Ala
02.08.04,11:03
Zdravím všetkých poradujúcich.
Mám dotaz, či niekto náhodou nemal kontrolu ohľadne DPH od 1.5.. Zaujímajú má doklady, ktoré dostanem z RP. Bohužial niektoré doklady neobsahujú všetky náležitosti. Ja som to robila tak, že som dopisovala sama chýbajúce náležitosti - najmä IČO, základ dane. Pre mňa je nemysliteľne zasielať doklady naspäť, pretože mám dosť veľa klientov. Mám aj takú skúsenosť.
Oznamila som v predajni, že nevystavujú doklady podľa zákona o DPH, bohužial prešlo odvtedy dosť veľa času a majiteľovi je to jedno /momentálne je na dovolenke/. Prajem pekný deň, hoci u nás začala znovu pršať.
Danka Kosibová
02.08.04,09:17
ahoj ala, ja to robim presne tak, ako Ty, dopisujem chybajuce udaje rucne, dam pri to hviezdicku a niekde bokom napisem datum zhodujuci sa s datumom na doklade a podpis (teda iba take haky-baky). Toto mi poradila pani na danovom urade, ked som sa nedala po jej odbijani na otazky ako to mam riesit. Tiez isla na mna s podobnými nezmyslami ako mam si to dat opravit u toho, kto mi to vystavil a podobne. Tak som jej povedala, ze je to asi tazko zvladnutelne v reale, ked ma toho niekto viac, napriklad ako pises Ty. Toto Ti moze povedat iba ten, kto s tym nerobi a nema o tom ani predstavu. Takze ja to riesim takto. a nech mi skusi na to niekto nieco povedat :)
ZuzanaA
02.08.04,10:27
Už sa táto vec niekde preberala, treba trochu pohľadať.
ZuzanaA
02.08.04,10:28
No tak na rýchlo som našla:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=993
vladan
02.08.04,10:38
Ala,
tá otázka: "či mal niekto kontrolu na DPH po 1.5.2004".
Môžem ti asi za všetkých napísať: "ŽE NIKTO"!!!
Naše inštitúcie ako napr. DRSR alebo DÚ v novele DPH nemajú jasno, čiže ešte nevedia ako kontrolovať.
Počkajme, kým si novelu osvoja!
Pekný deň
Ala
02.08.04,11:57
Ďakujem za Vaše odpovede. Som rada, že nie som sama a ubezpečili ste má v tom, že tak ako robím ja robite aj Vy.