jolana.hudakova
15.03.10,08:07
Ahojte Poradaci,

chcela by som sa spytat na par detailov k podavaniu navrhu na rozvod. Precitala som si vsetko na Porade, niektore detailne informacie ale chybaju.

1. navrh sa ma podat na sude v mieste posledneho spolocneho bydliska. Ide o trvale bydlisko? Co ak v poslednom spolocnom bydlisku sme nemali bydlisko trvale?
2. V jednom vzore sa vyskytuje ako priloha ziadost 'Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov'. Napada Vam, co to moze byt?
3. Treba prilozit rodny list manzela/manzelky? Notarsky overenu kopiu?
4. Viem, ze treba prilozit sobasny list. Je potrebne prilozit notarsky overenu kopiu?
5. V diskusii sa spomina sudny poplatok. Treba k navrhu prilozit nejake kolky? Aka je hodnota v EURach?
6. Navrh staci poslat postou na sud, pripadne zaniest na podatelnu? A tie kolky maju byt nalepene, alebo len vlozene v obalke?

Majte sa,
Jola
Mgr.Shrek
15.03.10,07:26
Ahojte Poradaci,

chcela by som sa spytat na par detailov k podavaniu navrhu na rozvod. Precitala som si vsetko na Porade, niektore detailne informacie ale chybaju.

1. navrh sa ma podat na sude v mieste posledneho spolocneho bydliska. Ide o trvale bydlisko? Co ak v poslednom spolocnom bydlisku sme nemali bydlisko trvale?
2. V jednom vzore sa vyskytuje ako priloha ziadost 'Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov'. Napada Vam, co to moze byt?
3. Treba prilozit rodny list manzela/manzelky? Notarsky overenu kopiu?
4. Viem, ze treba prilozit sobasny list. Je potrebne prilozit notarsky overenu kopiu?
5. V diskusii sa spomina sudny poplatok. Treba k navrhu prilozit nejake kolky? Aka je hodnota v EURach?
6. Navrh staci poslat postou na sud, pripadne zaniest na podatelnu? A tie kolky maju byt nalepene, alebo len vlozene v obalke?

Majte sa,
Jola

Ad1 Ide o bydlisko, ktoré máte uvedené na dokladoch, teda trvalé bydlisko.

Ad2 Nájomná zmluva, kúpna zmluva, list vlastníctva, kópia OP.

Ad3 - 4 Neviem, určite sobášny list. Nič sa nestane, ak to bude overená kópia.

Ad5 66 EUR, v kolkoch alebo na základe výzvy súdu.

Ad6 Nie je potrebné ísť osobne, stačí zaslať poštou doporučene, do vlastných rúk, súdny poplatok zaplatíte na základe písomnej výzvy súdu. Kolky do obálky nedávaj. Ak chceš platiť pri podaní návrhu, tak potom je potrebné podať osobne.
rodina1
15.03.10,07:31
Ahojte Poradaci,

chcela by som sa spytat na par detailov k podavaniu navrhu na rozvod. Precitala som si vsetko na Porade, niektore detailne informacie ale chybaju.

1. navrh sa ma podat na sude v mieste posledneho spolocneho bydliska. Ide o trvale bydlisko? Co ak v poslednom spolocnom bydlisku sme nemali bydlisko trvale?
2. V jednom vzore sa vyskytuje ako priloha ziadost 'Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov'. Napada Vam, co to moze byt? - tento doklad vydáva príslušný Mestský úrad a je to potvrdenie o spoločnom bydlisku manželov. To znamená, napíšu tam, kde ste mali spoločné bydlisko. Nepíše sa tam ani dátum, dokedy.
3. Treba prilozit rodny list manzela/manzelky? Notarsky overenu kopiu? - nie, rodný list netreba
4. Viem, ze treba prilozit sobasny list. Je potrebne prilozit notarsky overenu kopiu? - ak nemáš originál, tak by to malo byť overené
5. V diskusii sa spomina sudny poplatok. Treba k navrhu prilozit nejake kolky? Aka je hodnota v EURach? - za rozvod sa platí v kolkoch, celkom je to 66,00 Eur, tieto kolky sa nalepia na vrchný list návrhu (len jedenkrát)
6. Navrh staci poslat postou na sud, pripadne zaniest na podatelnu? A tie kolky maju byt nalepene, alebo len vlozene v obalke? - stačí poslať poštou, ale lepšie je na podateľňu, oni ti vystavia potvrdenie o prevzatí návrhu.


Majte sa,
Jola

Ak máte maloleté deti, treba priložiť aj rodné listy detí. Návrh v tom prípade treba vyhotoviť v 3 vyhotoveniach. Ak máte deti už dospelé, návrh stačí v 2 vyhotoveniach.
Pepi Petra
22.03.10,14:49
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na súdne výdavky pri rozvode,ak sa manželia dohodnú a sú bezdetný.Ďakujem
Lanaj
22.03.10,14:57
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na súdne výdavky pri rozvode,ak sa manželia dohodnú a sú bezdetný.Ďakujem
Je to len súdny poplatok za návrh 66,- €.
kaco11
22.03.10,19:37
Barbara
23.03.10,05:51
kvetinka07
23.03.10,12:22
Ahojte Poradaci,

chcela by som sa spytat na par detailov k podavaniu navrhu na rozvod. Precitala som si vsetko na Porade, niektore detailne informacie ale chybaju.

