Tinaho
16.03.10,12:39
Dobrý deň,

neviem si poradiť s riadkom 13 v hlásení o vyúčtovaní dane. Môj softvér mi tam vyplnil nejakú sumu, ale netuším kde ju zobral. Neviem či som správne pochopila význam tejto kolonky - Uvedie sa tu suma daňového bonusu, ktorá bola uplatená pri príjme zdaňovaného zrážkovou daňou?

Prosím poraďte, čo v mzdách mám skontrolovať, aby som zistila, či táto časť hlásenia má byť vyplnená.

Ďakujem.
Stina
16.03.10,11:49
Dobrý deň,

neviem si poradiť s riadkom 13 v hlásení o vyúčtovaní dane. Môj softvér mi tam vyplnil nejakú sumu, ale netuším kde ju zobral. Neviem či som správne pochopila význam tejto kolonky - Uvedie sa tu suma daňového bonusu, ktorá bola uplatená pri príjme zdaňovaného zrážkovou daňou?

Prosím poraďte, čo v mzdách mám skontrolovať, aby som zistila, či táto časť hlásenia má byť vyplnená.

Ďakujem.

Uvedieš sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu o ktorý sa znížila daň vyberaná zrážkou
Tinaho
16.03.10,12:30
Nerozumiem tomu, pri príjmoch zdaňovaných zrážkovou daňou sme neuplatňovali daňový bonus, takže neviem akú sumu tam mám napočítať.
Počas roka sme platili preddavky na daň, tie sme ponižovali o daňový bonus a zrážkovú daň.
rodina1
16.03.10,12:47
Nerozumiem tomu, pri príjmoch zdaňovaných zrážkovou daňou sme neuplatňovali daňový bonus, takže neviem akú sumu tam mám napočítať.
Počas roka sme platili preddavky na daň, tie sme ponižovali o daňový bonus a zrážkovú daň.

Do riadku 13 dáš sumu zrážkovej dane zo všetkých prehľadov za rok 2009. Je to suma, ktorou si ponižovala daňový bonus vyplatený zamestnancom, ktorého súčet si potom žiadala od daňového úradu.

Ešte raz: riadok 12 - súčet všetkých daní vybraných zrážkou (súčet za všetky prehľady)
riadok 13 - ako som už písala
riadok 14 - bude tvoriť rozdiel medzi daňou vybranou zrážkou a sumou, o ktorú ste ponižovali daňový bonus.
riadok 15 -suma zrážkovej dane (súčet zo všetkých prehľadov), ktorú ste v roku 2009 odviedli daňovému úradu.

Rozumieš?
Paula
16.03.10,13:02
Do riadku 13 dáš sumu zrážkovej dane zo všetkých prehľadov za rok 2009. Je to suma, ktorou si ponižovala daňový bonus vyplatený zamestnancom, ktorého súčet si potom žiadala od daňového úradu.
Rozumieš?


Tomuto ja nerozumiem :) V r. 13 je priznaná suma DB, o ktorú sa znižuje úhrnná suma dane vybranej zrážkou.
rodina1
16.03.10,13:19
Ja som do riadku 13 v hlásení dávala sumu z riadku 9 všetkých prehľadov. Tak som to robila aj minulý rok a bolo to dobre.:confused:
Paula
16.03.10,13:29
Ja som do riadku 13 v hlásení dávala sumu z riadku 9 všetkých prehľadov. Tak som to robila aj minulý rok a bolo to dobre.:confused:


Bolo to dobre, ak si do r. 13 dala súčet r. 9 z prehľadov = priznaná a vyplatená suma DB....... Lenže vo svojom prípevku vyššie píšeš, že do r. 13 ide suma zrážkovej dane, ktorou sa ponižoval bonus.
(Ja už tu končím na dnes.:))
rodina1
16.03.10,13:39
Bolo to dobre, ak si do r. 13 dala súčet r. 9 z prehľadov = priznaná a vyplatená suma DB....... Lenže vo svojom prípevku vyššie píšeš, že do r. 13 ide suma zrážkovej dane, ktorou sa ponižoval bonus.
(Ja už tu končím na dnes.:))
Možno som to trochu skomolene :eek::mee: napísala, ale myslela som súčet toho riadku 9. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho uviedla do omylu.:confused:
Tinaho
16.03.10,13:55
Čítam, čítam ale stále trošku nechápem - Opýtam sa inak, ak vyplatený daňový bonus za rok 2009 bol nižší ako preddavky na daň, to znamená že vždy som ponížila iba preddavky na daň o daňový bonus a zrážkovú daň som odvádzala v plnej výške, tak do tohto riadku uvádzam nulu?