denisamka
14.03.10,21:59
Ahojte mudre hlavicky,
kamoska dostala z uradu prace prispevok na podnikanie, z ktoreho si ma platiti aj odvody. Moze si tie odvody zaratat ako vydavky? Ten prispevok sa neberie ako prijem, ze?

Diky moc.
Xanti
14.03.10,21:01
Ahojte mudre hlavicky,
kamoska dostala z uradu prace prispevok na podnikanie, z ktoreho si ma platiti aj odvody. Moze si tie odvody zaratat ako vydavky? Ten prispevok sa neberie ako prijem, ze?

Diky moc.
Vedie si kamarátka JU, alebo uplatnuje paušalne výdavky?

Ak si vedie JU tak dotácia je príjmom len do výšky skutočných výdavkov. Ak si uplatnuje paušal tak celá dotácia je príjmom.

A áno odvody sú výdavkami.
denisamka
14.03.10,21:07
vedie JU, lebo jej na urade povedali, ze ten prispevok ma na dva roky a tym padom si nemoze uplatnovat pausalne vydavky. DIky za pomoc.
Xanti
14.03.10,21:09
vedie JU, lebo jej na urade povedali, ze ten prispevok ma na dva roky a tym padom si nemoze uplatnovat pausalne vydavky. DIky za pomoc.
Prečítaj si tu témy o tom,
veľa sa písalo o paušalnych výdavkoch čo sa týka DP tak ich použiť môže ak tonemá výslovne zakázané. Ale mala by mať evidenciu , ktorou preukáže čerpanie príspevku v súlade s podnikateľským plánom.

Takže ak vedie JU, a minula z príspevku 200 eura, tak 200 eura pôjde do príjmu, 200 do výdavkov... aby výsledok bol 0.
denisamka
14.03.10,21:23
sorry, za moje otazky, ale ja sa to len teraz ucim :))

este sa chcem spytat: ten zvysok prispevku si bude priznavat na buduci rok?

diky
Xanti
14.03.10,21:34
sorry, za moje otazky, ale ja sa to len teraz ucim :))

este sa chcem spytat: ten zvysok prispevku si bude priznavat na buduci rok?

diky
Ano počas obdobia na kt. jej bola poskytnutá dotácia, teda 24 mesiacov musí vyčerpať dotáciu v súlade s podnikateľským plánom. A áno aj na budúci rok ak nakúpi resp. použije dotáciu bude takto účtovať.