Sylvi
16.03.10,11:53
Ahojte chcem sa spytať ci mozem sluzobnu cestu zahranicnu a sluzobnu cestu na slovensku dat na jedne cestak. Jedna sa o nasledovne. Zamestnanec odlieta na sluzobku do holandska v utorok vecer nasledne sa v stredu vecer vrati. Lenze na stvrtok a piatok ma uz naplanovanu sluzobnu cestu (skolenie ) v Bratislave. Nakolko nieje z Ba tak je viacmenej zbytocne aby sa na jednu noc vracal domov. Mozem to dat ako jednu sluzo.cestu? Samozrejme mi je jasne ze nahrady za SC budu rozlisne podla miesta pobytu na sluzobke. dakujem
Chobot
16.03.10,22:49
Ahojte chcem sa spytať ci mozem sluzobnu cestu zahranicnu a sluzobnu cestu na slovensku dat na jedne cestak.

Na takto položenú otázku by som odpovedal, že áno, dá sa. Bežne sa vyplácajú náhrady za časť cesty na Slovensku a zvyšnú časť cesty v zahraničí.


Jedna sa o nasledovne. Zamestnanec odlieta na sluzobku do holandska v utorok vecer nasledne sa v stredu vecer vrati. Lenze na stvrtok a piatok ma uz naplanovanu sluzobnu cestu (skolenie ) v Bratislave. Nakolko nieje z Ba tak je viacmenej zbytocne aby sa na jednu noc vracal domov. Mozem to dat ako jednu sluzo.cestu? Samozrejme mi je jasne ze nahrady za SC budu rozlisne podla miesta pobytu na sluzobke. dakujem

Keď som si ale prečítal celé, tak som pochopil, že ide o 2 pracovné cesty. V tomto prípade by som sa radšej priklonil k tomu, aby boli 2 vyúčtovania - za každú cestu osobitne.

Môže byť v pohode, že tá prvá cesta skončí v BA a nie v mieste bydliska. Ďalšia cesta zase začne v BA a skončí v mieste bydliska, či v mieste sídla firmy.

Ale ak veľmi chceš, nič ti nezakazuje napísať to ako jednu cestu a použiť len jedno vyúčtovanie. Tak cestu neukončíš príletom do BA, ale to bude len pokračovanie. Potom vypočítaš náhrady za zahraničnú časť ako aj za tuzemskú časť na jednom cesťáku. Takže je len na tebe, ako sa rozhodneš. Z hľadiska zákona o CN je možné aj jedno aj druhé riešenie.