Vavrinec
16.03.10,13:20
Nakúpený tovar som odpredal odberateľovi do ČR, ktorý si objednal jeho dopravu zo SR do ČR u slovenskej firmy. Na prepravnom doklade CMR je uvedené zlé EČ vozidla/neexistujúce/, ktoré tovar prepravovalo. Na základe toho nechce DÚ uznať vývoz. Som ja tento nedostatok zodpovedný?
Vladimír Ozimý
17.03.10,07:45
Nakúpený tovar som odpredal odberateľovi do ČR, ktorý si objednal jeho dopravu zo SR do ČR u slovenskej firmy. Na prepravnom doklade CMR je uvedené zlé EČ vozidla/neexistujúce/, ktoré tovar prepravovalo. Na základe toho nechce DÚ uznať vývoz. Som ja tento nedostatok zodpovedný?

Toto zákon nerieši, ale na základe tejto skutočnosti nie je podľa mňa daňový úrad oprávnený na takéto konanie. V daňovom konaní musí správca dane dbať aj na vaše práva nie len povinnosti. V § 43 nikde nie je napísané že čo má obsahovať prepravný doklad. Ak ste ho vy nevypisovali tak potom ani nemôžete za to niesť zodpovednosť. Dajte si potvrdiť vašim obchodným partnerom že tovar skutočne bol prevezený do ČR. Správca dane to musí akceptovať.