SamuelG
16.03.10,12:05
Stala sa mi nasledovná vec. Zložil som realitke zálohu na byt. Začalo sa pracovať na zmluve (bola to makačka zabil som s tým more času a celé to trvalo okolo 3 týždňov z toho 1,5 týždňa trvalo realitke spraviť základ zmluvy + behanie po bankách pretože predávajúci mali na byte hypotéku tak som to potreboval ošetriť). No lenže čo sa nestalo tesne pred podpisom predávajúci bezdôvodne odstúpili následkom čoho som nielenže zabil kopec času a úsilia tou zmluvou ale aj prišiel o iný byt ktorý sa medzitým predal.

Mám dve otázky:

1. Dá sa od predávajúcich žiadať nejaké odškodnenie? Vážne to čo spravili bolo nanajvýš neseriózne a spôsobili tým viacerým ľudom problémy. (znemožnili na dlhú dobu kúpu iného bytu, prišiel som kvôli nim o byt ktorý sa medzitým predal, skrátili mi čas na kúpu bytu v čase krízy a teda za výhodnejších podmienok, spôsobili emocionálnu traumu mojej priateľky, ktorá kvôli tomu celému plakala hlavne keď musela 18 stranovú zmluvu čítať 12 krát len aby v nej neboli nejaké chyby + skontrolovať údaje s výpisom listu vlastníctva ktorý mal 68 strán a to sa týka aj iných členov rodiny, ktorí zmluvu čítali nezávisle od nás, nevravím o vybavovačkách ohľadne ich hypotéky a našej vinkulácie, každú informáciu bolo nutne overiť keďže dnes sa nedá veriť nikomu, veľakrát sme pracovali na zmluve do noci len aby sme tam niečo neprehliadli)

2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.

3. Prípadne nejaký civilizovanejší a sofistikovanejší spôsob pomsty za neseriózne správanie. Nechcem aby im to len tak prešlo.
buchač
16.03.10,11:27
Stala sa mi nasledovná vec. Zložil som realitke zálohu na byt. Začalo sa pracovať na zmluve (bola to makačka zabil som s tým more času a celé to trvalo okolo 3 týždňov z toho 1,5 týždňa trvalo realitke spraviť základ zmluvy + behanie po bankách pretože predávajúci mali na byte hypotéku tak som to potreboval ošetriť). No lenže čo sa nestalo tesne pred podpisom manželia Zelenák Roman, Zelenáková Nikoleta z Andrusovovej 6 v Bratislave bezdôvodne odstúpili následkom čoho som nielenže zabil kopec času a úsilia tou zmluvou ale aj prišiel o iný byt ktorý sa medzitým predal.

Mám dve otázky:

1. Dá sa od predávajúcich žiadať nejaké odškodnenie? Vážne to čo spravili bolo nanajvýš neseriózne a spôsobili tým viacerým ľudom problémy.

2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.

Vrátila Ti realitka zálohu na byt ???

Ak áno , buď rád .....na zvyšok sa vykašli ...;)

Ozaj , len tak mimochodom , to akú zmluvu robila tá realitka , že jej to trvalo 1,5 týždňa ....:confused:

Ak sú všetky podklady , tak sa dá poriešiť za 1 / jeden / deň ....maximálne ...:rolleyes:
SamuelG
16.03.10,11:34
ešte nevrátila. Musím o ňu písomne požiadať. Ako vykašlať sa na to nemôžem lebo potrebujem vedieť ako sa brániť proti takýmto veciam pretože byt som ešte nekúpil a vážne ma to stálo vela úsilia a čítania a študovania kým som dal tú zmluvu po realitke dokopy. (len list vlastníctva mal 86 strán)

Radšej by som bol keby som mohol tých predávajúcich napadnúť právne (čo asi nebude možné) pretože bol by som veľmi nerád keby sa im stalo niečo iné. Preto sa to snažím najprv riešiť tu na porade ako potom cez iných menej prívetivých ľudí.
buchač
16.03.10,12:08
ešte nevrátila.
Musím o ňu písomne požiadať.
Musíš ? A v dohode o zložení zálohy náhodou si nemal nejaké tie podmienky o vrátení zálohy alebo o jej prepadnutí , ecetera...
Ako vykašlať sa na to nemôžem lebo potrebujem vedieť ako sa brániť proti takýmto veciam pretože byt som ešte nekúpil a vážne ma to stálo vela úsilia a čítania a študovania kým som dal tú zmluvu po realitke dokopy. (len list vlastníctva mal 86 strán)
???????????????????????????????????????????????
Radšej by som bol keby som mohol tých predávajúcich napadnúť právne (čo asi nebude možné) pretože bol by som veľmi nerád keby sa im stalo niečo iné. Preto sa to snažím najprv riešiť tu na porade ako potom cez iných menej prívetivých ľudí.

