branuska
16.03.10,12:15
Dobry den,

poprosila by som radu, nakolko mi to nie je jasne :-(
1.
Ak SZCO uctuje v JU a ma v drobnom majetku zaradenu tlaciaren - teda ma narok si dat do vydavkov veci s nou suvisiace...pokial kupi napr. napln do tlaciarne v hotovosti a nie z podnikatelskeho uctu, moze si to dat do nakladov aj tak? alebo to musi nejakym sposobom premietnut cez podnikatelsky ucet resp. pokladnu? ako je to potom so zauctovanim?

2.
Co sa tyka napriklad uhradenia zavazku cez podnikatelsky ucet - poplatok za medzibankovy prevod si moze dat do nakladov? (pytam sa kvoli inventarizacii bankoveho uctu, aby sedela s vypisom za dane obdobie)

Dakujem moc
Stanislav 1975
16.03.10,11:20
Dobry den,

poprosila by som radu, nakolko mi to nie je jasne :-(
1.
Ak SZCO uctuje v JU a ma v drobnom majetku zaradenu tlaciaren - teda ma narok si dat do vydavkov veci s nou suvisiace...pokial kupi napr. napln do tlaciarne v hotovosti a nie z podnikatelskeho uctu, moze si to dat do nakladov aj tak? alebo to musi nejakym sposobom premietnut cez podnikatelsky ucet resp. pokladnu? ako je to potom so zauctovanim?

2.
Co sa tyka napriklad uhradenia zavazku cez podnikatelsky ucet - poplatok za medzibankovy prevod si moze dat do nakladov? (pytam sa kvoli inventarizacii bankoveho uctu, aby sedela s vypisom za dane obdobie)

Dakujem moc
Otázka č.1- Áno-možeš, aj keď to nejde cez pod.účet
2.-Áno,- aj poplatok banke za prevod ide do nákladov....
grammatika
16.03.10,11:21
1. toner do VOZD -materiál, ak to platil v hotovosti, máš bloček a ten zaúčtuješ v PD ako výdavok (vytlačíš VDPD)
2. ak uhradíš záväzok-tak poplatok za prevod VOZD-prevádzk.réžia (analytika-bank.poplatky)
branuska
16.03.10,11:24
Dakujem krasne :-))) to bola rychlost....krasny den vam zelam .-)