ida08
16.03.10,10:35
Chcela by som vedieť,ako by som mala postupovať,ale abo ako by som mohla dokázať,že môj ex poberal prídavky na deti v zahraničí?Ja som tu poberala prídavky v riadnej výške ako je to určené a on v zahraničí poberal rozdiel medzi tým,čo ja poberám na Sovensku a tým čo by poberal v zahraničí.
Tvrdil mi,že mu to pozastavili,ale na úrade socialnych veci a rodiny im prišiel formulár zo zahraničia...znamená to,že celý ten čas poberal prídavky aj on v zahraničí a z toho mi platil výživné stanové súdom.Nič viac,deťom nekúpil-nedal.Teraz prišiel o prácu,ale dostal vysoké odstupné-no vracia sa späť na Slovensko,čakám,že podá žiadosť o zníženie výživného-neviem čo mám robiť,ako mám postupovať,ako sa zachovať.
kaco11
16.03.10,15:39
ako si sa to dozvedela, že ich poberal????
kyblik
17.03.10,11:03
Chcela by som vedieť,ako by som mala postupovať,ale abo ako by som mohla dokázať,že môj ex poberal prídavky na deti v zahraničí?Ja som tu poberala prídavky v riadnej výške ako je to určené a on v zahraničí poberal rozdiel medzi tým,čo ja poberám na Sovensku a tým čo by poberal v zahraničí.

Aký dôvod máš, že sa v tom hrabeš? Pomsta? Neviem, či Ti to za to stojí... Strach? Ty si nezneužila zákony inej krajiny a teda sa báť nemáš čoho. Každú ďalšiu námahu by som si prehodnotil. Napr. ak poberal prídavky neoprávnene, môžeš dať v danej krajine podnet na prešetrenie. Rovnako ako u nás, aj v zahraničí sa dá podať trestné oznámenie na príslušnom úrade... :confused: držím palce...


Tvrdil mi,že mu to pozastavili,ale na úrade socialnych veci a rodiny im prišiel formulár zo zahraničia...znamená to,že celý ten čas poberal prídavky aj on v zahraničí a z toho mi platil výživné stanové súdom.
Hoci s tým nesúhlasím, je to jeho "šikovnosť"...


Nič viac,deťom nekúpil-nedal.Teraz prišiel o prácu,ale dostal vysoké odstupné-no vracia sa späť na Slovensko,čakám,že podá žiadosť o zníženie výživného-neviem čo mám robiť,ako mám postupovať,ako sa zachovať.
Nič iné sa tu nedá poradiť, prídavky vždy podliehajú príjmu a životná úroveň detí, životnej úrovni rodičov...:cool:
ida08
18.03.10,13:14
To vôbec nie je o pomste,je to o spravodlivosti a hlavne o existencii.......,každý potrebuje z niečoho žiť.Som zamestnaná-robím na smeny a chcem pre svoje školo-povinné deti len to najlepšie bez nejakých zákernosti,alebo intríg-nemám to v povahe.Ale ďakujem za rady.