manDarinkaV
15.03.10,08:43
Poprosim vas o radu: podla vysky prijmov za 12mes.po sebe iducich v 2007/2008 (prekrocili sme o 100.tis Sk) sme sa stali platcami DPH. Momentalne potrebnu vysku prijmu pre DPH ,nedosahujeme, a uz ani dosahovat nebudeme(mensie potraviny).Stale sme platcami DPH, toto vsak chceme zmenit. Poprosim vas ako postupovat v takomto pripade- pri zruseni registracie platcu DPH. Je mi jasne ze treba ist na DU a toto nahlasit, ale aky je postup dalej. - pri vrateni DPH..
Uctujeme v JU.
Dakujem.
veronikasad
15.03.10,07:58
Poprosim vas o radu: podla vysky prijmov za 12mes.po sebe iducich v 2007/2008 (prekrocili sme o 100.tis Sk) sme sa stali platcami DPH. Momentalne potrebnu vysku prijmu pre DPH ,nedosahujeme, a uz ani dosahovat nebudeme(mensie potraviny).Stale sme platcami DPH, toto vsak chceme zmenit. Poprosim vas ako postupovat v takomto pripade- pri zruseni registracie platcu DPH. Je mi jasne ze treba ist na DU a toto nahlasit, ale aky je postup dalej. - pri vrateni DPH..
Uctujeme v JU.
Dakujem.
Požiadate daňový úrad o stanovenie posledného zdaňovacieho obdobia - v liste uvádzate obrat za posledných 12 kal. mesiacov.
Ku dňu skončenia registrácie treba urobiť inventúru a odviesť DPH zo zásob v poslednom zdaň. období.
manDarinkaV
15.03.10,08:23
Dakujem, tiez som si myslela, ze zo stavu zasob k dnu skoncenia platenia DPH, no niekde som prisla k info, ze sa plati zo stavu zasob -aky bol pri zacati DPH.
...to sa mi nezdalo...

Takze napr. ak poziadame do 31.3. a DU nam odpovie, ze DPH ukoncujeme k 15.4.
Danove priznanie podavam do 25.7.2010(sme stvrtrocny platcovia) z toho obratu co sme este mali 1.4-15.4.2010... CHapem to dobre?