kello
15.03.10,14:59
Dobrý den. Pred par mesiacmi sme dokupili pozemok a na nom niekedy bola ručná pumpa cca 3-4m , rukoveť bola polamaná a tak sa pumpa odrezala, podľa minohladačky by sme chceli najsť staru ruru čo ostala v zemi a na nu by sme chceli navariť ručnu pumpu. Otazka znie nebude 1.stará rura zanesená?
2. neviete o niekom kto by daroval staru ručnu pumpu popripade predal alebo vymenil za okrastné rastlinky
3. Neviete o niekom kto by poprípade nabil new ruru?
Kopať studnu nechceme jednak nemáme možnosť ju dať vykopať neikomu, drapakom
som zo Sniny. Dakujem
ivonk
15.03.10,18:18
ahoj, ak by si ju aj nasiel, urcite bude zanesena hlinou. Otazne je kedy bola vobec narazena - kolko rokov? Podla toho by sa dalo urcit, ci je uz stara na nadpojenie alebo na dorazenie do zeme hlbsie. Ak je starsia ako 50 rokov, je tu riziko ze praskne a snaha marna. Lepsie by bolo asi narazit novu. Najprv urcit ako asi hlboko je voda, kolko rur potrebujes. Potom samozrejme nakupit tovar - rury a ine, noa samozrejme aj zapozicat od dakoho baranidlo. Zohnat aspon dvoch silnych chlapov na jeden den.
No ale ak by si aj nasiel tu staru ruru a napojil na nu studnu - rucnu, zadovaz si taku, za ktorou ti nebude smutno, pretoze pri vytahovani bordelu z trubky sa ti poskodi tak, ze uz ju nebudes moct pouzivat. Preto radsej staru a potom po vytiahnuti vody a povytiahnuti aspon 50 litrov vody-precistenie, dat novu alebo lepsiu. Asi len tolko odo mna.
kello
16.03.10,16:55
dik za radu no 50r nemá menej opýtam sa baby kolko sa z nej nečerpalo. Myslím 4m len hlboku je a dobra a vela vody tam bolo, ujo kopal studnu tak 4m, 2x studne tak vykopal tu blizko nás. no len baranidlo asi nezozeniem , dnes som sa bol pýtať ruru bežne dostavaju 5 -6m plus ten hrot a pumpu maju za 2000sk , na nete som videl aj za 1500sk, dnes som volal tomu chlapíkovi čo má minohladačku ta mal by prisť ju najst , ono kopať vieš nie je problem čo to sú 4m len problem je potom ak natrafiš na skalu dalej problem už je a aj ten problem, že do takej hlbky by som sa bal isť. problem ta studna, ludia 15m davaju vrtať a my 4m a už problém :(
kello
23.03.10,16:40
NO našli sme minohladačkou rurku 2m trubkou sme prebili a potom hrubym drotom sme zisli dole na 4m a drot ostal mokry :D takže som šťastný
kello
24.03.10,16:45
poradte aku pumpu na vodu či cez net kupiť a za kolko taka slušna aby bola
kello
25.03.10,15:43
No vodamtam je, 40r sa nepumpovalo a voda predsa je, išla taka špinava , ale už celkom čistá ide
hydrogeolog
01.05.10,09:34
no 40-rocnej studne nedavam dlhu zivotnost, vacsinou dozije chvilu nato, ako sa da do pohybu.
Co sa tyka pump, teda pokial chcete rucnu, zalezi od vas, aka sa vam paci. pozrite napr. tu: http://www.belumi.sk/lila-standard-c-166_41.html ...Lila ma 2 valce, je sice najdrahsia, ale najlahsie sa s nou taha, pokial je voda trochu hlbsie, t.j. cca 6-8 m. Dobre su aj tie NP, len ta vacsia si vyzaduje trochu viac sily, ale zase rychlejsie nacerpate plny sud.