wewek
15.03.10,16:46
Dobry den,

viem ze uz sa podobne temy riesili ale nikde som nenasie jednoznacnu odpoved.

Chcel by som kupit nove (0km), osobne auto v Nemecku na firmu.
Podla toho co som sa docital, dan sa plati az na Slovensku.

Otazka znie: je mozne si uplatnit odpocet dane na nove auto kupene v Nemecku po zaplateni dane na Slovensku?

Dakujem za odpoved.
Jana Acsová
15.03.10,15:57
Otazka znie: je mozne si uplatnit odpocet dane na nove auto kupene v Nemecku po zaplateni dane na Slovensku? Je možné (a len na Slovensku). Ak je firma platiteľom DPH. A neviaže sa ani k úhrade. Ak sa jedná o firmu, vysporiada si vznik daňovej povinnosti a odpočítanie uplatnenej dane v daňovom priznaní za podmienok ustanovených v §§ 49-51 ZDPH.

Daňová povinnosť vzniká v tomto prípade výlučne v SR, lebo dôjde k nadobudnutiu tovaru, ktoré je predmetom dane podľa § 2 písm. c) ZDPH.
Jana Acsová
15.03.10,15:59
No ešte vyvstáva otázka, či myslíte DPH, lebo ste otázku nezaložili v konkrétnej sekcii DPH.
wewek
15.03.10,16:25
dakujem za odpoved.
Ano, myslim DPH
wewek
15.03.10,17:34
Pardon asi som sa vyjadril nespravne (v tychto veciach sa velmi nerozumiem).
Myslel som odpocet DPH.
Ci je mozne kupit v Nemecku nove auto bez DPH a potom zaplatit DPH na Slovensku a ziadahot DPH naspat?
Dakujem za odpoved.
Jana Acsová
16.03.10,06:27
Myslel som odpocet DPH.
Ci je mozne kupit v Nemecku nove auto bez DPH a potom zaplatit DPH na Slovensku a ziadahot DPH naspat?
Dakujem za odpoved.Už ste ju dostali.

Je možné (a len na Slovensku). Ak je firma platiteľom DPH. A neviaže sa ani k úhrade. Ak sa jedná o firmu, vysporiada si vznik daňovej povinnosti a odpočítanie uplatnenej dane v daňovom priznaní za podmienok ustanovených v §§ 49-51 ZDPH.

Daňová povinnosť vzniká v tomto prípade výlučne v SR, lebo dôjde k nadobudnutiu tovaru, ktoré je predmetom dane podľa § 2 písm. c) ZDPH.

Žiadna osobitná žiadosť, žiadna osobitná úhrada. Štandardný daňový postup.