danka101
15.03.10,12:55
Milí poraďáci, rada by som sa opýtala, ak podnikateľ ukončil v priebehu roka živnosť, má evidovaný este nejaký drobný majetok, buracie kladivo, rebrík, firemnú pečiatku, vrtacie kladivo a pod. co sa týka výkazu majetku a závazkov, ja som mu to dávala ako materiál v minulých obdobiach. Neviem teraz, ked ukončil, či to tam mám este dat, alebo ako s tým naložiť? Za skorú odpoved dakujem
danka101
15.03.10,13:29
Prosim nevie mi nikto poradit? mám uz vsetko hotové a stojím len na tom výkaze. Nájde sa dobrá duša?
danka101
15.03.10,15:18
Prosím účtovníci nikto sa tu nenájde, kto by mi poradil ako mám postupovať, ked uz zivnostník ukončil činnosť a má este nejaký drobný
majetok, ako to mám uviest vo výkaze?
ego.mc
15.03.10,16:32
Milí poraďáci, rada by som sa opýtala, ak podnikateľ ukončil v priebehu roka živnosť, má evidovaný este nejaký drobný majetok, buracie kladivo, rebrík, firemnú pečiatku, vrtacie kladivo a pod. co sa týka výkazu majetku a závazkov, ja som mu to dávala ako materiál v minulých obdobiach. Neviem teraz, ked ukončil, či to tam mám este dat, alebo ako s tým naložiť? Za skorú odpoved dakujem
Ak to náradie používal a nebol to odpisovaný DHM, tak sa vo Výkazoch vôbec nemal uvádzať, viď § 11 ods. 2 Postupov v JÚ.
Ak ste ho tam uvádzali, tak asi najlepšie bude, dať ho v čase, keď ešte podnikal, do spotreby.
magdalenaa
15.03.10,16:40
Nákup drobného majetku /náradia/ má íst hned do výdavkov.
danka101
15.03.10,17:18
Nie, nic som neodpisovala, bolo to hned vo výdavkoch. Len som to viedla na karte drobný hmotný majetok a uvádzala som to vo výkaze v kolonke materiál. Takze staci, ak dám teraz vo výkaze iba 0,-? a hotovo?
Jana Acsová
15.03.10,17:18
Ak to náradie používal a nebol to odpisovaný DHM, tak sa vo Výkazoch vôbec nemal uvádzať, viď § 11 ods. 2 Postupov v JÚ.
Ak ste ho tam uvádzali, tak asi najlepšie bude, dať ho v čase, keď ešte podnikal, do spotreby.Ja by som to trošku spresnila: tak asi najlepšie bude ... prestať ho vykazovať vo výkaze, nakoľko bol do spotreby už vydaný.
Jana Acsová
15.03.10,17:20
Nie, nic som neodpisovala, bolo to hned vo výdavkoch. Len som to viedla na karte drobný hmotný majetok a uvádzala som to vo výkaze v kolonke materiál.
Neuvádzate na akej karte. Malo by z nej vyplývať o aký majetok sa jedná a kedy bol zaradený do spotreby. Zároveň odporúčam zaznamenať vyradenie z používania.

V prípade predaja po uzatvorení účtovných kníh sa utŕžených príjmov z evidovaného majetku týka zdanenie (platí časový test 5 rokov).