cascade
15.03.10,23:23
Ahojte poraďáci.Chcem sa spýtať,či môžem prepísať svoj podiel rodinného domu na dcéru aj počas trvania manželstva sama alebo musí s tým súhlasiť manžel (dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve).A ak,tak ešte či môžem,aj keď mám 4 deti (najstarší má 19).
Xanti
15.03.10,22:26
Ahojte poraďáci.Chcem sa spýtať,či môžem prepísať svoj podiel rodinného domu na dcéru aj počas trvania manželstva sama alebo musí s tým súhlasiť manžel (dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve).A ak,tak ešte či môžem,aj keď mám 4 deti (najstarší má 19).
Kedže je dom v BSM, tak nie je vymedzený podiel tvojho majetku, takže nemáš čo prepísať na dcéru.

Môžeš spoločne, nerozlučne a nerozdielne s manželom darovať polovicu domu dcére, alebo polovicu domu predať ale musíte to urobiť spoločne s manželom. Ináč sa to nedá.
cascade
15.03.10,22:34
Ďakujem.Pýtala som sa preto,lebo dcéra mi dá peniaze na kúpu bytu,zato som jej chcela prepísať svoj podiel.Som s manželom v rozvodovom konaní .
Xanti
15.03.10,22:38
Ďakujem.Pýtala som sa preto,lebo dcéra mi dá peniaze na kúpu bytu,zato som jej chcela prepísať svoj podiel.Som s manželom v rozvodovom konaní .
Až po rozvode ked si rozdelíte BSM, dohodou alebo súdne, tak môžeš svoj podiel darovať dcére.

Ak kúpiš byt teraz, tak môže chcieť vyplatiť z neho mng.
cascade
15.03.10,22:44
Rozvod viazne,manžel sa nechal prepustiť a robí teraz na dohodu (má určené výživné a takto sa ho snaží znížiť-akože nemá z čoho...).
Xanti
15.03.10,22:48
Rozvod viazne,manžel sa nechal prepustiť a robí teraz na dohodu (má určené výživné a takto sa ho snaží znížiť-akože nemá z čoho...).
Ak sa nechal prepustiť, alebo ho prepustili jeho vinou tak súd mu výživné nezníži.
Na toto dávajú pozor.

Ved nech dcéra na seba kúpi byt , a potom ho vymeníte. Jej byt za tvoj podiel z BSM, alebo ako.
cascade
15.03.10,22:54
Ak sa nechal prepustiť, alebo ho prepustili jeho vinou tak súd mu výživné nezníži.
Na toto dávajú pozor.

Ved nech dcéra na seba kúpi byt , a potom ho vymeníte. Jej byt za tvoj podiel z BSM, alebo ako.
Bohužiaľ mám opačnú skúsenosť.Sudca ma upozornil,že nakoľko "chudáčik" nemá z čoho,tak je potrebné upraviť-rozumej znížiť výživné a navyše nepripustil otázku mojej právničky z centra práv. pomoci ,prečo prišiel o zamestnanie !
Xanti
15.03.10,22:55
Bohužiaľ mám opačnú skúsenosť.Sudca ma upozornil,že nakoľko "chudáčik" nemá z čoho,tak je potrebné upraviť-rozumej znížiť výživné a navyše nepripustil otázku mojej právničky z centra práv. pomoci ,prečo prišiel o zamestnanie !
Fúha blbé. :(
cascade
15.03.10,23:00
Nechal manžela vykecávať sa pol hodiny;hovoril úplne od veci a na priame osočovanie som sa nemohla ani ozvať,aj napriek tomu,že mi dal slovo a chcela som sa vyjadriť k tomu (uviesť veci na pravú mieru,ohradiť a brániť sa ),zahriakol ma,že na danú tému už hovoril manžel,tak on nepotrebuje moju verziu !No čo teraz na toto povieš?
cascade
15.03.10,23:14
V podstate som chcela odíjsť,zmeniť prostredie,ale i mať "istotu" a dcéra mi chcela pomôcť (peniazmi z odškodného ),tak som to nechcela od nej zadarmo,preto som na ňu chcela prepísať svoj podiel.Tak sme sa dohodli , ona najprv nechcela nič,to ja som na tom trvala.