janapill
15.03.10,18:05
Dobrý deň,
chcem si overiť jednu vec a to ak v.o.s. má na území ČR založenú org.složku, ale v roku 2009 tam ukončila činnosť, podala DP v ČR ale keďže musela zdaniť nevyspor.záväzky a zálohy, tak jej vyšiel pekný zisk, ktorú ale započítala s daň.stratou z min.roku a zo zvyšku zaplatila daň v ČR. Ako mám teraz spraviť DP na SR keďže tu musím podať DP za celok aj zo ČR. Ja som to stále robila tak, že som napočítala obraty org.složky do SR účtovníctva akurát som robila zdanenie záväzkov, vytvorenie OP k pohľad. atď. podľa našich zákonov, takže výsledok hospodárenia sa väčšinou nerovnal s HV v org.složke. Ak nám v ČR vyšla daň, tak tú sme si potom započítali na riadkoch - metóda zápočtu. Bolo to správne?
Teraz sa mi jedná o to, že či si môžem tie príjmy, ktoré sa týkali org.složky v DP uplatniť metódou vyňatia lebo v opačnom prípade nám vyjde veľká daň aj keď si to započítam so stratou, ktorú sme vykázali len na SR a to len kvôli tomu, že v.o.s. už nevykonáva žiadnu činnosť.
No pozerám, že som sa trocha rozpísala a dúfam, že mi niekto odpovie a poradí. ďakujem!!
janapill
16.03.10,07:34
posúvam si - nikto mi nevie poradiť?