LuboD
14.03.10,19:00
Prajem príjemný deň,
chcel by som Vás poprosiť o Váš názor, či musím absolvovať opakovane II. kvalifikačnú (atestačnú) skúšku, nakoľko som ju už v minulom školskom roku s úspechom absolvoval, ale nebola mi zamestnávateľom uznaná.
Keďže:
- mám ukončené VŠ vzdelanie pre I. stupeň ZŠ a taktiež rozširujúce štúdium slovenského jazyka a literatúry pre II. stupeň ZŠ
- na ZŠ vyučujem 16 rokov, z toho som 15 rokov vyučoval na I. stupni ZŠ a z tejto oblasti som logicky vypracoval aj
záverečné práce I. aj II. kvalifikačnej skúšky
- v súčasnosti vyučujem väčšiu časť svojho úväzku na II. stupni (slovenský jazyk), čo je podľa môjho zamestnávateľa dôvodom neuznania II. kvalifikačnej skúšky, resp. zaradenia do danej platovej triedy.
Z tohto dôvodu by som chcel vedieť, či je súčasná legislatíva vypracovaná tak, aby učiteľ musel absolvovať II. atestačnú skúšku minimálne dvakrát keď chce byť zaradený do 12. platovej triedy? Ďakujem za odpoveď.
Vebi34
14.03.10,20:57
Ak ti môžem poradiť, najsprávnejšiu odpoveď ti dajú na ministerstve. Pošli im svoje dokumenty o vzdelaní a oni ti dajú písomné vyrozumenie, ktoré bude musieť rešpektovať aj riaditeľ. Zavolaj si tam a opýtaj sa, komu máš priamo adresovať dokumenty a požiadať o vyrozumenie. Poprípade sa informuj na príslušnom KŠÚ. My sme tam posielali tiež pár zamestnancov, pri ktorých sme si neboli istí o ich zaradení.Do mesiaca sme mali písomné stanovisko.
Sabadka
15.03.10,06:06
Ak ti môžem poradiť, najsprávnejšiu odpoveď ti dajú na ministerstve. Pošli im svoje dokumenty o vzdelaní a oni ti dajú písomné vyrozumenie, ktoré bude musieť rešpektovať aj riaditeľ. Zavolaj si tam a opýtaj sa, komu máš priamo adresovať dokumenty a požiadať o vyrozumenie. Poprípade sa informuj na príslušnom KŠÚ. My sme tam posielali tiež pár zamestnancov, pri ktorých sme si neboli istí o ich zaradení.Do mesiaca sme mali písomné stanovisko.

na stránke ministerstva školstva si nájdeš kontakt na Ing. Belešovú - osobný úrad.
LuboD
15.03.10,13:36
Ďakujem za vaše odpovede a rady. Skúsim to na MŠ.