Janula1
15.03.10,13:28
Ahojte,
prosím o radu

robim DP typ "B", danovnik bol aj zamestnanec aj SZCO, v zamestnaní mu bol vyplatený danovy bonus do septembra 2009, od oktobra si ho uplatni v DP. A tu sa chcem spýtať, v riadku 92 DP "B", napíšem celý sumu danového bonusu na celý rok alebo iba casť? Lebo ked som potom pokracovala, tak mi nesedeli riadky ostatné, co sa týka bonusu. Lebo do riadku 94 som zasa napísala sumu bonusu, ktory mu vyplatil zamestnvatel a v riadku 96 by mi malo vyjsť, koľko treba doplatiť vsak? Urobím dobre, ak do riadku 92 napisem sumu danoveho bonusu na cely rok?

A este jedna otázka. Danovnik si uplatnuje aj nezd.cast na manzelku. Ona nemala vlasny prijem, tak si uplatnim celu sumu, ked splnala podmienky. Tomuto danovnikovi vychadza zo zivnosti nulova dan a tú dan, co zaplatil ako zamesnanec, mu vratia celu, ked nerobil cely rok. Robim to spravne?
Dakujem.
ZuzanaP
15.03.10,12:34
Ahojte,
prosím o radu

robim DP typ "B", danovnik bol aj zamestnanec aj SZCO, v zamestnaní mu bol vyplatený danovy bonus do septembra 2009, od oktobra si ho uplatni v DP. A tu sa chcem spýtať, v riadku 92 DP "B", napíšem celý sumu danového bonusu na celý rok alebo iba casť? Lebo ked som potom pokracovala, tak mi nesedeli riadky ostatné, co sa týka bonusu. Lebo do riadku 94 som zasa napísala sumu bonusu, ktory mu vyplatil zamestnvatel a v riadku 96 by mi malo vyjsť, koľko treba doplatiť vsak? Urobím dobre, ak do riadku 92 napisem sumu danoveho bonusu na cely rok? Do r. 92 ide suma daňového bonusu za celý rok, do r. 94 suma daňového bonusu priznaného a vyplateného zamestnávateľom, riadok 95 bude rozdiel medzi celkovým nárokom a vyplateným zamestnávateľom, v r. 96 vypočítate nárok na daňový bonus od daňového úradu.

A este jedna otázka. Danovnik si uplatnuje aj nezd.cast na manzelku. Ona nemala vlasny prijem, tak si uplatnim celu sumu, ked splnala podmienky. Tomuto danovnikovi vychadza zo zivnosti nulova dan a tú dan, co zaplatil ako zamesnanec, mu vratia celu, ked nerobil cely rok. Robim to spravne?
Dakujem. áno, DP krásne poukazuje aj na výpočty

v texte :)
Janula1
15.03.10,12:40
dakujem pekne za rýchlu odpoved, a este jedna otazka, ked chcem vratit danovy bonus, tak zaciarknem v DP v XIV oddieli rámček, že chcem vratit danovy bonus?
Zdenka175
15.03.10,12:44
Ahojte,
prosím o radu

robim DP typ "B", danovnik bol aj zamestnanec aj SZCO, v zamestnaní mu bol vyplatený danovy bonus do septembra 2009, od oktobra si ho uplatni v DP. A tu sa chcem spýtať, v riadku 92 DP "B", napíšem celý sumu danového bonusu na celý rok alebo iba casť? Lebo ked som potom pokracovala, tak mi nesedeli riadky ostatné, co sa týka bonusu. Lebo do riadku 94 som zasa napísala sumu bonusu, ktory mu vyplatil zamestnvatel a v riadku 96 by mi malo vyjsť, koľko treba doplatiť vsak? Urobím dobre, ak do riadku 92 napisem sumu danoveho bonusu na cely rok?

A este jedna otázka. Danovnik si uplatnuje aj nezd.cast na manzelku. Ona nemala vlasny prijem, tak si uplatnim celu sumu, ked splnala podmienky. Tomuto danovnikovi vychadza zo zivnosti nulova dan a tú dan, co zaplatil ako zamesnanec, mu vratia celu, ked nerobil cely rok. Robim to spravne?
Dakujem.


Ona mala príjem z čoho, pýtam sa kvôli NC na manželku?
Janula1
15.03.10,12:59
dakujem
Janula1
15.03.10,13:00
ona nemala žiadny príjem, ona bola cely rok na rodičovskej dovolenke. Preto som sa pýtala, lebo neviem, že keď si danovnik uplatni na manzelku celu cast, či sa to nejak prejavi v DP
Zdenka175
15.03.10,13:09
ona nemala žiadny príjem, ona bola cely rok na rodičovskej dovolenke. Preto som sa pýtala, lebo neviem, že keď si danovnik uplatni na manzelku celu cast, či sa to nejak prejavi v DP
No keď bola na RD tak má nárok na manželku celú sumu 4.025,70.
Iné keby mala v r. 2009 materskú. Tak by si mohol manžel uplatniť len rozdiel 4.025,70 - materská v r.2009. =? Keby mal vysoký ZD tak tá odpoč.položka na manželku mu poníži ZD a platí sa menej. Neviem pochopili ste ma?
Janula1
15.03.10,13:18
ano, dakujem pekne