....len rieš , rieš ....a niekedy zrána Ťa kukláči zobudia baranidlom ...
Genesis.SVK
16.03.10,12:28
prosim ta buchac ako ked nemas nejake normalne pripomienky tak naco pises? ... k tobu baranidlu ... v dnesnej dobe na slovensku ked chces niekomu fyzicky alebo inak ublizit nie je nic lahsie v podstate on nema ziadnu moznost sa napadnutiu branit ... a kuklaci nebud smiesny ... prides zmlatis odides este mozes medzi tym pofajcit aj s kamaratmi a nikto na nic nikdy nepride .. osobna skusenost
SamuelG
16.03.10,13:06
ono nemám problém povedať kamarátom aby im za mňa spravili pár poistných udalostí na ich aute alebo na inom cennom majetku prípadne jemné poškodenia na ich cellulárnej úrovni ale ako vravím v prvom rade by som to chcel ošetriť nejak nefyzicky.
Bol to od nich podraz a až po zlyhaní spravodlivosti právnej ju zoberiem do vlastných rúk pretože už mám dosť rokov a snažím sa správať civilizovane. Preto ak by mal niekto nejaký nápad ako by sa im dalo ublížiť právne alebo trošku civilizovanejšie prosím sem s ním budem vám hlboko zaviazaný.
58vlasta
16.03.10,13:12
V prvom rade bojuj za vrátenie zálohy...
ajuschka
16.03.10,13:17
ahoj Samuel,

Kupna zmluva na byt je v zasade velmi jednoduchy dokument, a moznost chranit sa je nasledovna:

V zmluve musite ustanovit vysku zmluvnej pokuty v pripade odstupenia od kupy pri oboch stranach.

Pokial skladas zalohu za byt, povedzme vo vyske provizie pre RK (zvacsa byva okolo 2000 Eur) tak to funguje vacsinou tak, ze pokial obchod normalne prebehne, tak tato zaloha ostava realitke ako jej provizia.
Pokial ty ako kupujuci odstupis od obchodu, tak sa provizia deli na 2 casti. 1000 eur realitke a 1000 eur predavajucemu ako "odskodnenie".
Z opacnej strany - strany predavajuceho:
predavajuci ziadnu zalohu neplati, a preto je treba do zmluvy uviest klauzulku o zmluvnej pokute v pripade odstupenia aj z ich strany. Maj na pamati ze vacsinou byva vyska pokuty rovnako vysoka u oboch zmluvnych stran, cize oni by ti zaplatili pokutu 1000 eur v tomto pripade.

Vsetko zavisi na tom, na akej vyske pokuty sa s predavajucim dohodnete. to co som ti popisala vyssie je standardny postup.

Pokial si chces preverovat predavajuceho, a konkretny byt, tak si mrkni LVcko na www.katasterportal.sk. Tam vies vyhladat konkretne LVcko podla mena majitela, popisneho cisla domu a podobnych parametrov. uvidis ci su na nehnutelnosti nejake tarchy, ci nie je na nom exekucia a tak dalej.

dufam ze som pomohla

aja
dalid
16.03.10,13:17
2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.

Verim, ze toto ta poriadne naser*..
Branit sa mozes tak, ze das zo zmluvy sankcie v pripade odstupenia od zmluvy.. Daj tam nejaku sumu (10 000E) a kazdy si rozmysli, ci na poslednu chvilu odskoci od zmluvy s tebou lem kvoli tomu, ze mu iny kupujuci ponukne o 2000E viacej...

Ako je mozne ze nieco podobne si nemal aj ty v zmluve s realitkou? :confused:
Urcite trvaj na vrateni penazi od relitky, ale zas zavisi od toh co si im podpisal v zmluve..
SamuelG
16.03.10,13:21
o vrátenie zálohy som už požiadal a dohodol sa s realitnou maklérkou tam viac robiť nemôžem. To o čo mi ide teraz je potrestať ich za neseriózne a nefér správanie sa k človeku čo im nikdy nič zlé nespravil.
monika74
16.03.10,13:24
jedna vec je obsah zmluvy, druhá vec je právna vymožiteľnosť prípadných fin. nárokov, viď naše "rýchle" súdy...aj keby si mal doslova právnicky vyšperkovanú zmluvu, vždy to môže zlyhať na nekorektných ľuďoch (je jedno či to budú kupujúci, predávajúci, realiťáci a pod.) alebo podovodníkoch...
SamuelG
16.03.10,13:24
Ďakujem ajuschka aj tebe dalid za príspevok. V rezervačnej zmluve to bolo napísané voči mne úplne nefér. Bolo tam totiž že ak odstúpi predávajúci tak neplatí žiadnu pokutu nikomu a realiťáčka ma presviedčala keď som to chcel zmeniť že je to štandardná zmluva :( ... ako ja by som zaplatil 2666 euro pri odstúpení a ti hajzli ani cent. Už nabudúce budem múdrejší. Takže momentálne mi ide iba o nejaký sofistikovaný a civilizovanejší spôsob pomsty takže ak by mal niekto náhodou nejaký nápad ta ho veľmi ocením. (a prosím ti čo si myslia že pomsta je detinská tak nech si to nechajú pre seba, možno je, ale podľa mňa žiaden slušný človek by si nemal nechať skákať po hlave len tak bez toho aby sa bránil)
monika74
16.03.10,13:28
Ďakujem ajuschka aj tebe dalid za príspevok. V rezervačnej zmluve to bolo napísané voči mne úplne nefér. Bolo tam totiž že ak odstúpi predávajúci tak neplatí žiadnu pokutu nikomu a realiťáčka ma presviedčala keď som to chcel zmeniť že je to štandardná zmluva :( ... ako ja by som zaplatil 2666 euro a ti hajzli ani cent.
tak dúfaj, že pre realiťáčku bude štandardné vrátiť ti zálohu...
SamuelG
16.03.10,14:21
ešte raz keby mal niekto nejaký nápad ako sa pomstiť vyššie uvedeným osobám za to čo mi urobili tak prosím dajte mi vedieť.