1. navrh sa ma podat na sude v mieste posledneho spolocneho bydliska. Ide o trvale bydlisko? Co ak v poslednom spolocnom bydlisku sme nemali bydlisko trvale?
2. V jednom vzore sa vyskytuje ako priloha ziadost 'Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov'. Napada Vam, co to moze byt?
3. Treba prilozit rodny list manzela/manzelky? Notarsky overenu kopiu?
4. Viem, ze treba prilozit sobasny list. Je potrebne prilozit notarsky overenu kopiu?
5. V diskusii sa spomina sudny poplatok. Treba k navrhu prilozit nejake kolky? Aka je hodnota v EURach?
6. Navrh staci poslat postou na sud, pripadne zaniest na podatelnu? A tie kolky maju byt nalepene, alebo len vlozene v obalke?

Majte sa,
Jola
Ahoj,

ja som práve včera podala návrh, tak Ti môžem k tomu napísať pár odpovedí na Tvoje otázky.
Ja som bola to podať osobne- 3x návrh, na jeden mi dali pečiatku prevzatia a tú som si zobrala.
Sobášny list stačí neoverená kópia- 2x, štačí originál zobrať už priamo na pojednávanie, vraj to niektorí sudcovia chcú k nahliadnutiu.
Kolky- 66eur- som mala zo sebou, v podatelni mi ich nalepili na voľnú časť na spodku návrhu ktorý ide sudcovi. Ak podávaš poštou, pošli to doporučene a kolky až na pojednávaní.
Rodné listy netreba. Teda partnerov ani vlastný. Pri deťoch asi hej, tak ako Ti napísali druhí. To neviem lebo my sme nemali deti.
A kedže som to podala osobne, dali mi aj taký papier, kde už je pridelé číslo môjho návrhu a aj konkrétne meno sudcu a tel. číslo na ktorom sa môžem inforomovať.
Ak by si ešte mala otázky, ozvi sa mi. Mne tu nedávno poraďáci veľmi pomohli. Ahoj.
kvetinka07
23.03.10,12:24
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na súdne výdavky pri rozvode,ak sa manželia dohodnú a sú bezdetný.Ďakujem
Ahoj,

poplatok je 66 eur. Keď ste sa vzájomne dohodli, tak to urýchly v zmysle, že sa to vybaví na prvom pojednávaní.
Držím palce..... Ja som podala návrh včera, tiež sme bezdetní.
rodina1
23.03.10,12:49
Môj priateľ podal návrh 1.2. Bol na podateľni osobne. Už 23. 2. mali pojednávanie, na ktorom ich rozviedli. Mali už deti dospelé, a on k návrhu pridal súhlas manželky (overený u notára), že s rozvodom súhlasí. Vzdali sa odvolania, a už majú rozsudok aj právoplatný.
kvetinka07
23.03.10,13:08
Môj priateľ podal návrh 1.2. Bol na podateľni osobne. Už 23. 2. mali pojednávanie, na ktorom ich rozviedli. Mali už deti dospelé, a on k návrhu pridal súhlas manželky (overený u notára), že s rozvodom súhlasí. Vzdali sa odvolania, a už majú rozsudok aj právoplatný.
Wau- tak to bolo expresné. Mňa zatiaľ všetci upozorňovali, že prvé pojednávanie sudca určí niekedy až o niekoľko mesiacov....Možno pomohol aj ten súhlas (ja súhlas nedostanem). Dík za povzbudenie:-)
ewelina
15.11.10,07:23
Musí byť odporca prítomní na pojednávaní? Nevieme totiž kde sa zdržiava a vieme, že mu pošta nepríde. Jedine mailom by sme možno dosiahli súhlas. Ďakujem
Izuzan
03.01.11,18:22
Poraďáci chcem vás požiadať o radu a vopred ďakujem.
Čo ak sa odporca nedostaví na prvé pojednávanie(teda sa ospravedlní) a zrejme sa nedostaví ani na druhé pojednávanie. Je možné že nás rozvedú aj v neprítomnosti odporcu alebo rozvod bude zase odročený? Odporca sa nechce rozvádzať.
Máme spolu už dve dospelé deti.
ivaral
12.02.11,10:53
Wau- tak to bolo expresné. Mňa zatiaľ všetci upozorňovali, že prvé pojednávanie sudca určí niekedy až o niekoľko mesiacov....Možno pomohol aj ten súhlas (ja súhlas nedostanem). Dík za povzbudenie:-)
Záleží od miesta súdu. Ja som si podal v BA I. 25.októbra 2010 a ešte nemám vyjadrenie :( Avšak máme dve deti.
Len viem, že medzitým to už rieši sociálka - za deti, poslali moju žalobu manželke a informovali sa na môj plat u zamestnávateľa.