janapill
15.03.10,23:12
Prosím Vás o radu, jeden pán ma poprosil či mu nespracujem DP, ale doniesol mi len štvrťročné obraty, že vraj si účtuje sám.
Našla som tam nejaké chyby ako ich opraviť boli to ešte asi z min.obd.?
- na účte 341 má neuhr. daň z min.roka 10,46 € (do 500.-sk sa neplatila)
ako ju odpísať na 341/591??
- zrážkovú daň z úrokov účtoval na 345, nemalo by byť na 341? a ak si ju neodpočíta v DP ako to vynulovať?
- na účte 324 má evidované preddavky, ktoré vraj už v skutočnosti nie sú
ako ich odpísať? 324/648 - bude to zdanit.výnos?
- a najhoršie je to s majetkom účty 022 mu vôbec nesedí s evidenciou majetku, že vraj niečo poodpisoval a pod. žiadne doklady k tomu nemá.
čo s tým????:eek: a ešte ak účtovné odpisy=daňovým a rozhodne sa prerušiť odpisovanie, tak účtovné odpisy sa musia zaúčtovať? podľa mňa áno a v DP to upravím ale on tvrdí, že nie.
kukučka
15.03.10,22:26
ja by som to nerobila, keď si nedá poradiť a hlavne keď si vie sám a bez dokladov zaúčtovať!
akurát by som mu poradila urobiť DP zo stránky www.kros.sk
Paula
15.03.10,22:29
Narobil chaos a nevie čo s tým. Ani jasnovidec by z toho nevykľučkoval.
JarkaL
15.03.10,22:35
To sú aké preddavky, ktoré už v skutočnosti nie sú? To môže znamenať to, že službu má uhradenú a nevyfakturoval to. Dá sa to odúčtovať len do výnosov.

Zrážkovú daň treba preúčtovať interným dokladom z 345 na 341.

Odpisy - pojem prerušenie odpisov je pojmom zo zákona o dani z príjmov, nie z postupov účtovania. Účtovné odpisy účtujeme, aj keď sme sa rozhodli predrušiť daňové odpisy. Ak sa predsa rozhodneš mu DP urobiť, tak ho nepočúvaj a riaď sa zákonom a svojím rozumom. Aj tak stále nechápem, ako si niekto trúfne účtovať PU, aj keď očividne tomu nerozumie?
janapill
15.03.10,22:47
[QUOTE=JarkaL;1338571]To sú aké preddavky, ktoré už v skutočnosti nie sú? To môže znamenať to, že službu má uhradenú a nevyfakturoval to. Dá sa to odúčtovať len do výnosov.

Zrážkovú daň treba preúčtovať interným dokladom z 345 na 341. a ak si neodpočíta tú zrážkovú daň, považuje to za vysporiadané tak potom ?
a na konci roka 2008 mal zaúčtovanú daň z príjmov PO na 591/341 10,46€ ale daň neuhradil , ako to odpísať na 341/591? Je to tak správne?


ĎAkujem Vám veľmi pekne.