ali8
15.03.10,11:19
Dobrý den prajem chcela by som sa opytat ohladom RZZP typu B (SZČO) ak mam minusovy zaklad dane mam na riadok 27 pisat 0 alebo napisat normalne minusovy zaklad dane aky mi vysiel? a na riadok 28 sa pocitaju len skutocne zaplatene preddavky vsak? ked szco nezaplatil vsetky preddavky ako ma , ma tam dodnes nedoplatok na poistovni, a vyjde mu preplatok v RZZP tak uz nemusi ten nedoplatok odvadzat ci ako to je?
ali8
15.03.10,15:18
prosim vie niekto poradit?
Andyke
15.03.10,15:40
r.27 píšeš stratu s mínusovým znamienkom
r.28 skutočne uhradené zdrav. poistné v r. 2009 t.j. súčet súm o ktoré ste znížili základ dane z podnikania , teda čo ste dali do nákladov v JÚ(Poistné za 12/2008, ďalej poistné za 1-11/2009 , + nedoplatok z RZZP za rok 2008, príp. iné nedoplatky za staré roky)

Aj keď si dosiahla stratu a si čistá SZČO tak aj tak si povinná platiť zdravotné poistenie, takže neviem akým spôsobom výsledok RZZP u Teba je preplatok ? Celý rok si podnikala ?
Tak Ti musí vyjsť nedoplatok, keď si neplatila pravidelne mesačne odvody.
Vyplnila si VI. oddiel ?
ali8
15.03.10,18:54
r.27 píšeš stratu s mínusovým znamienkom
r.28 skutočne uhradené zdrav. poistné v r. 2009 t.j. súčet súm o ktoré ste znížili základ dane z podnikania , teda čo ste dali do nákladov v JÚ(Poistné za 12/2008, ďalej poistné za 1-11/2009 , + nedoplatok z RZZP za rok 2008, príp. iné nedoplatky za staré roky)

Aj keď si dosiahla stratu a si čistá SZČO tak aj tak si povinná platiť zdravotné poistenie, takže neviem akým spôsobom výsledok RZZP u Teba je preplatok ? Celý rok si podnikala ?
Tak Ti musí vyjsť nedoplatok, keď si neplatila pravidelne mesačne odvody.
Vyplnila si VI. oddiel ?

vysledok preplatok mi vysiel tak ze ja som rok predtym mala dost vysoky danovy zaklad z ktoreho mi vypocitali dost vyssie mesacne preddavky takze tie som zaplatila v roku 2009 asi tri mesiace a potom som uz neuhradila , cize mam tam este nedoplatky, to moze tak vyjst? a na riadok 26 som napocitala to co som mala v roku 2009 zaplatit 6x tie vyssie preddavky co mi vysli z RZZP z minuleho roka plus 6xpreddavky z minimalnej mzdy, hoci som to neuhradila