ZDENIELA
15.03.10,14:53
Ako sa mám brániť voči zamestnávateľovi,keď:
-znížili pracovný čas o 1hod.
-zobrali mi osobné ohodnotenie
-pracujem minimálne 6 dní v týždni,to znamená,že bežne odpracujem
28 dní v mesiaci
-neplatia mi všetky odpracované hodiny,
-mame elektronické pichačky,ale dochádzka sa zrejme prepisuje
bez môjho súhlasu mi rozpisujú presčasové hodiny,aby doplnili tu chybajúcu hodinu a tým doplňujú zakladný fond pracovného času,
tak ma pripravujú o nadčasové príplatky
-mám stupeň náročnosti práce č.2 a som vodič z povolania a pracujem v
nočných hodinách,zasobujem obchody,mám teda zodpovednosť
za auto,tovar...
-odbory mi nepomôžu


dovolil som sa prihlásiť v manželkynom mene :)
Chobot
15.03.10,13:57
Ako sa mám brániť voči zamestnávateľovi,keď:
-znížili pracovný čas o 1hod.
-zobrali mi osobné ohodnotenie
-pracujem minimálne 6 dní v týždni,to znamená,že bežne odpracujem
28 dní v mesiaci
-neplatia mi všetky odpracované hodiny,
-mame elektronické pichačky,ale dochádzka sa zrejme prepisuje
bez môjho súhlasu mi rozpisujú presčasové hodiny,aby doplnili tu chybajúcu hodinu a tým doplňujú zakladný fond pracovného času,
tak ma pripravujú o nadčasové príplatky
-mám stupeň náročnosti práce č.2 a som vodič z povolania a pracujem v
nočných hodinách,zasobujem obchody,mám teda zodpovednosť
za auto,tovar...
-odbory mi nepomôžu


dovolil som sa prihlásiť v manželkynom mene :)

Možnosti:

a) dať podnet na inšpektorát práce
b) dať výpoveď
hanelie
15.03.10,14:00
spýtať sa na to priamo zamestnávateľa / čo však býva problém, pretože každý má obavy, aby neprišiel o prácu
inak podať podnet na inšpektorát práce
ZDENIELA
15.03.10,14:04
keď že sa bojím o prácu,lepší zamestnávateľ tyran ako žiaden,reaguje inšpektorát práce aj na anonymné podnety.Akým spôsobom to mám urobiť?
Stanislav 1975
15.03.10,14:05
No keď zamestnávateľ tak špekuluje:mee:,tak sa asi bude dobré poobzerať sa po inom zamestnaní...:mad:
ZDENIELA
15.03.10,14:06
No keď zamestnávateľ tak špekuluje:mee:,tak sa asi bude dobré poobzerať sa po inom zamestnaní...:mad:
vieš o niečom?:D
Stanislav 1975
15.03.10,14:07
vieš o niečom?:D

si z Ba?:confused:
ZDENIELA
15.03.10,14:11
si z Ba?:confused:
bohužiaľ z Kysúc,pomaly hladová dolina
Stanislav 1975
15.03.10,14:14
bohužiaľ z Kysúc,pomaly hladová dolina

Tak to je horšie...:mad:,ale zasa pracovať 6 dní v týždni a aby ma zamestnávateľ takto využíval, to neviem či má fakt nejaký zmysel tam pracovať...:confused::confused::confused:
ZDENIELA
15.03.10,14:18
Dobre teda, berme možnosť zmeny zamestnania ako poslednú a skúsme porozmýšľať v inej rovine.
Nechcem viac, len toľko ako mám zmluvne podchytené, ako ich mám prinútiť aby zmluvu dodržiavali a taktiež ten stupeň náročnosti práce č. 2 je fakt smutný, toľko majú u nás aj upratovačky (žeby som išiel radšej upratovať - chladná hlava, odrobím svojich 7,5, bez stresu, bez strachu, bez akýchkoľvek zdopovedností)?
Stanislav 1975
15.03.10,14:20
Dobre teda, berme možnosť zmeny zamestnania ako poslednú a skúsme porozmýšľať v inej rovine.
Nechcem viac, len toľko ako mám zmluvne podchytené, ako ich mám prinútiť aby zmluvu dodržiavali a taktiež ten stupeň náročnosti práce č. 2 je fakt smutný, toľko majú u nás aj upratovačky (žeby som išiel radšej upratovať - chladná hlava, odrobím svojich 7,5, bez stresu, bez strachu, bez akýchkoľvek zdopovedností)?