Taktiež pokiaľ by niekto vedel o obdobnej vynikajúcej stránke ako je porada hoci aj českej tak napíšte.

BTW nemyslím to zle len sa snažím o spravodlivosť a na to má právo každý.
dalid
16.03.10,16:22
Pomsta je sladka, ale dobra pomsta je tazka...

hmm... co tak si na nejakom frekventovanom mieste zaplatil napr. billboard, kde by si podakoval dotycnym za ich "seriozny" pristup ked sa rozhodli vypovedat zmluvu a za tvoj strateny cas a stres v celej tvojej rodine..?

Este k tej zmluve s realitkou - zmluva je obojstrany pravny akt a obe strany by mali byt v rovnovahe.. Nemala by byt ani jedna neprimerane zvyhodnena (pokial s tym jedna strana nesuhlasi). Takze si myslim, ze si mohol trvat na upraveni textu zmluvy tak, aby boli definovane aj zavazky predavajuceho voci realitke, alebo tebe ako kupujucemu (skor asi voci realitke, lebo s nou by mal mat pravny vztah). Samozrejme ze realitka ma svoju vzorovu zmluvu a v tej iba meni mena a sumy, takze pre nich to moze byt ICH standardna zmluva..
buchač
16.03.10,17:03
prosim ta buchac ako ked nemas nejake normalne pripomienky tak naco pises? ... k tobu baranidlu ... v dnesnej dobe na slovensku ked chces niekomu fyzicky alebo inak ublizit nie je nic lahsie v podstate on nema ziadnu moznost sa napadnutiu branit
Príď ku mne a uvidíme ....;)
... a kuklaci nebud smiesny ... prides zmlatis odides este mozes medzi tym pofajcit aj s kamaratmi a nikto na nic nikdy nepride .. osobna skusenost

Fásol si ????

Alebo opačne ???
SamuelG
16.03.10,17:59
Dalid kupoval som nehnuteľnosť po prvý krát zobral som si na podpis rezervačnej zmluvy dve osoby ktoré mi v tom mali pomôcť a vidíš ani to nepomohlo. Proste chránil som sa ako som vedel ale nepomohlo to. Okrem toho tí sviniari nezaplatili pokutu ani realitke takže tá z toho vyšla nasucho (teda možno bo stále má mojich 2666 euro)
Jediné čo chcem pomstiť sa predávajúcim. Som ochotný do toho vraziť peniaze len aby som im urobil škodu akéhokoľvek charakteru.
mona091
16.03.10,18:18
mam dojem, ze RK si svoju zmluvnu pokutu od kupujuceho urcite zabezpecila,

cudujem sa vsak, ze sa chces pomstit predavajucim,

ja by som citila potrebu zadostucinenia smerom k RK, predsa oni tam boli od toho, aby osetrili cely obchod!

- mna by nezaujimal predavajuci, ale RK
- rezervacnu zmluvu by som sakramentsky dobre osperkovala voci RK, hlavne jej konkretne povinosti, casove lehoty, postihy....
- sankcie za nesplnenie zmluvnych povinnosti voci RK by boli presne vydefinovane
- kupujuci moze odstupit do momentu podpisov, s tym treba ratat,
preto treba ratat aj s moznou nahradou vznalozenych nakladov a pokutou, aj toto je standart
- Ty si mal mat zazmluvnenie s RK, vobec si sa nemusel zaoberat predavajucim,
toto mala robit RK a tebe davat len na pripomienkovanie, schvalovanie, behat mala RK, nie Ty
- RK mala mat osetrene zazmluvnenie s predavajucim, ake, teba to moze byt jedno

v opacnom pripade je RK na hhhhh....oooo,
a vlastne vacsinou, moj nazor na nich zatial nikto nevyvratil, aj ked obcas narazim na nadsenych "maklerikov", ktori este netusia, kde je sever
SamuelG
16.03.10,18:47
RK bola akurát neschopná ale nezachovala sa voči mne nefér preto voči nej zatiaľ nič nemám ak mi ovšem vrátia moje peniaze kdežto predávajúci vedeli že sa mi už niečo podobné stalo boli na to upozornení. preto chcem spôsobiť škodu len predávajúcim.

