Mrko
15.03.10,09:13
Prosím Vás zostatky z r.2008 a sa na výkaz k 1.1.2009 prepočítavajú ako?som sa dočítala že: sa prepočítavajú konverzným kurzom údaje vykazované v súčtových riadkoch, pričom sa postupuje od najvyššieho súčtového rádu po najnižší.
A ja by som to potrebovala "preložiť", ako to mysleli, ďakujem
Zdenka175
15.03.10,11:47
Prosím Vás zostatky z r.2008 a sa na výkaz k 1.1.2009 prepočítavajú ako?som sa dočítala že: sa prepočítavajú konverzným kurzom údaje vykazované v súčtových riadkoch, pričom sa postupuje od najvyššieho súčtového rádu po najnižší.
A ja by som to potrebovala "preložiť", ako to mysleli, ďakujem




§ 4


(1) Peňažné údaje v účtovnej závierke zostavenej ku dňu zavedenia eura alebo ku dňu, ktorý nasleduje po dni zavedenia eura, sa vykazujú v peňažných jednotkách meny euro. Porovnateľné údaje, ktorými sú údaje za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie vyjadrené v slovenských korunách, sa prepočítajú konverzným kurzom na eurá.

(2) Porovnateľné údaje podľa odseku 1 druhej vety vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy, výkazu ziskov a strát alebo výkazu o majetku a záväzkoch a výkazu o príjmoch a výdavkoch sa prepočítajú konverzným kurzom na eurá a vykážu sa na celé eurá.
Zdenka175
15.03.10,11:50
No a zaokrúhľujete matematický máte napr. sumy
8123,42 = 8123
4259,85 = 4260.

Sumy v DP sú v centoch a vo výkazoch v Pa V, a Výkaz o M a Z v celých e.