkovej cinnosti, tak mozno preto sa to zaratavat nema...
Timka1
14.03.10,18:09
emr
28.05.10,11:09
Ako dodatok pre buduce generacie...
Ja som to nakoniec nevykazal nikde. V Danovom Priznani typu B totiz na to nie je ziadna vhodna kolonka. Vydavky su naparovane vzdy k moznym zdrojom prijmu (zavisla cinnost, SZCO, ...) a tento vydavok sa nevztahuje k ziadnemu z tychto.
Ci sa to nejako da v type A, netusim.

Ciao