Chcel by som len vedieť či s niečim podobným nemá niekto skúsenosť, ku komu sa niekedy niekto zachoval hnusne a on sa mu za to revanžoval. Jedným slovom ako najlepšie uškodiť fyzickej osobe (v tomto prípade je fyzická osoba aj podnikateľ)

toto nie je o zmluvách a zákone pretože pred bezcharakternými ľuďmi vás tieto neochránia. Je to len o tom že slušný človek si nesmie nechať skákať po hlave bez toho aby sa bránil.
Stefan2005
16.03.10,19:22
...... ako najlepšie uškodiť fyzickej osobe (v tomto prípade je fyzická osoba aj podnikateľ)...

verím že si poriadne naštvaný, ale prečítal si etiketu tejto Porady?
Na podobné otázky asi nedostaneš odpoveď. Ak právnu radu by si potreboval, tak v tom duchu formuluj otázku.
mona091
16.03.10,20:11
RK bola akurát neschopná ale nezachovala sa voči mne nefér preto voči nej zatiaľ nič nemám ak mi ovšem vrátia moje peniaze

- to akoze ospravedlnujes RK!!??
- nie nahodou RK bola zodpovedna za realizaciu??!!
kdežto predávajúci vedeli že sa mi už niečo podobné stalo boli na to upozornení. preto chcem spôsobiť škodu len predávajúcim.
- to, ze predavajuci odstupili, je ich rozhodnutie, na ktore maju pravo, a to, ze Ty ako "obchodujuci partner" si sa zle zabezpecil aj pre pripad odstupenia, je to len a len tvoja chyba (resp. chyba RK, ktoru nejak hajis)
Chcel by som len vedieť či s niečim podobným nemá niekto skúsenosť, ku komu sa niekedy niekto zachoval hnusne a on sa mu za to revanžoval. Jedným slovom ako najlepšie uškodiť fyzickej osobe (v tomto prípade je fyzická osoba aj podnikateľ)
- predavajuci sa na tebe vari obohatil?
- ak predal predmet obchodu inemu a lepsie, spravil dobre, to iste by som spravila aj ja, ak by sa mi to vyplatilo
- ber to ako poucenie do buducnosti - pri kazdom obchode sa dobre zabezpec, rataj so vsetkymi moznostami,
toto nie je o zmluvách a zákone pretože pred bezcharakternými ľuďmi vás tieto neochránia. Je to len o tom že slušný človek si nesmie nechať skákať po hlave bez toho aby sa bránil.

- v obchode nehladaj charakter, a ochrana spociva v inom, nie v poulicnych technikach ..
ajuschka
17.03.10,07:37
myslim ze pomstou by som sa velmi nezaoberala, hlavne niie priamou, ale mozes informovat o svojej skusenosti. zle referencie velmi zavazia.
Dalsia vec co mozes urobit, a co by si po takejto skusenosti aj urobit mal (aspon podla mna) je informovat o takomto postupe a takychto "standardnych" zmluvach NARKS - to je slovenska komora realitnych kancelarii. Prever si ci je v nej dana realitka registrovana, a cez nich sa stazuj. ak aj nie je, tak ju mozu dat na tzv. ciernu listinu :) toto je to malo co sa da urobit.
Ja osobne VELMI NEODPORUCAM RK Columba, pristup ich pracovnika je otrasny,
mali sme s nim mat obhliadku domu, ktory sme ani nevideli. na obhliadku meskal, nemal dom pripraveny - nikto v nom nebol, 1/2 hodiny sme pred nim stali a zvonili, az realitak preliezol plot!!! aby nam otvoril. v inzerate bol napisany pozemok 500 metrov, ale v skutocnosti to bola branka, priestor na otocenie dospeleho cloveka za nou a dom. + spolocny dvor ktory sa v inzerate tiez vobec nespominal. ked sme sa ho na toto opytali ze preco neboli korektne informacie v inzerate, tak nam vynadal ze nevieme citat a vyhodil nas! dom sme ani nevideli. takze RK COLUMBA urcite nie :)
SamuelG
17.03.10,07:57
Ako som písal predom tu nejde o to poškodiť realitnú kanceláriu. Tá pani bola milá a ústretová po celý čas. To že majú menej schopného právnika to je už ich vec ale nechcem robiť problémy dotyčnej realitnej maklérke bo sa mi to zdá nefér. Nekorektne sa zachovali iba majitelia bytu a preto sú to len oni na koho som veľmi nahnevaný a ktorým chcem uškodiť. Je pravda že som bol naivný a že som podpísal to že oni pri odstúpení nebudú platiť žiadnu pokutu (bol som proste blbý a neskúsený a chybu priznávam). To čo ale neviem prekusnúť je že niekto komu som nikdy nič zlé neurobil sa ku mne a mojej rodine zachoval ako k špinavej handre.
Gabi03
17.03.10,08:16
Ako som písal predom tu nejde o to poškodiť realitnú kanceláriu. Tá pani bola milá a ústretová po celý čas. To že majú menej schopného právnika to je už ich vec ale nechcem robiť problémy dotyčnej realitnej maklérke bo sa mi to zdá nefér. Nekorektne sa zachovali iba majitelia bytu a preto sú to len oni na koho som veľmi nahnevaný a ktorým chcem uškodiť. Je pravda že som bol naivný a že som podpísal to že oni pri odstúpení nebudú platiť žiadnu pokutu (bol som proste blbý a neskúsený a chybu priznávam). To čo ale neviem prekusnúť je že niekto komu som nikdy nič zlé neurobil sa ku mne a mojej rodine zachoval ako k špinavej handre.

