Micifuzik
16.03.10,09:48
Dobrý deň poprosila by som o radu, nakoľko som začínajúca účtovníčka.
Robím účtovníctvo manželovi a svokrovi, sú SZČO , pracujú v združení.
Zatiaľ robila účtovníctvo svokra, ale tento rok som to nedobrovoľne zdedila:confused: zatiaľ každý rok im vyšlo tak, že platili akú - takú daň.
tento rok mi to vyšlo tak, že sú 500.- Eur v strate. mám z toho ťažkú hlavu, pretože neviem ako to vnímajú daňováci. daňová strata neznamená pre nich automaticky zdvihnutý prst a neprídu mi z toho titulu hneď na daňovú kontrolu?
akože nič proti nim, len mám z toho obavy, pretože neviem kým by som si to mala dať skontrolovať, aby to bolo dobre.

A ešte ma zaujíma to, či si podnikateľ nemusí dať do výdavkov napr. náklady na elektrinu alebo plyn keď nechce? keby som tam dala aj výdavky na kúrenie, tak mi vyjde ešte väčšia daňová strata a to by som nechcela.

ďakujem za ochotu a odpovede
wegamizi
16.03.10,11:51
Dobrý deň poprosila by som o radu, nakoľko som začínajúca účtovníčka.
Robím účtovníctvo manželovi a svokrovi, sú SZČO , pracujú v združení.
Zatiaľ robila účtovníctvo svokra, ale tento rok som to nedobrovoľne zdedila:confused: zatiaľ každý rok im vyšlo tak, že platili akú - takú daň.
tento rok mi to vyšlo tak, že sú 500.- Eur v strate. mám z toho ťažkú hlavu, pretože neviem ako to vnímajú daňováci. daňová strata neznamená pre nich automaticky zdvihnutý prst a neprídu mi z toho titulu hneď na daňovú kontrolu?
akože nič proti nim, len mám z toho obavy, pretože neviem kým by som si to mala dať skontrolovať, aby to bolo dobre.

A ešte ma zaujíma to, či si podnikateľ nemusí dať do výdavkov napr. náklady na elektrinu alebo plyn keď nechce? keby som tam dala aj výdavky na kúrenie, tak mi vyjde ešte väčšia daňová strata a to by som nechcela.

ďakujem za ochotu a odpovede
Myslim, ze to by bol divny dovod na danovu kontrolu. Ja mam v jednej firme stratu uz treti rok a zatial vsetko O.K. Nuz co, rodinka sa snazi a nejde im to, co sa da robit, taka je situacia. Hlavne, ze nie su na pracovnom urade a nie su štátu na ťarchu.
Ked nechces dat plyn a elektriku do nakladov, to nikoho netrapi. Horsie by bolo, keby si dala do nakladov to, co nesuvisi s podnikatelskou cinnostou.
marcelaStanakova
18.03.11,16:38
Mám tiež podobný prípad, reštraurácia JU, mala 4 roky po sebe stratu 2009 bola v pluse a tento rok znova vychádza strata,je to problém pri daňovej kontrole,alebo nemá firma problém so živnostenským úradom, že neprosperuje ?
jacekova
19.03.11,10:38
Mám tiež podobný prípad, reštraurácia JU, mala 4 roky po sebe stratu 2009 bola v pluse a tento rok znova vychádza strata,je to problém pri daňovej kontrole,alebo nemá firma problém so živnostenským úradom, že neprosperuje ?

nie je to problém ani s DÚ ani so ŽÚ. veď je kríza a určite nie sú sami...