Pozri sa, áno maš pravdu-možeš na nich poslať inšpektorát práce a pod. a možno aj dostanú aj pokutu,ale ber to tak že zamestnávateľ to určite tak nenechá-bude sa ti chcieť pomstiť a bude ti robiť zle dovtedy, kým fakt "sám" neodídeš...
ZDENIELA
15.03.10,14:30
Pozri sa, áno maš pravdu-možeš na nich poslať inšpektorát práce a pod. a možno aj dostanú aj pokutu,ale ber to tak že zamestnávateľ to určite tak nenechá-bude sa ti chcieť pomstiť a bude ti robiť zle dovtedy, kým fakt "sám" neodídeš...
A včuľ buď múdry, sme stále ako v začarovanom kruhu ...
ZDENIELA
15.03.10,15:48
mimotemy Vidím, že sa mi manžel nabúral do porady ... isto vás doma vychvaľujem, keď sa na vás obrátil i on.

A máte ešte neaké nápady? Čo s tým kontaktovaním inšpektorátu práce? Dá sa to aj anonymne? Stačí telefonát, alebo treba písomne?
willma
15.03.10,17:16
na IP sa dá aj anonymne, ale z druhej strany, ako sa dozviete výsledok ich šetrenia?
terezamaria
15.03.10,17:52
Ako sa mám brániť voči zamestnávateľovi,keď:
-znížili pracovný čas o 1hod.
-zobrali mi osobné ohodnotenie
-pracujem minimálne 6 dní v týždni,to znamená,že bežne odpracujem
28 dní v mesiaci
-neplatia mi všetky odpracované hodiny,
-mame elektronické pichačky,ale dochádzka sa zrejme prepisuje
bez môjho súhlasu mi rozpisujú presčasové hodiny,aby doplnili tu chybajúcu hodinu a tým doplňujú zakladný fond pracovného času,
tak ma pripravujú o nadčasové príplatky
-mám stupeň náročnosti práce č.2 a som vodič z povolania a pracujem v
nočných hodinách,zasobujem obchody,mám teda zodpovednosť
za auto,tovar...
-odbory mi nepomôžu


dovolil som sa prihlásiť v manželkynom mene :)

1. Napíš zamestnávateľovi list, v ktorom mu oznámiš, že nesúhlasíš so znížením pracovného času bez Tvojho súhlasu.

2. S osobným ohodnotením nič nenarobíš, nie je to nároková časť mzdy.

3. Práve preto, že máte elektronický snímač pracovného času, nie je možné, aby si nemal zaplatené všetky odpracované hodiny, včetne nadčasov.

4. Túto skutočnosť, včetne zaradenia Tvojej profesie oznám na Inšpektorát práce, pokiaľ sa nepodpíšeš, nebudú sa s tým veľmi zaoberať, ver mi, že viem o čom píšem. Podpíš sa, ale s rizikom, že môžeš čakať po odznení kontroly prísnejší dohľad zo strany zamestnávateľa na Tvoje pracovné povinnosti, resp. hľadanie porušenia pracovnej disciplíny, následného upozornenia, príp. okamžitého skončenia pracovného pomeru. Kto chce biť, palicu si nájde. Sám vidíš, že v koľkých bodoch vykazuje zamestnávateľ porušenie vyplácania odpracovaných hodín.

5. Takže máš vlastne 2 možnosti, buď súhlasiť so všetkým, čo Ti bude krátiť, ale to budeš onedlho robiť skoro zadarmo alebo ho oznámiť na Inšpektorát práce a ÚPSV a R - úsek zamestnanosti. Držím Ti palce, aby Ti to dobre dopadlo, možno nebude zákerný a spamätá sa.