Čím sa zachovali k tebe a k tvojej rodine ako k špinavej handre? :eek:

mimotemy Ak sa má trestať neférovosť, tak najskôr by sa mala trestať aj hlúposť. :rolleyes:
SamuelG
17.03.10,08:37
tým že nenechám človeka najprv všetko obehať, prerábať kúpnopredajnú zmluvu a všetko tam skontrolovať, držať mu finančné prostriedky aby si nemohol kúpiť iný byt, skracovať dobu za ktorú môže kúpiť finančne vhodnejší iný byt (cez finančnú krízu) a napokon mu povedať že my to vlastne nechceme predať. Je to nanajvýš neetické a neseriózne.

A to že som hlúpy dobre ono nie každý sa rodí z genetickým potenciálom ktorý mu poskytne 4 GB ramky 7 jadrový procesor a terový harddisk. Urobil som všetko najlepšie ako som vedel radil som sa s plno ľudmi ktorí mi v tom pomáhali a aj tak to nestačilo. Nikto nemôže vedieť všetko a mať prax vo všetkom. Mal by tam byť zahrnutý aj ľudský prístup s ktorým si v tomto prípade majitelia bytu vytreli riť.

A keď chceš aby bola spoplatnená hlúposť tak počkaj až budeš mať 80 a príroda si od teba vezme ten výkonný procesor ktorý ti len dočasne požičala a potom choď predávať nehnuteľnosť. Zistíš aké je to ťažké nedať sa oklamať a nebyť podvedená. A hlavne okúsiš to s čím sa slabšie genetické jedince už narodili a možno pochopíš že za hlúposť človek nemôže a že takým treba skôr pomôcť ako im dávať pokuty.
Gabi03
17.03.10,08:44
tým že nenechám človeka najprv všetko obehať, prerábať kúpnopredajnú zmluvu a všetko tam skontrolovať, držať mu finančné prostriedky aby si nemohol kúpiť iný byt, skracovať dobu za ktorú môže kúpiť finančne vhodnejší iný byt (cez finančnú krízu) a napokon mu povedať že my to vlastne nechceme predať. Je to nanajvýš neetické a neseriózne.

A to že som hlúpy dobre ono nie každý sa rodí z genetickým potenciálom ktorý mu poskytne 4 GB ramky 7 jadrový procesor a terový harddisk. Urobil som všetko najlepšie ako som vedel radil som sa s plno ľudmi ktorí mi v tom pomáhali a aj tak to nestačilo. Nikto nemôže vedieť všetko a mať prax vo všetkom. Mal by tam byť zahrnutý aj ľudský prístup s ktorým si v tomto prípade majitelia bytu vytreli riť.

A keď chceš aby bola spoplatnená hlúposť tak počkaj až budeš mať 80 a príroda si od teba vezme ten výkonný procesor ktorý ti len dočasne požičala a potom choď predávať nehnuteľnosť. Zistíš aké je to ťažké nedať sa oklamať a nebyť podvedená. A hlavne okúsiš to s čím sa slabšie genetické jedince už narodili a možno pochopíš že za hlúposť človek nemôže a že takým treba skôr pomôcť ako im dávať pokuty.

Ale šak ma nezjedz. :D
Kto ma dobre pozná, ten vie, že ja som maximálne tolerantný človek k iným ľuďom...
Ja som len chcela vedieť, či poznáš dôvod ich odstúpenia od zmluvy. Alebo si myslíš, že ho vieš. Čo keď sa im stala napr. nejaká rodinná tragédia, ktorá im nedovolila predať ten byt? :rolleyes:
Si teraz len rozčúlený. A touto svojou myšlienkou sa im pomstiť si nijako nepomôžeš. Tomu ver, že ti nebude lepšie. ;) ... ak si teda taký, ako sa prezentuješ v tejto téme. :o
SamuelG
17.03.10,08:54
Nereagoval som agresívne na tvoju pripomienku ani nevravím že si zlá. Len som sa ti to snažil vysvetliť. Viac ako rozčúlený je že som sklamaný bo by som to do nich nikdy nepovedal. Viem že sa im nestala žiadna tragédia. Zistil som si o nich už dosť informácii. Ani sa neunúvali mi povedať hlúpe prepáč len to jednoducho povedali realitáčke nech mi to povie ona a pritom vedeli že som chcel vziať iný byt ktorý sa už medzitým predal. Nejde mi o peniaze ale o česť po ktorej my pošliapali a proste to tak nenechám. Pokiaľ existuje len minimálna šanca uškodiť im alebo spôsobiť im pocit ako sa momentálne cítim ja tak sa o to jednoducho budem snažiť pretože verím že je to správne a že by to mal urobiť každý ku komu sa nejaký bezcharakterný človek zachoval nefér bez toho aby sa minimálne neospravedlnil.
Gabi03
17.03.10,09:39
Nereagoval som agresívne na tvoju pripomienku ani nevravím že si zlá. Len som sa ti to snažil vysvetliť. Viac ako rozčúlený je že som sklamaný bo by som to do nich nikdy nepovedal. Viem že sa im nestala žiadna tragédia. Zistil som si o nich už dosť informácii. Ani sa neunúvali mi povedať hlúpe prepáč len to jednoducho povedali realitáčke nech mi to povie ona a pritom vedeli že som chcel vziať iný byt ktorý sa už medzitým predal. Nejde mi o peniaze ale o česť po ktorej my pošliapali a proste to tak nenechám. Pokiaľ existuje len minimálna šanca uškodiť im alebo spôsobiť im pocit ako sa momentálne cítim ja tak sa o to jednoducho budem snažiť pretože verím že je to správne a že by to mal urobiť každý ku komu sa nejaký bezcharakterný človek zachoval nefér bez toho aby sa minimálne neospravedlnil.

