adad
06.10.05,12:06
Poraďáci prosím poraďte. Mám dodávateľskú faktúru, na ktorej je:

Fakturujeme Vám balíčky reklamných a propagačných materiálov pre projekt "Týždeň srdca v lekárňach"

cena balíčka 500,- Sk + DPH
...

- v tom balíčku boli reklamné materiály, ktorými sme vyzdobili lekáreň a čakáreň aby ľudia vedeli že je týždeň srdca a že im na požiadanie zmeriame krvný tlak a podáme informácie.
- môj problém je v tom že neviem ako to zaúčtovať - kde do nákladov a či si môžem uplatniť DPH
zuzi
06.10.05,11:24
Poraďáci prosím poraďte. Mám dodávateľskú faktúru, na ktorej je:

Fakturujeme Vám balíčky reklamných a propagačných materiálov pre projekt "Týždeň srdca v lekárňach"

cena balíčka 500,- Sk + DPH
...

- v tom balíčku boli reklamné materiály, ktorými sme vyzdobili lekáreň a čakáreň aby ľudia vedeli že je týždeň srdca a že im na požiadanie zmeriame krvný tlak a podáme informácie.
- môj problém je v tom že neviem ako to zaúčtovať - kde do nákladov a či si môžem uplatniť DPH
Tie materiály ste si objednali? Ak áno, tak 518 reklama a k faktúre doložiť nejaké vzorky materiálov.
adad
06.10.05,11:51
Áno tie materiály sme si my objednali, na základe toho, že sme sa do tej akcie prihlásili.
Jana Acsová
06.10.05,15:28
Fakturujeme Vám balíčky reklamných a propagačných materiálov pre projekt "Týždeň srdca v lekárňach"
cena balíčka 500,- Sk + DPH
- v tom balíčku boli reklamné materiály, ktorými sme vyzdobili lekáreň a čakáreň aby ľudia vedeli že je týždeň srdca a že im na požiadanie zmeriame krvný tlak a podáme informácie.
Jedná sa o klasickú účelovú dekoráciu prevádzky. Doporučujem účtovat ako spotrebný materiál (v závislosti od spôsobu vedenia účtovníctva). Právo na odpočítanie DPH daňový subjekt môže uplatnit, ak má splnené všetky podmienky v zmysle zákona. Ako výdavok súvisiaci s podnikaním sa to určite posúdi.