bef
06.10.05,11:43
Prosím o radu. Dostala som ponuku na spracovanie účtovníctva a miezd (10 zam.) pre materskú školu zo škol. jedalňou, ktorá od 1.1. bude mať právnu subjektivitu. Informácii mám od nich málo a ja som zatiaľ niečo také nerobila, preto by som Vám bola povďačná keby mi niekto pomohol zorientovať sa, prípadne poradiť literatúru. Rada by som dopredu vedela čo ma čaká a či sa vôbec do toho púšťať.

Takže pre začiatok čo sa týka účtovníctva je potrebný dáky špeciálny program alebo môže takáto malá organizácia účtovať v JÚ? Dostala som otázku akú si predstavujem odmenu. Keďže neviem čo to obnáša skúste mi poradiť i v tomto. Viem, že s Poradou ide všetko ľahšie, veď mi už táááááákto pomohla a budem vďačná za každú radu prípadne konzultáciu.



Pozdravujem všetkých skvelých ľudí z Porady a prajem krásny deň.:):):)



PS. Najbližšie tri dni nebudem doma a tak nebudem môcť reagovať na Vaše príspevky. Ďakujem
anna m
06.10.05,10:01
Ahoj, nakoľko mi je táto problematika dosť známa, poradila by som nasledovné:
MŠ s právnou subjektivitou, je rozpočtovou organizáciou , na spracovanie takýchto subjektov, má slušný program IVES Košice - program na účtovníctvo IBEU a na mzdy PAM , majú stránku na internente, myslím že www.ives.sk
Čo sa týka účtovníctva je to účtovníctvo rozpočtových organizáciii. Myslím že sa to dá zvládnuť. asi to treba skúsiť. Človek má skúsiť všetko. Veľa úspechov.
kvet
06.10.05,10:25
Ahoj, ja vediem účtovníctvo základnej školy s materskou školou s právnou subjektivitou a tiež spracúvam mzdy. Používam softvér firmy IVES Košice, pre spracovanie účtovníctva program IBEU a pre mzdy PAM. Na úvod uvediem toľko, že jednoduché účtovníctvo viesť nemôžeš, ale len podvojné v súlade s opatrením MF SR, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovnej osnove pre rozpočtové organizácie, štátne fondy, príspevkové organizácie, obce a vyššie územné celky.

Mimochodom, poradu k účtovníctvu školstva máme rozbehnutú v téme IBEU. Najdeš to tak, že klikneš na hornú lištu "hľadať" a napíšeš slovo "IBEU".
Jana Motyčková
06.10.05,10:47
Ahoj Betka. Na účtovníctvo pre verejnú službu (aj školy) je aj program URBIS od firmy MADE Banská Bystrica, naši zákazníci sú s ním spokojnejší ako s IBEU (ale to je vec názoru) a ešte je aj nejaký program od firmy TOPSET (? presne neviem).

Pokiaľ ide o mzdy, vo verejnej službe je trochu iný spôsob výpočtu hrubej mzdy (dovolenky, sviatky, nadčasy, sledovanie tarifných tried a stupňov), takže nie každý mzdový program to vie urobiť. MZDY má aj IBEU aj URBIS, ale nefunguje správne prevod z miezd IBEU do účtovníctva IBEU (ak sa to za posledného 1/2 roka nezmenilo, ale úpravu sľubili až budúci rok). Mzdový softvér pre verejnú službu máme aj my, je z neho prevod do účtovníctva URBIS, ak by si chcela bližšie info pošli SS.
bef
06.10.05,11:46
Ďakujem Vám všetkým, už pozerám www stránky uvedených firiem.

Krásny deň :)