Napriek tomu, že nesúhlasím s tvojim postojom, obdivujem tvoju zanietenosť. A už nerozoberajúc tvoj problém, lebo ti aj tak nepomôžem, len dúfajúc, že svoje stanovisko uplatňuješ aj vo všetkých ostatných sférach svojho života, ti prajem slnečné dni. ;)
SamuelG
17.03.10,10:45
Som jednoduchý človek a mám zmyslel pre spravodlivosť. Správam sa voči ostatným fér a ak náhodou niečo urobím nechtiac čím sa dotknem iných tak sa aspoň ospravedlním. Moja slabá stránka je že som hrozná palica pokiaľ sa voči mne niekto zachová nefér bez toho aby som mu ja niečo zlé niekedy urobil. Priznám sa že toto sa môže niektorým ľudom zdať divné že prečo sa na to nevykašlem a prečo sa im chcem pomstiť za každú cenu. Proste som to ja a som hrdý na tom aký som a všetko čo robím robím preto že verím v to že je to správne. Keby mi povedali aspoň blbé prepáč tak to nechám lebo viem odpúšťať.

Okrem toho nečakal som že mi na porade odpovedia na otázku ako znepríjemniť život človeku ktorý ma nasral. Len som to skúsil či náhodou nepríde niekto s nejakým dobrým nápadom.

To v čom som od porady pomoc čakal to aj urobila t.j. potvrdila mi že keď nabudúce budem podpisovať rezervačnú zmluvu tak keď v nej bude uvedené, že odstúpením predávajúceho od zmluvy on neplatí mne žiadnu pokutu že to neni štandardná zmluva a že je normálne zahrnúť do tohto bodu že pre neho pri odstúpení platia rovnaké podmienky ako pre mňa t.j. ručí mne rovnako veľkou sumou ako ja jemu.
monika74
17.03.10,11:07
to je pekné, že chceš spravodlivosť, len niekedy to v živote chodí tak, že tú spravodlivosť vykoná niekto iný za teba bez toho, aby si ty vynakladal akékoľvek úsilie, energiu, čas a peniaze...a presne v tom čase, keď to tí ľudia budú najmenej čakať a najmenej potrebovať, presne ako sa to stalo tebe...vždy sa nájde od každého darebáka ešte väčší majster...je len otázkou času, kedy na takého natrafia, ktorý ich pri predaji bytu riadne ojekabáti :) :---
SamuelG
17.03.10,11:37
kiež by si mala pravdu monika. Lenže moje životné skúsenosti tomu nenasvedčujú že by sa bezcharakterným ľudom ich zlé skutky vracali. Pokiaľ sa slušný človek nebude brániť a neuzemní ich vlastným úsilím tak budú ubližovať ďalej.

