a170
16.03.10,10:30
Nemáte niekto nejaký vzor ako ju treba napísať, čo musí obsahovať? Dakujem.
Chobot
16.03.10,11:02
Nemáte niekto nejaký vzor ako ju treba napísať, čo musí obsahovať? Dakujem.

Neexistuje záväzný vzor zrušenia objednávky ani nie sú predpísané jej náležitosti. To záleží od toho, nakoľko je objednávka záväzná. Niekedy nie je možné objednávku zrušiť bez sankcie.

Možno by bolo dobré uviesť trochu viac informácií.
a170
16.03.10,11:53
Ide o to, že daná objednávka nebola zrealizovaná v termíne, v ktorom mala byť. To by som chcela napísať aj ako dôvod zrušenie, nedodržanie termínu.
Na taký prípad, ak sa objednávka zruší po jej podpísaní nie sú napísané žiadne sankcie ani tam o takom prípade nič nie je.
a170
16.03.10,11:54
Bola tam zaplatená aj záleha, takže by tá žiadosť obsahovala aj to, že chcem vrátiť zálohu.
Chobot
16.03.10,13:13
Bola tam zaplatená aj záleha, takže by tá žiadosť obsahovala aj to, že chcem vrátiť zálohu.

No a to je práve problém, že ti nemusia vrátiť tú zálohu. Možno majú nejaké interné usmernenie o zálohách - nejaké obchodné podmienky. Nečakaj, že tú zálohu vrátia dobrovoľne.

To, že nedodržali termín objednávky, je tvoja výhoda. Môžeš tým pádom odstúpiť od zmluvy, lebo druhá strana nedodržala zmluvné podmienky. Ale zase - máte nejako písomne dohodnuté zmluvné podmienky? Zaviazal sa dodávateľ písomne dodať predmet zmluvy k danému dátumu? Ak áno, tak máš tromf v ruke. Ale ak nebude ochotný to urobiť dobrovoľne, tak ti zostane len súdiť sa s ním o zálohu.

Skús najprv kontaktovať dodávateľa, prečo mešká a či je ochotný on zrušiť zmluvu. Možno sa dohodnete, že za meškanie ti dá zľavu z ceny diela.
a170
16.03.10,21:30
Dodávateľovi som volala, povedal mi len aby som podala žiadosť.
Rozmýšlam že asi bude najlepšie ísť za advokátom, nech mi ten povie na základe zmluvy, či by sa dala zrušiť a ak áno, tak tú žiadosť aj spíše.
Lebo nechcem prísť aj o tie peniaze, záloha bola dosť vysoká.
Chobot
16.03.10,22:17
Dodávateľovi som volala, povedal mi len aby som podala žiadosť.
Rozmýšlam že asi bude najlepšie ísť za advokátom, nech mi ten povie na základe zmluvy, či by sa dala zrušiť a ak áno, tak tú žiadosť aj spíše.
Lebo nechcem prísť aj o tie peniaze, záloha bola dosť vysoká.

Neviem, čo je to vysoká záloha, ale aby ťa advokát nestál viac, ako tá záloha... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
a170
17.03.10,21:45
Myslím že nie .Išlo o sumu 75000sk a záloha bola 60 percent, takže dosť.