Písal som im aj mail že to čo spravili nebolo pekné a oni nemali ani tu trošku svedomia odpísať že ich to mrzí proste majú to úplne u prdele. A to že ja som kvôli ich správaniu prišiel o komplet úžasne prerobený 4 izbový byt za výbornú cenu pretože som dal prednosť ich drahšiemu trojizbovému pretože som ho mal bližšie k rodine a to nevravím o iných starostiach čo mi narobili to som im nestál ani za hlúpe pardon mrzí nás to.
monika74
17.03.10,12:18
ja ti rozumiem..aj mňa poriadne napáli, keď si niekto urobí zo mňa blbca, aj ja sa hnevám, keď ľudia nemajú v sebe ani trocha slušnosti a nemajú potrebu ospravedlniť sa, a to už nehovorím o ochote nahradiť škodu...ale ty vyžaduješ od týchto ľudí, niečo čo ti nemôžu a zrejme ani nechcú dať - a to je prejav obyčajnej ľudskej slušnosti...obrazne povedané to je ako keby si Číňanovi napísal správu slovensky a očakával od neho, aby tej správe porozumel aj keď nevie po slovensky a navyše ešte od neho chceš aj odpoveď po slovensky...a chceš ho potrestať za to, že nevie po slovensky...neviem prečo, ale mám pocit, že je dobre, že ku kúpe nedošlo, zrejme časom natrafíš ešte na lepšiu ponuku a na serióznejších ľudí a nakoniec budeš rád, že si ten byt nekúpil.... ja ti prajem, aby si ten svoj ideálny byt našiel a aby si mal z tej kúpy dobrý pocit
SamuelG
17.03.10,12:29
Ďakujem že mi praješ dobré :) Ani si nevieš predstaviť (teda možno vieš ak si si tým preľla) aké nezábavné je kúpa bytu. Neustále to vyhľadávanie na nete behanie po obhliadkach. nechápem ako sa v tom niekto môže vyžívať ja už som z toho strašne unavený a znechutený tým. Taký som bol spokojný že už to budem mať za sebou a teraz to začne všetko odznova. Aj tak mám pocit že to boli podvodníci a že sa im niečo nepáčilo ako sme si ošetrili splatenie ich hypotéky a keď zistili že už na základe zmluvy nás nemôžu ojebabrať tak odstúpili. Tak či v každom mojom inzeráte že kúpim byt je uvedené ich meno a aj to ako sa zachovali. Možno im to nijak neublíži ale to je len trápny začiatok kým sa nespamatám a nevymyslím sofistikovanejší spôsob ako im uškodiť. Tak či tak ďakujem všetkým čo aspoň prejavili sústrasť a hlavne tým čo mi pomohli ohľadne spísania budúcej rezervačnej zmluvy aby som už nebol tak blbý a naivny.
monika74
17.03.10,12:35
blbý nie si len neskúsený, ale skúsenosti nadobúdaš aj cez takéto nepríjemné zážitky...ja som kupovala byt v 2005, celkovo som si obhliadla len 2 byty a ten druhý som hneď brala, bola na ňom aj menšia ťarcha, trocha sa to naťahovalo, ale našťastie doteraz mi nikto neprišiel zaklopať na dvere a nepredstavil sa mi ako majiteľ bytu, a doteraz som tú kúpu neoľutovala...tiež som kupovala cez realitku, brala HÚ...takže okrem realitky si majiteľov preklepla aj banka...a keď som sa konečne zložila v byte ani sa mi nechcelo veriť, že to mám za sebou a že je naozaj môj :)
buchač
17.03.10,15:19
kiež by si mala pravdu monika. Lenže moje životné skúsenosti tomu nenasvedčujú že by sa bezcharakterným ľudom ich zlé skutky vracali. Pokiaľ sa slušný človek nebude brániť a neuzemní ich vlastným úsilím tak budú ubližovať ďalej.
...
...


...skús sa spoľahnúť na tie mlyny ...božie ...zvyknú fungovať bez porúch...:rolleyes:

Už len jednú osobu , v tom mojom prípade , je potrebné zomlieť ...z ostatných je už " šrot - plevel "...;)
58vlasta
17.03.10,20:14
Ďakujem že mi praješ dobré :) Ani si nevieš predstaviť (teda možno vieš ak si si tým preľla) aké nezábavné je kúpa bytu. Neustále to vyhľadávanie na nete behanie po obhliadkach. nechápem ako sa v tom niekto môže vyžívať ja už som z toho strašne unavený a znechutený tým. Taký som bol spokojný že už to budem mať za sebou a teraz to začne všetko odznova. Aj tak mám pocit že to boli podvodníci a že sa im niečo nepáčilo ako sme si ošetrili splatenie ich hypotéky a keď zistili že už na základe zmluvy nás nemôžu ojebabrať tak odstúpili. Tak či v každom mojom inzeráte že kúpim byt je uvedené ich meno a aj to ako sa zachovali. Možno im to nijak neublíži ale to je len trápny začiatok kým sa nespamatám a nevymyslím sofistikovanejší spôsob ako im uškodiť. Tak či tak ďakujem všetkým čo aspoň prejavili sústrasť a hlavne tým čo mi pomohli ohľadne spísania budúcej rezervačnej zmluvy aby som už nebol tak blbý a naivny.

SamuelG, možno ak by si mal dobrého kamaráta, čo by spôsobil takú podobnú škodu im. Že by skúsil, akože chce kúpiť ich byt a zachoval by sa podľa Tvojich skúsenostiach a podľa rád, ktoré Ti tu ponúkli, čo dať do zmluvy, teda aby oni zaplatili pokutu, keď odstúpia od zmluvy...:cool:
SamuelG
18.03.10,07:46
To by nešlo bo zatiaľ ho nepredávajú. Ale mám lepší plán :) majú smolu jedna vec je že majú negarážované auto, ktoré aj keby ako chceli nijako neochránia a druhá vec je že šuhaj má živnosť a ja myslím že žiadny živnostník nemá všetko zariadené v súlade so zákonmi slovenskej republiky a keďže podla interných predpisov sú inšpekcie povinné preveriť aj anonymné podania (okrem toho ja anonymne vystupovať nemusím ja len dám podnet na podozrenie) a keďže porušenia aj veľmi malé sú celkom slušne pokutované takže si myslím že pri troche štastia nebudem mať veľký problém spôsobiť im škodu za 50000 Sk čo je cca pokuta ktorú by som pri odstúpení cvakal ja im. Väčšiu škodu im robiť nechcem bo chcem aby to bolo fer.
monika74
18.03.10,07:58
ak už chceš spôsobiť tým ľuďom náklady navyše, urob to aspoň právne čisté...nevieš, kto tu číta všetky príspevky, vrátane tvojich...... možno pozná tých ľudí a môže im dať tip odkiaľ vietor fúka...ďalej v téme Overovanie členov porady je pekne napísané ako sá dá identifikovať člen aj podľa IP adresy PC...ak by aj nie, podľa obsahu príspevkov si ľahko identifikovateľný..takže ak nastane nejaká škoda na aute tipu poškriabaný lak, prerezaná pneumatika, podpálenie auta a pod. nebude až taký problém natrafiť aj na teba ako na potenciálneho podozrivého..tak ako ty dáš podnet na podozrenie, budú to môcť urobiť aj tí poškodení...rozmýšľaj, aby si nedopadol tak, že aj na tebe si bude niekto chcieť vykonať spravodlivosť...
gabooz
18.03.10,08:11
Chranit sa mozes uzatvorenim zmluvy o buducej kupnej zmluve, nemas iny spôsob ako si zarucit, ze nehnutelnost bude v buducnosti tvoja.

Urcite ti nepomoze (ako tu bolo radene) dat do zmluvy zmluvnu pokutu pre pripad odstupenia od zmluvy. Toto ustanovenie je neplatne, kedze odstupenim od zmluvy neporusujes zmluvnu povinnost, ale vyuzivas pravo.

Pred pripad odstupenia od zmluvy sa nemoze pytat zmluvna pokuta.
SamuelG
18.03.10,08:23
monika aj keby som bol podozrivý nič mi nedokážu písať o tom neznamená že som to urobil ja neboj ja dobre viem čo je to dôkazná núdza :)

gabooz: toto sa mi nezdá. To znamená ak ja zložím rezervačku - zálohu za byt realitke dajme tomu 3000 euro a v rezervačnej zmluve stojí že ak odstúpim tak platím pokutu t.j. polovicu tej sumy predávajúcemu a polovicu realitke tak akože je to tam len pre srandu a oni sú mi povinní vrátiť peniaze aj v tom prípade že odstúpim od rezervačnej zmluvy ja? Pretože toto si práve napísal.
buchač
18.03.10,10:00
To by nešlo bo zatiaľ ho nepredávajú. Ale mám lepší plán :) majú smolu jedna vec je že majú negarážované auto, ktoré aj keby ako chceli nijako neochránia a druhá vec je že šuhaj má živnosť a ja myslím že žiadny živnostník nemá všetko zariadené v súlade so zákonmi slovenskej republiky a keďže podla interných predpisov sú inšpekcie povinné preveriť aj anonymné podania (okrem toho ja anonymne vystupovať nemusím ja len dám podnet na podozrenie)
Neblááááázni , preštuduj ....
a keďže porušenia aj veľmi malé sú celkom slušne pokutované takže si myslím že pri troche štastia nebudem mať veľký problém spôsobiť im škodu za 50000 Sk čo je cca pokuta ktorú by som pri odstúpení cvakal ja im. Väčšiu škodu im robiť nechcem bo chcem aby to bolo fer.

....človeče , Ty si prudší ako ja ....:D:D:D

Keď by som aj o niečom takom uvažoval , rozhodne by som sa s tým nechválil ...a je úplne jedno .... čo , kde , kedy a ako ....a podobné záležitosti ...a Ty uderíš na verejnosť , teda poviem Ti , že dobrý si .....:cool:
A už absolútne nehovorím o tom , že si tú pomstu predstavuješ ako " Hurvínek válku ..."
mona091
18.03.10,16:45
To by nešlo bo zatiaľ ho nepredávajú. Ale mám lepší plán :) majú smolu jedna vec je že majú negarážované auto, ktoré aj keby ako chceli nijako neochránia a druhá vec je že šuhaj má živnosť a ja myslím že žiadny živnostník nemá všetko zariadené v súlade so zákonmi slovenskej republiky a keďže podla interných predpisov sú inšpekcie povinné preveriť aj anonymné podania (okrem toho ja anonymne vystupovať nemusím ja len dám podnet na podozrenie) a keďže porušenia aj veľmi malé sú celkom slušne pokutované takže si myslím že pri troche štastia nebudem mať veľký problém spôsobiť im škodu za 50000 Sk čo je cca pokuta ktorú by som pri odstúpení cvakal ja im. Väčšiu škodu im robiť nechcem bo chcem aby to bolo fer.

som velmi prekvapena, vravis, ze mas silny pocit pre spravodlivost, no ja si to nemyslim, kedze
za ciel pomsty si si vybral predavajuceho, ktory iba vyuzil svoje pravo,
a RK vynechavas z jej zodpovednosti, a prave ta mala osetrit obchod, samozrejme aj s moznostou, ze by k prevodu nedoslo,

to nie je pocit spravodlivosti,

zopakujem, mal si zle zmluvne osetrenie, za ktore mala zodpovedat RK,

a Ty, kedze maklerka sa na teba milo usmievala, jednoducho si namieril zlost proti tretej strane, ktora sa na teba milo neusmievala,
a pritom z toho RK vypochodovala bez ujmy a mozno aj s "odmenou"